jak se učit jazyk
Jak se učit cizí jazyk

Pokud jste se někdy učili cizí jazyk, určitě jste přemýšleli nad tím, jak si to usnadnit nebo udělat zábavnější. Zkoušeli jste následující?

7 konkrétních tipů, jak se učit cizí jazyk?

Všichni určitě známe tipy jako čtení knih nebo koukání na seriály v cílovém jazyce. Existují ale i jiné a zajímavější metody, jak se naučit jazyk, kterým nemluvíme.

Online kamarádi

V dnešní moderní době plné nejrůznějších aplikací a webových stránek není nic jednoduššího, než si najít spoustu nových přátel z cizích zemí. Na výběr máme aplikace jako třeba: FluentU, Airtripp, MEEFF, Friends Talk nebo třeba Facebook Groups.

Randění v cizím jazyce

Když už máte kamarády na síti, můžete taky zabrousit do aplikací na randění nebo seznamek. Nejznámější možností je Tinder, Badoo nebo OkCupid. Člověk si procvičí jinou slovní zásobu a případné rande může být také skvělým cvičením.

Příručky v cizím jazyce

Zkuste si pořídit příručku nebo najít návod na něco, co jste chtěli vytvořit či uvařit. Rádi zahradničíte? Pořiďte si knihu o květinách v cizím jazyce, naučíte se více než jen jména rostlin. Stejně tak s recepty si zapamatujete názvy potravin a praktická slovíčka do kuchyně raz dva. Kouzlo spočívá v tom, že slova nejen čtete ale rovnou se vám spojují s předměty a činností.

Elektrická zařízení v jiném jazyce

Přepnutím telefonu, počítače nebo třeba i jen Facebooku do cizího jazyka se vám otevře nová škála možností, jak se učit cizí jazyk. Ani si toho nevšimnete a váš mozek bude nová slovíčka přímo nasávat.

Polepení předmětů cedulkami se slovíčky

Tato metoda je výborná pro předměty denní potřeby. Potřebujete jen samolepicí papírky a tužku. Všechny objekty, které doma máte, polepíte papírky, na které napíšete názvy předmětů v cizím jazyce. Když nějakou věc používáte, můžete slovo přečíst nahlas.

Přemýšlení v cizím jazyce

Tato metoda je sice pro pokročilejší, na druhou stranu je velmi efektivní a s její pomocí se mohou vaše jazykové schopnosti rapidně zlepšit. Ze začátku to může být lehce divné, přemýšlet nebo si i mluvit pro sebe v cizím jazyce se ale po chvíli to stane druhou přirozeností.

Učení se třetího jazyka v dalším jazyce

Tento tip je pro jen ty velmi zapálené a ty, kteří už hovoří jiným cizím jazykem. Tato metoda se může zdát zprvu trochu chaotická, ale používání dvou cizích jazyků najednou se můžete velmi dobře naučit větší citlivosti v jazyku. Potřebujete jen učebnici nebo internetovou stránku v jazyce, který už umíte o jazyku, který se chcete naučit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Mohlo by se vám také líbit

1 Komentáře

  1. […] 7 neotřelých tipů, jak se naučit cizí jazyk […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *