Internet

Jaký je nejdražší alkohol na světě a proč?

Nejdražší alkohol na světě. jaká je jeho hodnota? Kolik dnes stojí láhev nejdražší vodky, rumu či koňaku? Většině z nás se vybaví alkohol, který je běžně k dostání v supermarketech a specializovaných prodejnách.

Na trhu jsou ale dnes k mání podstatně dražší kousky, jejichž koupí navíc i výhodně zainvestujeme. Dobrá investice nemusí představovat jen klasické cenné papíry. Můžeme vsadit jak na investiční víno, tak na něco z tvrdšího soudku, ať už se jedná o koňak, rum nebo vodku. Nejdražší alkohol na světě je skvělou investicí, ovšem je dobré, abyste splňoval jeden předpoklad. Investiční alkohol by vás měl bavit, měl byste se v této oblasti orientovat a mít určitý přehled.

Nejdražší koňak

Nejdražší koňak na světě, pochoutka milionářů, je v současné době koňak Henri IV Dudognon Heritage Cognac Cocnag Grande Champagne. Vzácnému a kvalitnímu moku starému až 100 let přidává na hodnotě i láhev samotná.

Unikátní obal z křišťálu se pyšní 24karátovým zlatem, platinou a brilianty, které dávají dohromady úctyhodný součet 6500 kusů. Koňak seženete za 2 miliony dolarů, v přepočtu za necelých 43 milionů korun.

Nejdražší vodka

Jak už samotný název napovídá, Billionaire Vodka je nejdražší ve světě vodky. Surovinou pro její výrobu je pramenitá voda pocházející z okolí hradu Caverswall v Anglii. Zdroj vody má údajně léčivé účinky. Voda se filtruje přes uhlíky ze severské břízy a poté přes písek z drcených diamantů.

Spolu s ní v rámci koupě obdržíte i exkluzivní kartu asistenční služby, která pro vás zařídí veškeré vaše přání, samozřejmě v rámci legality a mezích zákona. Za zmínku stojí i doručení. Vodku obdržíte vždy osobně vámi zvoleným způsobem. A to už se vyplatí za cenu 3,7 milionu dolarů, v přepočtu 79 milionů korun.

Nejdražší rum

Třtinový nápoj z roku 1940 byl do láhve stočen v roce 1915 a na světě už jsou k mání pouze poslední čtyři exempláře této jamajské lahůdky. Tomu odpovídá i cena 40 000 liber za každou tedy 1,15 milionů korun za láhev.

A rovnou u této značky zůstaneme. Další v pořadí je J. Wray and Nephew President´s Reserve, jehož vznik se datuje do roku 1982, kdy president USA navštívil Jamajku. Bylo zhotoveno 12 lahví. Pyšným majitelem jedné z nich je italský kupec, který za ni zaplatil 31 500 liber, což je v přepočtu 933 000 korun.

Ceny za výše uvedený alkohol se pohybují v závratných částkách a jedná se spíše o sběratelské kousky. Naštěstí nemusíme být milionáři, abychom si mohli dopřát sklenku kvalitního alkoholu. Kvalita nápoje je důležitá, následné bolesti hlavy nemusí být tak urputné, pokud to s alkoholem, zcela výjimečně, přeženeme.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Andrea
Momentálně jsem na rodičovské dovolené. a jsem hrdou mámou báječného syna. Odmala ležím v knihách, psaní je pro mě zábava i terapie a jako typický zrozenec ve znamení Býka miluji dobré jídlo a pití.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet

Kryptoměny a jejich budoucnot Internet

Budoucnost kryptoměn

Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin ztrácí na hodnotě a její zastánci jsou zklamaní. Kryptoměny tu však zůstanou, ...
honor super mobil Internet

Recenze Honor 10x 2022

Honor pokračuje ve vydávání smartphonů během epidemie. Současné americké sankce jí brání ve využívání mobilních ...