Většina lidí se párkrát v životě ocitne v tíživé finanční situaci. Když se vám rozbije auto a výplata je v nedohlednu, nemusíte hned běžet do banky. Pár tisíc, dokonce i pár desítek tisíc si můžete půjčit během několika minut online z pohodlí vašeho gauče. Nebankovní půjčky mají co do sebe.

Nebankovní půjčka ihned na účet

Neoddiskutovatelnou výhodou nebankovních půjček je rychlost. Některé společnosti udávají, že vám peníze přistanou na účtu už do patnácti minut od podání žádosti a to i o víkendu a ve státní svátek. Určité nebankovní půjčky navíc mohou získati osoby bez potvrzení o příjmech, nebo osoby vedené v registru dlužníků.

Jednoduchost a pohodlnost nebankovních půjček bez registru bývá obvykle vykoupena vysokými úroky a poplatky, což ovšem není pravidlem. Když na to máte čas, udělejte si pořádný průzkum a najděte půjčku s nejvýhodnějšími podmínkami. Existuje i spousta webových stránek, které porovnají aktuálně dostupné nabídky půjček za vás.

Půjčka opravdu pro každého?

Podle novely zákona z roku 2016 musí poskytovatel důkladně prověřit finanční situaci žadatele o půjčku před jejím schválením. Ovšem důkladné prověření si každá finanční instituce vykládá po svém, a tak nebankovní půjčky získávají i studenti, důchodci, maminky na mateřské a nezaměstnaní. Často na cestě k půjčce ani exekuce nevadí.

K výše zmíněnému zákonu o spotřebitelském úvěru, který zpřísňuje podmínky pro věřitele a ochraňuje spotřebitele, se ale váže i problematika lichvářů. Lidé, kterým se nepodaří získat nebankovní půjčku u nebankovních společností se uchylují do šedé zóny. Lichvář půjčí rád na černo všem, ale s astronomickými úroky a nekalými vymáhacími praktikam.

Nejvýhodnější nebankovní půjčky 2019

Velké množství poskytovatelů nabízí první půjčku zdarma. Pokud tedy potřebujete jen překlenout nepříznivé období a peníze zvládnete vrátit brzy (nabídky se liší od 14 dnů do dvou měsíců), můžete toho využít. V současné době vám půjčí zdarma například:

Nejvýhodnější nebankovní půjčka nad 100 000 na Zonky!

Další společnost, která stojí za zmínku je Zonky. Na Zonky si můžete půjčit od skutečných lidí, kteří díky tomu zhodnotí své peníze. Zonky se soustředí na půjčování větších částek od 20 000 do 750 000 Kč. Doba splácení se pohybuje od 6 měsíců do 7 let. Je skvělé, že požádat o půjčku můžete online a předčasné splacení je zdarma. Obzvlášť vychytané je u Zonky rozhraní na mobilu, kde si dokážete půjčku naklikat velmi přehledně a rychle.

Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Reklamní heslo české online služby Zonky

Nevýhodou naopak je, že Zonky velmi pečlivě prověřuje bonitu žadatelů a tak pokud jste nezaměstnaný, nebo je na vás uvalena exekuce, máte smůlu. Zonky zhodnotí vaší finanční situaci a podle ní vám nabídne úrok. Na propagovaný úrok 2,99% dosáhne jen velmi málo žadatelů. Nejčastější úroková sazba v Zonky je okolo 5 %.

Zonky inzeruje velmi často půjčky na auto bez registru, jelikož půjčky u Zonky jsou výhodnější než inzerované leasingy.

Půjčky pro problémové klienty jsou u poskytovatelů nebankovních půjček stejně neoblíbené jako u klasických bank. Přesto pokud takzvaní problémoví klienti vyzkouší nebankovní sektor, tak uspějí se svojí žádostí spíše než v bance.

Pokud chcete naopak peníze investovat jinam než do nemovitosti, tak můžete zkusit u Zonky druhou stránku a stát se investorem z vlastních zdrojů. Lze začít i s menším kapitálem, avšak aby to dávalo smysl, tak je třeba investovat nad 40 000 Kč.

Jak získat nebankovní půjčku

Jak získat nebankovní půjčku

 1. Ujistěte se, že půjčka je pro vás to pravé

  Než si půjčíte peníze, zvažte všechny možnosti. V první řadě se snažte najít si práci s perspektivou. Můžete taky zkusit vydělávat na internetu (můžete vydělat i bez vkladu po večerech), nebo požádejte o pomoc rodinu. Budete schopni ji splácet? Ujistěte se, že půjčku chcete a potřebujete.

 2. Ujasněte si priority

  Co je pro vás nejdůležitější? Abyste měli peníze ještě dnes? Půjčka bez registru a zástavy? Nízký úrok? Možnost předčasného splacení? Kolik vlastně potřebujete peněz? A kolik můžete splácet? Sepište si seznam.

 3. Udělejte si průzkum trhu

  Jak už jsme zmiňovali, je důležité srovnat všechny nabídky a vybrat si tu nejvýhodnější. Můžou vám k tomu dopomoci různé internetové srovnávače.

 4. Pořádně si přečtěte podmínky a sjednejte si půjčku online

  I půjčka přes internet je půjčka se smlouvou. Je důležité si smlouvu přečíst a ptát se, pokud nebudete něčemu rozumět. Můžete klidně požádat o pomoc někoho blízkého, nebo zavolat na podporu dané společnosti. Myslete i na takové věci jako předčasné splacení. V ideálním případě je zdarma.

 5. Včas splácejte

  Když vám dorazí peníze na účet, je to příjemný pocit. Zaplaťte výdaje, které jsou opravdu nutné a zbytečně neutrácejete. Nezapomínejte včas splácet, ideálně si nastavte trvalý příkaz, ať nejste zbytečně sankciováni.