Jak na ...

5 Tipů: Jak zabavit děti v karanténě?

Přemýšlíte, jak zabavit děti v karanténě, jak je odtrhnut od počítače nebo mobilu? Zkuste se na ně vytasit s něčím novým, zábavným a kreativním. Určitě je to bude alespoň chvilku bavit a vy budete mít dobrý pocit z toho, že nejsou celý den online.

Abstraktní umění

Malování temperami nebo vodovými barvami je takový zažitý stereotyp, který známe všichni už ze základní školy, ale lze to pojmout jinak a chytit to za úplně jiný konec. Budete potřebovat barvy, vodu a trošku prostředku na nádobí, vše smícháte a můžete se pustit do tvorby. Pomocí brčka můžete barvy přenášet na papír a nafukovat bublinky, které vytvoří krásné ornamenty, nebo uděláme bubliny v misce a na papír obtiskneme.

Laboratoř v kuchyni

Chemické pokusy se dají dělat i v kuchyni. Ze surovin, které běžně najdete doma. Použijeme ocet a jedlou sodu, pro zajímavost lze přidat i potravinářské barvivo a kapku přípravku na nádobí. Tuto chemickou reakci známe všichni, ale kdyby náhodou, jedlou sodu přidáváme až na konec.

Kinetický písek

Výroba domácího kinetického písku je nenáročná, navíc je tento ,,písek´´ zcela neškodný, takže je vhodný i pro ty nejmenší a nemusíte se bát, když ho budou chtít ochutnat. Na písek použijeme hladkou mouku, kukuřičný škrob a olej přibližně v poměru 7:2:1, vše smícháme , jestliže bude směs moc sypká přidáme ještě pár kapek oleje.

Puzzle trošku jinak

Skládat puzzle lze i jinými způsoby, než jak jsme zvyklí. Tak proč si to nezpestřit a místo rukou použít třeba brčko nebo skládat nohu. Ať to není tak složité, nastříhejte si obrázek z novin a ten poskládejte, menším dětem můžete nastříhat třeba barevné papíry, které pak za pomoci brčka nebo nohy roztřídí do mističek.

Vlastní stolní hra

Vyrobte si vlastní stolní hru, lze to pojmout i prakticky. Mezi úkoly je možno začlenit například úklid na psacím stole, nebo pohybové aktivity, jako jsou například dřepy nebo výskoky, ať mají děti trošku pohybu. Fantazii se meze nekladou a do výroby zapojíte celou rodinu. Můžete se předhánět kdo vymyslí lepší úkol.

Zavzpomínejte na svoje dětství, jaké hry jste hráli vy. Co třeba přebírání provázku, nebo skákání přes gumu. Vezměte děti a ukažte jim jak jste si hráli vy.

Zkuste také článek o pražských kavárnách nebo o tom, jak se naučit hospodařit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *