Podnikání

5 důvodů, proč používat fakturační program místo faktur ve Wordu

Dodáte perfektní služby, prodáte vlastnoručně ušité kvalitní oblečení a vše to na konci shodíte fakturou sesmolenou ve Wordu. Máme pro vás radu nad zlato – začněte používat fakturační program a posílejte bezchybné (a pěkné) faktury.

Vystavování faktur ve Wordu je nešikovné nejen proto, že doklady působí neprofesionálně. Nikdo za vás také nepohlídá, že na nich máte vše potřebné. Vzory ke stažení na internetu zase bývají neaktuální, nebo ještě hůře – plné chyb.

Přitom jsou dostupné fakturační programy, které se vám vyplatí, i když vystavujete jen pár faktur měsíčně. Základní funkce v nich totiž obvykle bývají zdarma.

Oproti fakturám ve Wordu mají fakturační programy řadu výhod:

1. Faktury působí profesionálně

Ve fakturačním programu si vyberete některou z navržených šablon, kterou si můžete dál upravit – vybrat barevné provedení, vložit své logo, razítko i podpis. Navíc máte jistotu, že je na faktuře vše, co tam má být.

2. Faktury máte přehledně na jednom místě

Znáte to – faktury v e-mailech, uložené na různých místech v počítači, některé vytištěné, založené v šanonech, nebo i ztracené. Tohle se vám ve fakturačním programu nestane. Faktury jsou uložené v jednom archivu, jak ty vystavené, tak i přijaté.

Po přihlášení do účtu se k nim dostanete odkudkoliv – z počítače v práci, laptopu doma i mobilu na cestách.

3. Máte jistotu, že jsou faktury v pořádku

Zejména v začátcích podnikání je snadné udělat na faktuře chybu a zapomenout důležitý údaj. Při používání vzorů faktur stažených z internetu navíc nemáte jistotu, že jsou aktuální a splňují právní náležitosti. Fakturační programy se pravidelně aktualizují a obsahují tak správně vyčíslené daňové sazby i další legislativní požadavky.

4. Faktury na pár kliknutí

Místo ladění a vyplňování faktury ve Wordu stačí pár kliknutí. Většinu údajů vyplní fakturační aplikace za vás, takže během minuty máte hotovou profesionální fakturu, připravenou k odeslání zákazníkovi.

5. Snadnější a efektivní komunikace s účetní

Místo účtenek a šanonů s papíry své účetní dáte přístup do fakturačního programu. Ona už si všechny doklady stáhne a nemusíte si složitě domlouvat osobní schůzky. Program propojíte také se svým e-shopem nebo bankou.

Začněte používat fakturační program hned a ušetřete si spoustu práce i nervů.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *