Jak na ...KulturaNezařazené

Nejlepší hry na dětskou oslavu doma i venku

Chcete uspořádat pro svou ratolest dětskou oslavu? V následujícího řádcích se dozvíte několik typů na nejlepší hry na dětskou oslavu doma i venku.

Nejlepší hry na dětskou oslavu doma

Plánujete uspořádat událost doma ve vnitřních prostorách? Chcete, aby si to oslavenec s hosty užil i bez vodní balónkové bitvy? Čtěte následující tipy.

Hádej, kdo jsi

Pokud jsou Vaše děti ve věku, kdy zvládají jednoduché čtení, tak se určitě zabaví právě touto hrou.

Pravidla hry

Vezmete tolik papírků, kolik je hráčů. Na každý papírek napíšete slovo (druh zvířete, pracovní pozice…). Hráč, kterému na čelo nalepíte popsaný papírek, nesmí vidět, co je na papírku napsané. Všichni hráči si nalepí na čelo svůj papírek. Následně se střídavě hráči ptají na otázky. Na otázku se může odpovědět pouze ano/ne. Př: “Mám čtyři nohy?” Ostatní odpoví: “Ano/ne”. Pokud je odpověď ano, může se hráč ptát na další otázku. Pokud je odpověď ne, přijde řada na dalšího hráče. Takto dokola se hráči střídají. Vyhraje ten, který jako první uhádne, co má na svém papírku napsané.

Taneční choreografie

Pusťte dětem oblíbenou skladbu, na kterou si vymyslí choreografii. Mohou vytvořit týmy po dvojicích nebo klidně můžou vymýšlet choreografii jednotlivě. Následně jí předvedou. Pak můžete vybrat vítěze a odměnit ho nějakou sladkostí.

Židličkovaná

Nejoblíbenější hra mého dětství je právě židličkovaná. Při této hře dáte do kruhu židle se sedátkem z kola ven. Vždy musí být v kruhu o jednu židli méně, než kolik je hráčů. Pustíte hudbu a děti začnou chodit dokolečka okolo židlí. Pozor! Hráči se nesmí židlí dotýkat. Jakmile stopnete hudbu, děti musí zasednout na židli. Dítě, na které židle nevyšla, vypadává. Následně se dá z kola ven další židle, aby opět bylo o jednu židli méně, než hráčů. Hra pokračuje dál, dokud ve hře nezůstanou dva hráči, kteří se točí okolo jedné židle. Jakmile se hudba vypne, tak na židli usedne vítěz celé hry.

Nejlepší hry na dětskou oslavu venku

Venku se děti mohou při hraní proběhnout, protože nehrozí náraz do skříňky s porcelánovou vázou. Následující hry jsou zábavnou pohybovou klasikou, která žádnou generaci dětí neomrzí.

Rybičky, rybičky, rybáři jedou!

K této hře jsou potřeba minimálně 4 hráči. Jeden hráč bude rybářem a stoupne si na jednu stranu. Kus od něj si stoupnou ostatní děti, rybičky. Rybář zavolá: “Rybičky, rybičky, rybáři jedou!” A rozeběhne se spolu s rybičkami proti sobě. Ani rybář, ani rybičky se nesmí vracet. Rybářův úkol je pochytat co nejvíce rybiček (dotykem). Úkolem rybiček je vyhnout se rybáři. Kohokoliv se rybář dotkne, tak se automaticky stane rybářem. Rybáři se chytí za ruku a vytvoří síť. Hra pokračuje, rybáři chytají a rybičky se vyhýbají rybářově síti. Vyhraje ta rybička, která jako poslední zůstane nechycená.

Cukr káva limonáda, čaj rum bum!

Tuto hru mohou hrát minimálně 3 hráči. Jeden hráč je vyvolávač, který stojí nějakou vzdálenost od ostatních. Vyvolávač se k ostatním otočí zády a odříká- cukr káva limonáda, čaj rum bum! Během odříkávání se ostatní hráči snaží dostat co nejblíže k jeho zádům. Jakmile vyvolávač řekne BUM, tak se otočí a ostatní děti se zastaví a nesmí se pohnout. Když se někdo pohne, tak se musí vrátit zpět na startovní čáru. Vyhrává takový hráč, který jako první doběhl k vyvolávači.

Honzo vstávej!

Této hry se mohou zúčastnit minimálně 3 hráči. Zde se opět zvolí vyvolávač, který si stoupne na jednu stranu hřiště. Na druhé straně hřiště stojí ostatní děti. Vyvolávač postupně bude na hráče volat: “Honzo, vstávej!” Hráč odpoví: “Kolik je hodin?” Odpovědí vyvolávače na tuto otázku je např. tři slepičí, dvě mravenčí, čtyři kočičí atd… Hráč vyslechne vyvolávače a postoupí blíž k němu právě takovými kroky, které mu vyvolávač nařídí. Při kráčení musí dítě dané zvíře napodobit. Vítězem se stane ten hráč, který jako první dojde až k vyvolávači.

Své děti můžete zabavit například i vtipnými hádankami, které naleznete v mém předchozím článku.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
2
Super
3
Nic moc
1
Trapas
2
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *