InternetPodnikání

Jack Ma, zakladatel Aliexpressu radí svými motivačními citáty, jak zbohatnout na internetu

Je přirozené, že mnoho lidí zajímají citáty úspěšných a bohatých lidí. Jedním z těchto lidí je bezpochyby učitel angličtiny Jack Ma, který založil Alibaba Group a stal se nejbohatším obyvatelem Číny nebo je za něj alespoň považován.

Jack patří jednoznačně k internetovým podnikatelům, jejichž poklad se skrýval na webových stránkách. Nejhmatatelnější službou od Jacka Maa v České republice je internetový obchod Aliexpress.

Jack Ma, syn komunistické Číny a jeho motivační citáty

Jack Ma nerozuměl technikáliím internetu a přesto na něm neuvěřitelně zbohatl.

Čím větší problém, tím větší příležitost.

Jack Ma

Navíc Jack Ma začínal jako chuďas v komunistické Číně, která úplně byznysu a průbojným jedincům nepřála. Jack Ma se ale zakousl a splnil si svůj sen.

Dnešek je tvrdý, zítřek bude ještě tvrdší, ale pozítří to bude nádhera.

Jack Ma

Výše zmíněný citát poukazuje na to, že mnozí lidé mají skvělý nápad, který začali dělat, ale nedokáží se do něj pořádně opřít a při prvních problémech to zabalí. Nedočkají se tak toho nádherného pozítří. Jen urputní lidé jsou úspěšní a dosáhnou svých cílů.

Alibaba jako sen o největším tržišti světa

Orientace na zákazníka byla pro Jacka Maa absolutně zásadní. Nepodléhal tlaku zaměstnanců a už vůbec ne investorů.

Jack Ma doporučuje maximální soustředění a senzitivitu věnovat potřebám zákazníka. Konkurenci se něco podařilo? Nemusíte to bezhlavě okopírovat, když vyslyšíte přání vaší klientely, tak budou oni zběsile kopírovat za týden vás.

Mějte poslání a to neměňte.

Chceme usnadnit obchodování.

Poslání Alibaba Group

Zadarmo JE obchodní model

Ve světě internetu je důležité získat lidi na svoji stranu a klidně začít jako bezplatná služba, kterou si lidé přímo zamilují. Jack Ma jako příklad uvádí dva největší fenomény internetu Google a Facebook.

Tyto firmy začínaly jako bezplatné platformy pro zlepšení internetu, pro lidi. Dnes vyrostly do obrovských rozměrů a dokáží z reklamy vydělávat obrovské částky.

Zadarmo JE obchodní model, určitě ve světe internetu.

Jack Ma

Ozvěny Jacka Maa v ČR

Jack Ma to dokázal. Propojil obchodníky a konečné zákazníky z celého světa. Dnes v ČR známe nejvíce jako AliExpress, který slouží k propojení výrobců po celém světě s konečnými spotřebiteli. AliExpress se díky svým neuvěřitelným cenám, orientaci na zákazníka a výbornému vyřešení dopravy skvěle etabloval na českém trhu.

Dnes více než polovina uživatelů zná AliExpress nebo na něm dokonce objednávají. Model je jednoduchý. Zákazník si vybere z široké palety levných výrobků a následně mu přijde balíček od České pošty cca po měsíci, kde je požadované zboží.

Na Aliexpressu fungují výborně reklamace a i přes výrazné zvýšení cen v posledních letech jsou výrobky především z Číny bezkonkurenčně levné.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet