DIY balzám na rty - jak ho vyrobit jednoduše doma?

Už jste si někdy zkoušeli vyrobit svůj vlastní balzám na rty? Pokud ne, nemáte se čeho obávat. Nemusíte mít žádné zkušenosti. Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji úplně každý. Nejlepší na tom je, že váš DIY balzám na rty bude obsahovat jen přírodní ingredience a vy přesně víte, co do něj dáváte.

Rty potřebují péči a ochranu nejen v zimě před chladem, ale i v létě před slunečními paprsky. Lesk či rtěnka rozhodně nestačí. Vlastnoručně vyrobený balzám je plný výživných a hydratačních látek a potřebujete na něj jen několik surovin. Záleží jen na vás, jakou bude mít váš balzám na rty konzistenci (oleje), barvu (barviva) a vůni (esenciální oleje). Pro léčivé účinky můžete přidat i vitamíny.

DIY balzám na rty – Hlavní ingredience

Hlavními surovinami jsou různé přírodní vosky (včelí, kandelilový) a oleje (tuhé: bambucké máslo, kokosový; tekuté: olivový, ricinový). Jestliže chcete, aby balzám měl vaši oblíbenou barvu, přidejte do něj barvivo. Pro vůni použijte různé esenciálními oleje. Další skvělou složkou je vitamin E, jeden z nejdůležitějších antioxidantů, který zároveň působí proti žluknutí olejů.

Všechny potřebné suroviny najdete v drogeriích a lékárnách. Nejjednodušší je koupit si je přes internet. Váš balzám nemusí jen dobře vonět, může i dobře chutnat! Nebojte se experimentovat a být kreativní. Tady záleží jen a jen na vás. Použijte třeba čokoládu, med, anebo různé extrakty, například vanilkový.

Základní recept – Jak tedy začít?

Budete potřebovat:

 1. 1 Lžíce včelího vosku
 2. 3 Lžíce kokosového oleje
 3. 5 kapek vitaminu E
 4. Obal či nádobku na balzám

Včelí vosk a kokosový olej ohřejte ve vodní lázni za stálého míchání. Jakmile směs trochu vychladne, přidejte vitamin E, případně barviva a esenciální oleje a zamíchejte. Nalijte váš hotový balzám do nádobek a nechte ztuhnout.

Co dělat, když je vyrobený balzám příliš tuhý?

Hlavně žádný stres. V takovém případě ho ohřejte a přidejte malé množství tekutého oleje. Když budete mít opačný problém, doplňte voskem či tuhým olejem. Pokud vám balzám během zpracování ztuhne, jednoduše ho znovu ohřejte a nechte roztát.

Jak vidíte, celý proces je velice jednoduchý, Pokud jste milovníky DIY produktů, tak tento recept určitě vyzkoušejte a podle libosti si ho upravte.

Přečtěte si také Jak pěstovat migrénovník nebo 7 tipů zázračného úklidu Marie Kondo.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Elisabeth
Jsem kreativní člověk a jsem zastáncem názoru, že představivost vás dostane dál než pouhé vědomosti. Mezi některé mé záliby patří čtení, psaní a kreativní tvorba DIY produktů. Mám ráda cestování a poznávání nových kultur.

  Mohlo by se vám také líbit

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Návod