Bydlení

Jak vybrat ideální noční stolky k vaší manželské posteli?

Manželská postel je srdcem každé ložnice a jejími nejbližšími společníky jsou bezesporu noční stolky. Proto by se tyto kusy nábytku měly co nejvíce doplňovat a společně působit, jako by k sobě patřily odjakživa. V tomto článku jsme si pro vás připravili několik tipů, které pomohou zajistit, že vyberete ty nejideálnější právě pro vaše potřeby.

Měření prostoru a velikost stolků

Než se vydáte nakupovat, je potřeba změřit volný prostor okolo vaší postele. Co se týká výšky, zde platí vcelku jednoduché pravidlo. Noční stolek by měl být v adekvátní výšce k posteli – ideální je, aby byl v rovině s horní částí matrace nebo trochu níže. Důvod je prostý. Vytvoříte tak dokonalý vizuální dojem a po praktické stránce na ně pohodlně dosáhnete.

Funkčnost a úložný prostor

Popřemýšlejte také nad tím, jak vlastně chcete váš nový noční stolek využívat. Například pokud máte rádi knihy, časopisy nebo tablet, vyberte noční stolek s úložným prostorem nebo policemi. Máte-li v ložnici věci, které by neměly být na očích, pak se pro vás jako nejlepší řešení jeví varianta se zamykacími šuplíky. Přece jenom jsou věci, které nechcete, aby našly například vaše děti při brouzdání po bytě.

noční stolek a lampa

Společný design

Noční stolek by neměl být pouze praktickým doplňkem, ale měl by také ladit s celkovým designem, jež má vaše manželská postel, ideálně i s ostatním nábytkem v místnosti. Zkuste vybrat takový, jež vynikne stylovými prvky, které odrážejí váš společný vkus a vytvářejí dojem souhry v ložnici. Vyberte tedy materiál a styl, který odpovídá celkovému designu vaší postele a ložnice celkově. Dřevěné noční stolky dodají teplý a tradiční vzhled, zatímco kovové nebo skleněné varianty mohou přidat moderní dotek.

Osvětlení

Asi se všichni shodneme, že žádný jiný kus nábytku není tak spojeny s osvětlením, jako noční stolky. Vyberte modely, které umožňují pohodlné ovládání světla z postele. Různé styly lamp mohou přidat do místnosti útulnost a intimní atmosféru, zatímco svítidla s regulací intenzity světla jsou praktickým doplňkem.

Recenze a hodnocení

Posledním krokem, který byste měli praktikovat v dnešní době snad u každé věci, kterou se chystáte koupit. Bohužel na trhu se můžete setkat s nejrůznějšími nekvalitními šmejdy, které na první pohled nemusíte odhalit. K tomu případu výborně slouží recenze a hodnocení jiných uživatelů. Stačí si najít vámi vybraný kus zboží a přečíst si názory ostatních. Mnohdy vás to může zachránit od špatné koupě nebo naopak utvrdit v tom, že jste vybrali správně.

A jsme na konci průvodce. Nyní byste měli mít vybraný noční stolek, který nejen vizuálně ladí s manželskou postelí, ale také přináší do místnosti pohodlí a praktičnost. Kombinace estetiky a funkčnosti je klíčem k vytvoření útulného a pohodlného prostoru pro váš klidný spánek.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení