Tělo

Masážní válečky na obličej: insta trend nebo zázrak pro pleť?

Určitě si už alespoň jednou na Instagramu viděla fotku nějaké influencerky, na které se objevil tento vizuálně přitažlivý předmět, spolu s různými skincare produkty. Co tyto masážní válečky na obličej ovšem skutečně jsou a k čemu slouží? Může ti jejich používání opravdu přinést nějaké benefity, nebo se jedná jen o další hezký předmět, který ti bude ležet na poličce? V dnešním článku se pokusíme vyřešit toto dilema.

Masážní váleček na obličej původ

Masážní válečky a jejich historie

Co jsou masážní válečky na obličej? Jsou to válečky určené k masírování obličeje vyrobené z minerálů. Nejčastěji se k jejich výrobě používá minerál jadeit, ve většině případů však narazíš i na válečky z růženinu nebo ametystu. Tyto válečky slouží především k prokrvení pleti a zredukování zarudnutí pokožky díky jejich chladivým vlastnostem. Často se jim však připisují i benefity jako zmírnění akné nebo prevence vůči vráskám.

Masáže minerálními válečky byly v Číně známou praktikou již před více než 1000 lety. Věřilo se, že minerály v sobě obsahují léčivou energii, díky které bude pokožka mladistvá, hebká a zdravá. Dalo by se tedy říci, že je tento novodobý trend jistou obnovou starověkých praktik východní medicíny.

Když se zajímáš o historii beauty produktů, mohl by tě zajímat i tento článek.

Co na to odborníci?

Bohužel neexistuje vědecký důkaz o tom, že by válečky z minerálů vedly k zastavení stárnutí pleti, dokázaly vyléčit akné nebo byly schopny zmírnit zarudnutí pleti. Je však pravda, že mnoho žen připisuje tyto výsledky dlouhotrvajícímu používání válečků. Jak je to tedy možné?

Všechny zmiňované minerály si zachovávají svůj chlad i po kontaktu s pokožkou. Ochlazování pokožky obecně napomáhá ke snížení její oteklosti a zlepšuje krevní oběh. Zdravý krevní oběh pak přenáší do buněk dostatek kyslíku, což může skutečně snižovat výskyt vrásek. Válečky jsou zároveň vhodné pro lymfatické masáže, které na základě odborných studií zjednodušují vyloučení toxinů z těla. Vyloučení toxinů následně může vést k celkovému ozdravení pokožky.

Z těchto údajů tedy vyplývá, že i když neexistuje přímo prokazatelné spojení mezi válečky a zlepšením pleti, jejich účinky mohou skutečně vést k pozitivním změnám.

Masážní váleček na obličej použití

Jak na správné používání?

Existuje hned několik možných způsobů použití masážních válečků. Váleček lze použít pro suchou pleť hned po jejím vyčištění, možné je však i použití válečku pro lepší vmasírování čistícího gelu či hydratačního séra přímo do pleti. Rozhodnutí je na tobě, měla by sis však dát pozor na to, co je vhodnější pro tvůj typ pleti.

Pokud je tvá pleť suchá, bude prospěšnější použiješ-li váleček na suchou, vyčištěnou pleť a teprve pak použiješ hydratační krém nebo sérum. Vedlejším efektem válečků totiž je, že zapříčiňují vysušení pleti, takže je je lepší se ujistit, že si hydratační přípravek adekvátně aplikuješ až po skončení masáže.

Pokud je tvá pleť mastná, prokrvení pleti pomocí válečku ti pomůže regulovat tvorbu kožního mazu. V tomto případě by si však neměla překročit 10 minut masáže denně, aby ses vyhnula opačnému efektu. Zároveň si nezapomeň pravidelně čistit pleť a nepoužívat příliš mastné krémy nebo oleje.

Pokud máš normální typ pleti, máš volnou ruku. Stejně užitečné jsou pro tebe masáže suché pleti i masáže s již aplikovanými produkty. Záleží jen na tom, co ti je příjemnější.

Podle čeho si vybrat ten svůj?

Možností je opět hned několik. Svůj váleček si můžeš vybrat jednoduše podle vzhledu a barvy kamene, abys z něho při jeho používání měla co největší radost. Pokud ale koupi válečku bereš opravdu vážně, můžeš svůj výběr přehodnotit na základě vlastností jednotlivých minerálů:

Váleček z růženinu ti pomůže kvalitně prokrvit tvou pokožku. Výsledkem bude neoteklá a barevně sjednocená pleť. Prokrvení pokožky zároveň napomáhá ke zvýšené tvorbě kolagenu, díky čemuž bude tvá pleť pevná a hebká.

Ametyst je minerálem, který podporuje relaxaci a intuici. Masáž obličeje válečkem z ametystu ti proto pomůže tvou pleť detoxikovat a uvolnit.

Nejznámějším válečkem je váleček z jadeitu. Jadeit pokožku vyhlazuje a má skvělé účinky v případě hlubších masáží. Tvá pleť díky němu získá pevný, mladistvý a živý vzhled.

Jaký je tvůj finální názor na masážní válečky na obličej? Přesvědčila ses o jejich účincích, nebo stále věříš, že se jedná spíše o aktuální insta trend? Na závěr ti ještě nabízíme shrnující recenzi pro lepší přehled. A rozhodně si nezapomeň přečíst o našich zaručených radách a nejčastějších chybách v péči o pleť.

product-image

Masážní válečky na obličej

8

VÝHODY
 • Prospěšné účinky masáže pleti
 • Cenová dostupnost
 • Estetický vzhled produktu
NEVÝHODY
 • Vědecky neprokázané účinky produktu
 • Může způsobit vysušování pokožky

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Michaella
Jsem studentkou filologie, která má vášeň pro literaturu, psaní a umění. Ve volném čase ráda cestuji, takže se vždy nacházím v jiném koutě Evropy.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Tělo