Kultura

Bronzová svatba: Po kolika letech a co darovat?

Už je to několik let, kdy jste stáli se svou láskou před oltářem a řekli si své “ano”. Roky rychle ubíhají, vaše bronzová svatba se pomalu blíží a vy netušíte co partnerovi dát, abyste mu ukázali, že si jej pořád ceníte a milujete? Pak jste tady správně! Tento článek vám přiblíží, kdy přesně oslavíte s manželem nebo manželkou bronzovou svatbu a také vám níže nabídne možné dárky pro drahou polovičku. 

Kdy oslavíte bronzovou svatbu?

Bronzovou svatbu oslavíte po 8 letech od uzavření manželství. Bronzová svatba se nazývá také svatbou plechovou. Je to z toho důvodu, že v minulosti lidé darovali manželům k tomuto výročí svatby lesklé předměty do domácnosti, zejména nádobí, které se vyrábělo právě z těchto materiálů.

8 let je už zároveň v manželství poměrně dost času na to, aby se do vašich životů vkradla jistá rutina. Za sebou už možná máte několik krizí i dětí. Většinou už na sebe bohužel nemáte tolik času jako kdysi, ale i tak byste rádi strávili čas pouze ve dvou. Pokud si nepotrpíte na dárky, ale chcete spolu strávit romantické chvilky, zkuste se mrknout na tyto tipy na rande nebo se podívejte na nejlepší romantické komedie všech dob.

Co k bronzové svatbě darovat?

Pro ženy:

Univerzálním dárkem pro ženy jsou šperky nebo květiny. Při této příležitosti se nabízí darovat vaši milované šperk bronzový. Pro každé výročí svatby jsou také typické jiné květiny a drahé kameny. Pro 8. výročí jsou to šeříky a turmalín. 

Můžete proto manželce darovat například kytici voňavých, různě barevných šeříků, nebo šperk s turmalínem. Kytice darovaná z lásky vaši choť rozhodně potěší a zároveň rozjasní a provoní celou domácnost.

Turmalín je kamenem, který se přirozeně vyskytuje v několika barvách. Patří dokonce mezi kameny s největším barevným spektrem. Najdete jej např. v bezbarvé, růžové, černé, modré, zelené nebo (a tato je nejčastěji se vyskytující) hnědé variantě. Zlatý nebo stříbrný šperk s barevným turmalínem určitě vykouzlí úsměv na nejedné ženské tváři. 

Pro muže:

Pokud je váš manžel člověk, který se rád obléká elegantně, vhodným dárkem můžou manžetové knoflíčky s turmalíny. Knoflíčky působí elegantně a luxusně a zároveň na vás manžel bude myslet i při nudnějších obchodních jednáních. 

Dalším elegantním dárkem pro pány jsou také hodinky v bronzové barvě. 

Pokud je váš manžel spíše outdoorový typ, můžete mu pořídit například plechový hrníček s vtipným motivem. 

Pro oba:

Máte samozřejmě také možnost pořídit si dárek společně. Tento dárek vám přinese radost, když jej budete kupovat i když si jej pak budete užívat. Inspirací vám můžou přinést bronzové sošky nebo různé bytové doplňky. Nové místo ve vaši domácnosti tak možná najdou lampy, stolky, svícny nebo třeba nástěnné hodiny.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
VerTamas
Nevím, jestli jsem kreativní duše, ale psaní mě baví. Zároveň také ráda čtu, cestuju, vařím nebo chodím cvičit.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Kultura