InternetJak na ...Návod

Jak napsat hashtag + práce s tímto symbolem

Hashtag [hešteg] je označení pro klávesový symbol „#“ (mřížka, křížek), který je v dnešní době, převážně na sociálních sítích, využíván k označování klíčových slov. Tedy slov nesoucích hlavní poslání příspěvku. Slova označená touto mřížkou jsou dobře dohledatelná a pomáhají kategorizovat obsah na internetu.

Tip: Přečtěte si také, jak na využití dalších klávesových zkratek.

Jak napsat hashtag?

Na Windows klávesnici:

 1. Stisk klávesy AltGr a písmene X

  Nejjednodušší způsob k vykouzlení hashtagu (#). Klávesu AltGr nalezneme napravo od mezerníku. Podržíme ji a zmáčkneme klávesu s písmenem X.

 2. Současný stisk kláves Alt, Ctrl a písmena X

  Druhý nejjednodušší způsob. Za současného držení pravého Altu a Ctrl stiskneme opět písmeno X.

 3. Stisk kláves Alt, Shift a „š“ (na anglické klávesnici)

  V případě, že využíváme klávesnici anglickou, vytvoříme hashtag skrze stisk kláves Alt (nalevo od mezerníku), Shift a zmáčknutí tlačítka, které využíváme k napsání „š“, případně čísla 3. Na této klávese rovněž vidíme hashtag znázorněný.

Na klávesnicích Apple zařízení, s operačním systémem iOS, je způsob vytvoření „#“ velmi blízký krokům na anglické klávesnici Windows. Stiskneme klávesy Alt a klávesu s číslicí 3, na které máme křížek rovněž vyobrazen.

Teď již víme, jak internetový křížek vytvořit. K čemu nám ale přesně je a jak ho můžeme využít?

Hashtag na sociálních sítích

Přestože je tento křížek nyní hojně využíván na sociálních sítích, své počátky má v programování. Programátoři užívali „#“ symbol před slova, která byla nějakým způsobem důležitá. A to je, dá se říci, hlavní význam i dnešního hashtagu.

Twitter

První sociální sítí, která se rozhodla tento symbol začít využívat, byl Twitter. Zde se také využívání tagů rozmohlo a později rozšířilo i za jeho hranice. V první řadě jde především o to, spojit a zvýraznit klíčová slova. Pokud si chci například něco jednoduchého uvařit, namísto „easy recipes“ (v češtině „jednoduché recepty“) bych hledala #easyrecipes. Užitím křížů lze jednak usnadnit vyhledávání obsahu na míru, tak zároveň přitáhnout publikum.

Twitter má přímo funkci „# Prozkoumat“, skrze kterou se můžeme podívat na momentálně nejvyhledávanější slovní spojení či si najít ta, která nás zajímají.

Funkce „Prozkoumat“ na Twitteru

Instagram

Na Instagramu hashtagy fungují především z hlediska zvýšení dosahu obsahu. Pokud chceme, aby se náš obsah dostal k co nejvíce lidem, využití křížků se nevyhneme.

Příklad užití hashtags na Instagramu

Tip: Jak získat sledující na instagramu?

Co je při užívání klíčových slov se symbolem mřížky ale nejdůležitější, je to, že nesmíme zapomínat na jednoduchost a snadnou zapamatovatelnost. Za křížkem by se měla nacházet pouze relevantní, jednoduchá slova, pod kterými najdeme přesně to, co hledáme.

V poslední době se na Instagramu rozmohlo rovněž využívání určitých hashtagů známými osobnostmi. Influencer, který chce být více spojen se svými diváky se může rozhodnout začít používat „#“ s klíčovou frází, pro něj typickou. Tudíž snadno a přehledně může vidět, kde všude ho jeho sledovatelé označují. Zároveň se díky tomuto označování může dostat k více lidem a rozšířit tak své publikum.

Jak „#“ správně užívat?

Závěrem bych chtěla ještě zmínit pár tipů, na které bychom měli dbát, pokud se křížky rozhodneme na sociálních sítích využívat.

 • Veřejný profil. Nezapomínejme, že klíčové fráze pod hashtagem se budou zobrazovat správně a všem, jen pokud nemáme soukromý profil. Samozřejmě nám nic nebrání v užívání i se soukromým profilem, jen to nebude mít zmíněný efekt.
 • Bez mezer. Vše, co je za křížkem musí být psáno dohromady a bez mezer. Pokud bych se rozhodla hledat české hrady pod #české hrady, nalezený obsah by se týkal pouze českých věcí, nikoliv hradů. Správně tedy #českéhrady.
 • Pouze klíčová slova. To se týká především twitteru. Pokud se chceme vyjádřit k danému tématu, například k politické situaci, je vhodné použít pouze jeden či dva hashtagy a to pouze s klíčovými slovy přímo odkazující na danou situaci.

Tip: Jak najít nejpopulárnější hashtagy?

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší.

3 Okomentováno

 1. […] Přečtěte si také o tom k čemu a jak napsat hashtag. […]

 2. […] způsob, jak napsat hvězdičku na notebooku, je pomocí numerické klávesnice. Tlačítko se symbolem hvězdičky naleznete v její horní části vpravo – nad číslicí […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet

Kryptoměny a jejich budoucnot Internet

Budoucnost kryptoměn

Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin ztrácí na hodnotě a její zastánci jsou zklamaní. Kryptoměny tu však zůstanou, ...
honor super mobil Internet

Recenze Honor 10x 2022

Honor pokračuje ve vydávání smartphonů během epidemie. Současné americké sankce jí brání ve využívání mobilních ...