Kultura

Nejlepší kultovní sci-fi filmy všech dob!

Patříte mezi filmové fanoušky a máte plno času, který nevíte, jak využít? Pokud vaše odpověď zní ano, zde si uvedeme některé nejlepší kultovní sci-fi filmy všech dob! Jste velkými fanoušky sci-fi? Tak to jste na správném místě! Vyberte si, který z uvedených filmů vás nejvíce zaujal a zkoukněte ho spolu s rodinou či přáteli. Už jste některé z těchto filmů shlédli, anebo jste je snad viděli všechny? V tom případě si je můžete odškrtat ze svých seznamů a přesunout se na další.

Přiznejme si to. Všichni jsme fascinovaní světem science fiction a rádi se pouštíme do divokých představ o budoucnosti. O tom, jaká by mohla být a co všechno bude jiné. Není tedy divu, že sci-fi je jeden z nejpopulárnějších a nejrozmanitějších žánrů, které máme. Otázka zní: které jsou ty nejlepší kultovní sci-fi filmy? Každý má na to svou vlastní odpověď. Představíme si tedy ty nejznámější z nich.

Jaké nejlepší sci-fi filmy rozhodně nesmíte vynechat?

Jsou filmy, které zná snad úplně každý. A i když je nezná, tak o nich určitě slyšel. Každý viděl sci-fi film, který na něj určitým způsobem udělal velký dojem. Ať už je filmovou hudbou, tím, že se dokáže ztotožnit s hlavním hrdinou nebo na něj zapůsobil fantastický děj. Připomeňme si některé z nich.

Matrix

Matrix

Hacker Neo (hraje Keanu Reeves) cítí, že něco je se světem špatně. Hledá odpovědi na všechny své otázky a brzo je najde. Budoucnost ani realita už ale nepatří lidem. Patří strojům, které povstaly proti lidstvu a všechny je uvěznily ve virtuální simulaci zvané Matrix.

Ta má odvést pozornost lidí od skutečnosti, že zatímco oni jsou celý svůj život v umělém spánku s vědomím, které žije v Matrixu, jejich těla jsou mezitím používána jako zdroj energie. Tento film má tři díly a v roce 2022 (odložen o rok kvůli pandemii) má vyjít díl čtvrtý, což je skvělá zpráva pro všechny fanoušky!

Avatar

Avatar

Zde se hlavní hrdinové nachází v budoucnosti roku 2154 na měsíci Pandora, na kterém je Zemi podobná příroda. Žijí tu vysocí, lidem podobní domorodci kmene Na’vi s modrou barvou kůže. Jejich hlavním znakem je jejich harmonie a silný vztah s přírodou. Avatar je vědci vytvořené „tělo“, které je kombinací lidské a domorodské DNA. Člověk pak ovládá avatara, který je vytvořen na míru pro každého z nich pomocí svého vědomí a to na dálku.

Lidé by tam rádi těžili velmi cennou horninu, Unobtainium. To se ale nachází přímo pod Rodným stromem , na kterém jsou závislí tamní obyvatelé a soustřeďuje se kolem něj centrum jejich života. Jake Sully (Sam Worthington) je má přesvědčit, aby se přestěhovali. To se mu ale nepodaří. Zamiluje se do domorodé princezny Neytiri a začíná postupně poznávat jejich přírodu a mytologii.

Po čase se k nim přidá a vede válku proti vlastním lidem. Ti svou technologií a zbraněmi zničí Rodný strom a část jejich pralesa. Jakeovi se však podaří sjednotit domorodce a díky jejich propojení s Eywou (jejich božstvo, síť po celé Pandoře, která propojuje všechno se vším), se k boji připojí i zvířata. Lidé jsou nakonec poraženi a Jake zůstává díky svému avatarovi už navždy s kmenem Na’vi.

Já, robot

Já, robot

Ve futuristickém Chicagu jsou roboti zvaní NS-5 součástí každé domácnosti. Všichni lidé jim důvěřují a spoléhají na ně. Až na jednoho. Detektiva Johna Spoonera (Will Smith) . Díky incidentu s robotem, který se mu v minulosti stal, má za to, že se jim nedá věřit ani trochu. Ocitne se u vyšetřování sebevraždy vědce, který pracoval s roboty. Myslí si, že se vědec sám nezabil, ale že ho někdo zavraždil. Podezírá robota Sonnyho, který tvrdí, že dokáže cítit emoce, a dokonce se mu zdají sny.

Spooner za pomoci doktorky Susan Calvinové (Bridget Moynahan) přichází na to, že s roboty něco není v pořádku. Brzo na to dojde k revoluci a NS-5 se pokusí ovládnout celé město. Nakonec se ukáže, že za vším stojí VIKI. To je superpočítač, který se bez vědomí lidí vyvinul a řídí úplně všechno. Naštěstí se jim ale podaří VIKI zničit a odvrátit revoluci.

The Avengers: End Game

The Avengers: Endgame

Tento film od Marvel vyšel v roce 2019 a stal se jedním z největších hitů. Je to závěrečný díl ságy The Avengers. Thanos pomocí Kamenů nekonečna vyhladí polovinu života ve vesmíru. To znamená i část Avengerů. Ti, kteří zůstali naživu, což jsou Captain Marvel, Iron Man, Black Widow, Hulk, Captain America, Thor a War Machine. Ještě se k nim připojí Rocket a Nebula.

Společně se vydávají za Thanosem na neobydlenou planetu, kde si teď žije jako prostý farmář. Od něj zjišťují, že zničil Kameny nekonečna, aby se to, co způsobil nedalo napravit. Thor mu v návalu hněvu usekne hlavu. O pár let později je náhodou Ant Man vysvobozen z kvantové říše a zjišťuje, co se stalo. Zkontaktuje zbylé Avengers a navrhuje jim, aby kvantovou říši využili k sestrojení stroje času.

Požádají o Pomoc Tonyho Starka, ale ten odmítne. Má malou dceru a bojí se, co by způsobilo zahrávání si s časem. Proto se obrátí na Bannera (Hulk) a ten souhlasí, že jim pomůže. Nakonec se k němu přidá i Tony a projekt spolu dokončí. Jejich misí je vrátit se do minulosti a znovu získat všechny Kameny nekonečna, aby napravili škodu způsobenou Thanosem. A to se jim přes všechny obtíže a překážky i podaří.

Thanos znovu získá Kameny a málem je použije, Tony mu však strhne rukavici a použije ji sám. Napraví všechny škody, ale za jakou cenu? Cenou za použití tak obrovské síly se stane jeho život. Všichni jsou z toho v šoku. Jak ve filmu, tak v kině. Není divu, že skoro všichni fanoušci odcházeli se slzami v očích.

Debata o nejlepší kultovní sci-fi filmy zdaleka nekončí!

Tohle jsou filmy, které na mě silně zapůsobily a ráda se na ně dívám znovu a znovu. Jistě takové máte taky. Znáte všechny uvedené filmy? Jaké jsou vaše nejoblíbenější sci-fi filmy? A které jsou podle vás jedny z nejlepších? Jistě nakonec nelze opomenout ani jeden z prvních sci-fi filmů/ság Star Wars, který patří stále mezi nejoblíbenější a časem vůbec neztrácí na síle. Nejstarší trilogie je veřejností nejlépe vnímána a naopak nejnovější díly se zařadily do průměru a nejsou považovány za nejlepší filmy všech dob.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Elisabeth
Jsem kreativní člověk a jsem zastáncem názoru, že představivost vás dostane dál než pouhé vědomosti. Mezi některé mé záliby patří čtení, psaní a kreativní tvorba DIY produktů. Mám ráda cestování a poznávání nových kultur.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Kultura