Jak na ...Tělo

4 Tipy: Jak přírodně zesvětlit vlasy?

Přirozeně blond vlasy jsou nadčasové, ale velmi vzácné. Pouze dvě procenta světové populace se jimi chlubí. Zesvětlení vlasů v salonu může být nákladné pro peněženku i zdraví vlasů. Nechte se inspirovat, jak to vládnout bezpečně a levně doma. Stačí ingredience, které už máte. Prosvětlete si zašlou blond nebo stáhněte tmavou barvu z vlasů ještě dnes. Podívejte se, jak na to.

1) Přírodní bělicí prostředky jablečného octu

Jablečný ocet podporuje růst vlasů. Kyselina octová, která je hlavní účinnou látkou v jablečném octu, má pozitivní vliv na zesvětlení vlasů. Umyjte vlasy a poté opláchněte roztokem v poměru 1/2 lžíce jablečného octa na 1 šálek studené vody. Přidejte pár kapek esenciálního oleje pro lepší vůni. Máta a grep dodají opravdovou svěžest. Nebojte, zápach po octu odejde jen co vlasy uschnou.

Jablka

2) Citronová šťáva rozzáří a dodá energii

Tato klasika pomůže zesvětlit vlasy až o 2 odstíny. Stačí nanést čerstvou šťávu z několika citronů na právě umyté vlasy. Následně se na chvíli pohodlně usaďte na sluníčku. Pro výraznější efekt nechte působit až několik hodin. Opláchněte vodou.

Citron

3) Heřmánek pro krásnou hřívu

Květ heřmánku uklidňuje vysušenou a podrážděnou vlasovou pokožku. Jemně a přirozeně zesvětluje vlasy. Spařte dvě hrsti usušených květů horkou vodou a nechte stát 15 minut. Sceďte a opláchněte vlasy výluhem. Nevymývejte a vlasy nechte volně uschnout.

Heřmánek

4) Výživné účinky piva

Pivo obsahuje velké množství vitamínu B, který vlasy úžasně vyživuje. Stačí si vlasy vymáchat ve světlém pivě a jít na sluníčko na co nejdéle. Poté vlasy pečlivě umyjte. Tato metoda není tak účinná jako ostatní, ale dělá krásnou barvu, a navíc o vlasy pečuje. Kúru opakujte klidně i několikrát týdně pro rychlejší efekt!

Pivo

Pro přírodní zesvětlení vlasů a viditelné výsledky nezapomeňte metody opakovat. Odbarvování vlasy ničí a zeslabuje. O nově zesvětlené kadeře bude tedy zapotřebí pečovat následovně:

  • Fialový šampon zabrání tvorbě mosazi.
  • Speciální kosmetika určená na zesvětlené, blond či poničené vlasy napraví škody.
  • Hydratační masky navrátí vitalitu a lesk.

Přečtěte si také článek 8 tipů, co jíst pro zdravé vlasy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
SandraT
Věčná studentka, cestovatelka a milovnice francouzského vína. Bez sportu a kultury si neumím představit život!

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *