CestováníKultura

Moře v Polsku? Kam vyrazit na dovolenou?

Polsko, krásná země střední Evropy. Pyšní se ohromujícími historickými památkami a přírodními krásami. A proto je po celý rok plné turistů. Když už mluvíme o přírodních krásách, Polsko má jedny z nejpozoruhodnějších pláží na světě. Modrá voda, vysoké vlny, slunce a písečné pláže obklopené palmami si v Polsku okamžitě zamilujete. Kam tedy vyrazit?

Gdyně

Nejlepší na gdyňské pláži je, že je za ní les, který zcela umocňuje výhled. Pohled na západ slunce je z této pláže také velmi úžasný. Odpoledne je tu plno, protože většina lidí se tu ráda opaluje.

Kolem břehu snadno najdete restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a něco zakousnout. Přestože je pláž velmi přeplněná, čistota je zde udržovaná.

Pláž Gdyně
Pláž Gdyně. Zdroj: Pixabay.com

Sopot

Nenechte si ujít výlet lodí, pokud Sopot navštívíte. Můžete tak navštívit Gdyni nebo Gdaňsk. Další navštěvovanou atrakcí jsou zde vyhlášené lázně, ty nesmíte vynechat.

Sopotská pláž s bílým pískem je velmi prostorným a zábavným místem, kde můžete strávit letní dovolenou. Moře je mělké, díky čemuž je vhodné ke koupání zejména pro neplavce i pro děti.

Bulwar Sloneczny

Pláž Krynica Morska je jednou z nejkrásnějších a zároveň nejpřeplnějších pláží v Polsku. Je to rodinná pláž a můžete zde najít spoustu stánků s jídlem a pitím. Pokud přijdete brzy, získáte dobré místo k odpočinku a opalování v blízkosti vody.

Pláž je dlouhá asi 20 km a je plná krásy, života a lidí. Je to jedno z nejlepších plážových letovisek v Polsku.

Promenade

Zdá se, že tato pláž trvá věčně. Čisté písečné pláže, které si můžete užít za slunečného dne, jen se procházet, prohlížet si scény a relaxovat pod stromy. Po písku můžete v létě chodit naboso a nebude vás pálit.

V malé mobilní vanová kavárna si můžete koupit kávu a vydat se na procházku po pláži. Tato pláž má snadný přístup z města a všechny restaurace jsou na nedalekých místech, což z ní dělá skvělé místo pro odpočinek s rodinou a přáteli.

TIP! Polsko patří mezi země s vyhlášenými lázněmi. Rozhodně stojí za návštěvu!

Plaza w Debkach

Pláž Debki je velká pláž a v hlavní sezóně velmi přeplněná. Na tuto krásnou pláž je mnoho vchodů a můžete si vybrat ten, kde chcete sedět a relaxovat. Přestože je pláž často velmi přeplněná, existuje i několik klidnějších míst, pokud chcete strávit nějaký čas o samotě s rodinou.

Pamatujte, že tato pláž je pláž s volitelným oblečením a tak můžete být svědky nudistů, takže pokud jste tu s dětmi, můžete se vyhnout tomu, abyste zašli příliš daleko na izolovaná místa.

pláž Debki
Pláž Debki. Zdroj: Cz.depositphotos.com

Dovolenou u polského moře nabízí řada cestovních kanceláří nebo se můžete vydat i bez cestovky. Z České republiky je to kousek. Polsko je zemí výborného jídla, milých lidí a krásných míst. Zaručeně zde strávíte skvělou dovolenou.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *