Zdraví

Nejlepší tipy a triky na uvolnění nosu

Uvolnění nosu je jedním z nejdůležitějších kroků při léčbě nachlazení, chřipky a alergických reakcí. Ucpaný nos Vám může nepříjemně narušit běžné denní aktivity. Existuje však mnoho jednoduchých triků a tipů, které mohou pomoci uvolnit ucpaný nos a zlepšit dýchání. V následujícím článku se dozvíte triky, jak na uvolnění nosu.

Triky na uvolnění nosu

Používejte nosní spreje a kapky

Nosní spreje a kapky jsou účinným způsobem, jak uvolnit ucpaný nos. Tyto produkty obsahují látky, které pomáhají zúžit cévy v nose, což zlepšuje průchodnost vzduchu. Mezi nejčastěji používané patří spreje s oxymetazolinem nebo fenylefrinem. Nicméně, používání těchto sprejů a kapek by mělo být omezeno, protože nadměrné užívání může vést k různým problémům, jako je závislost nebo zhoršení ucpaného nosu.

Parní inhalace

Parní inhalace může pomoci uvolnit ucpaný nos. Napusťte si do umyvadla horkou vodu a přidejte pár kapek esenciálního oleje nebo eukalyptového oleje. Poté se nad umyvadlem nakloňte a zakryjte hlavu ručníkem. Inhalujte paru po dobu 5-10 minut. Tento postup opakujte několikrát denně, aby se zlepšilo dýchání. Přečtěte si tip na zdravou bylinkovou koupel.

Dechová cvičení

Dechová cvičení mohou pomoci uvolnit ucpaný nos tím, že zlepší průchodnost dýchacích cest. Existuje mnoho různých cvičení, které můžete provádět, jako například hluboké dýchání, které pomáhá rozšířit plíce a zlepšit průtok vzduchu. Proto dechová cvičení patří mezi triky na uvolnění nosu.

Využijte solný roztok

Solný roztok patří mezi triky, které pomáhají k uvolnění nosu. Roztok můžete zakoupit v lékárně nebo si jej vyrobit doma smícháním soli s teplou vodou. Poté roztok můžete aplikovat pomocí speciálního nosního spreje nebo kapátka. Solný roztok pomáhá zvlhčit sliznice a uvolnit ucpaný nos.

Pijte hodně tekutin

Když jste dehydratovaní, mohou se hleny v nosu ztuhnout a zhoršit ucpaný nos. Proto je důležité udržovat tělo hydratované tím, že pijete dostatek vody a dalších tekutin, jako jsou bylinné čaje nebo vývary. Pokud máte horečku, tak také hodně odpočívejte. Možná se vám stav bude ještě zhoršovat.

Použijte bylinky

Byliny jako máta, eukalyptus nebo levandule mohou pomoci uvolnit ucpaný nos. Můžete si například vytvořit aromatickou koupel s esenciálními oleji nebo si vytvořit bylinný obklad. K tomu si dejte několik kapek esenciálního oleje na kapesník a přiklopte si ho k nosu a ústům. Přečtěte si účinky rýmovníku či kde koupit migrénovník.

Jezte kořeněná jídla

Jídla s kořením, jako je česnek, cibule, kajenský pepř nebo zázvor, mohou pomoci uvolnit ucpaný nos. Tyto přísady obsahují sloučeniny, které mohou snižovat zánět a podporovat průchodnost dýchacích cest.

Vyhněte se cigaretovému kouři

Cigarety a tabákový kouř mohou dráždit nosní sliznici a zhoršovat ucpaný nos. Pokud jste kuřák, pokuste se kouření omezit nebo nejlépe úplně přestat.

Vyzkoušejte několik z výše uvedených tipů a triků, aby se vám ulevilo od ucpaného nosu a zlepšilo se Vaše dýchání.

Triky na uvolnění nosu

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jaký vliv má suché kartáčování těla na Vaše zdraví.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Zdraví