Jak na ...

5 tipů: Jak jíst zdravě a upravit jídelníček?

Za chvíli tu je nový rok a vy přemýšlíte, jak se zbavit přebytečného tuku bez donucování? Mám pro vás několik rad, jak zhubnout, ale přitom si jídlo užít. Věřte mi, že to jde i zdravě!

tip č.1: Méně je někdy více

Až si příště budete nandávat porci jídla, zkuste trochu ubrat. Nemusíte svůj oběd dělat o polovinu menší, i malé krůčky se počítají. Časem možná uberete natolik, že vám opravdu bude stačit jen polovina porce. Myslete ale především na to, abyste se najedli. Není to soutěž, je to jídlo.

tip č.2: Jezte častěji

Možná vám to přijde poněkud zvláštní, ale je to tak. Časté, ale malé porce dodají tělu to, co potřebuje, aniž byste nabrali. Nejhorší možností je jezení co nejméně často, protože vás to nutí k větším porcím a také mlsání. Když budete jíst zhruba každé 3 hodiny trochu, nebudete mít potřebu jíst víc. Nezapomínejte, že jídla musejí být zdravá.

Tip: Jedno až dvě jídla denně můžete nahradit ráno rozdělaným a zdravým smoothie.

tip č.3: Nepijte kalorie

Několika lidem už se stalo, že se opravdu snažili zhubnout, ale stále nic. Jaká to smůla… Co, když ale to, co přibíráte, jste nesnědli, ale vypili? Šťáva, káva s cukrem a šlehačkou, sycené nápoje, čaje. To všechno vám může s přibíráním pomoct, proto je při hubnutí důležité myslet nejen na jídlo, ale také na nápoje. Nejlepší je samozřejmě čistá voda, protože v té nic jiného nenajdete. Sem tam zařaďte nějakou minerální vodu s hořčíkem či jinými vitaminy.

Zdroj: https://www.stobklub.cz/

tip č.4: Půst jako hubnoucí kůra

Tohle bude přinášet jistě spoustu předsudků, ale půst je skvělá věc. Nejen, že napomáhá zdravotnímu stavu, ulevuje střevům (které jinak nikdy nemají volno!), ale také je úžasným spalovačem. Mít půst neznamená přestat jíst několik dní, máte na výběr několik variant.

Pro úplné začátečníky je možný přerušovaný půst nebo půst jednodenní, kdy několik hodin nejíte, potom si dáte něco lehkého, opět několik hodin nejíte, a takto dále opakujete. Nemusíte se tak bát, že bez jídla nevydržíte.

Možnost, kterou jsem volila já, je 1 jídlo denně – snídaně. Ráno se najíte něčeho zdravého a lehkého, a po celý den si jídlo odpustíte. Věřte mi, dělá to zázraky. Zezačátku to bude těžší, ale časem si zvyknete. Když do toho jdete s vědomím toho, že si dáváte půst, nemusíte se bát žaludečních vředů či podobných věcí. Ty jsou způsobeny hlavně stresem z toho, že nemůžete jíst, kdežto u půstu si to uvědomujete a přijímáte to.

Potom jsou samozřejmě půsty jedno, nebo vícedenní. Typ půstu si určete podle toho, jak se na to cítíte. Vaše tělo nejlíp ví, co zvládne. Půst zkuste jednou týdně. Pokud si na to netroufáte, tak jednou měsíčně. Uvidíte, že je to jeden z nejlepších způsobů hubnutí.

tip č.5: Neodpírejte si

Jestliže chcete zhubnout, pravděpodobně máte za to, že se navždy musíte vzdát vašich oblíbených pokrmů, které do zdravého jídelníčku nepatří. Tak to ale není! Právě ti, kteří tak učiní, se mohou dočkat leda tak utrpení a opětovného spadnutí na původní váhu, protože zakázané ovoce chutná nejlíp. Když máte správně sestavený jídelníček – nepřejídáte se, dáváte si malé porce, jíte zdravě a pravidelně, nějaká ta sladkost se tam vejde, a výčitky mít nemusíte.

Důležité je, abyste jedli pořád více zdravě, než nezdravě. Proč vás 3 dny jezení cukroví v rámci zdravého životního stylu nepřipraví o vysněnou postavu? Protože 3 dny jezení salátu vás v nezdravém životním stylu hubenějšími neudělá.

Zdroj: https://aktin.cz/

S hubnutím hlavně opatrně, abyste se nedostali do fáze, kdy pro vás neexistuje nic důležitějšího. Mějte se rádi, poslouchejte své tělo a udržujte si odstup od počítání kalorií.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Eli
Dělám tak nějak všechno, tedy spíše od všeho trochu. Zajímám se o mentalismus, ráda zpívám, hraju na klavír, píšu, tančím, učím (nebo buzeruju?), miluju angličtinu a točím na Youtube. Jsem kreativní a nesnáším nudu. Můj život je zábava, vděčím za každou chvíli.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *