TěloZdraví

Pleť pod rouškou – brilantní rady pro nádhernou pleť

Chcete zazářit a mít hebounkou pleť i pod rouškou? Víte, jak o svoji pleť správně pečovat v pandemické době? Poradíme pár triků, jak na to!

Obrovským pozitivem jsou roušky a respirátory pro pylové alergiky. Všichni kolegové alergici loňskou pylovou sezónu zdolali výborně a věřím, že letošní bude stejně pohodová. Jak se ale postarat o pleť pod rouškou? Co jí svědčí a co jí ubližuje? Pojďme se na to společně podívat.

Co je základem hebké pleti pod rouškou?

Je to stejné, jako kdykoliv dřív a je to čistota, správné odlíčení a hydratace. V první řadě se pojďme podívat na roušku nebo respirátor. Počítali jste někdy, jak dlouho už roušku nosíte? Opravdu si ji dezinfikujete, měníte a nebo perete (ano – nanoroušky můžete prát) podle pokynů výrobce? Pokud v jedné roušce nebo respirátoru strávíte dvanáct hodin a nebo na ní máte obtisknutý makeupový obličej, tak si zaděláváte na nepříjemnosti s pletí.

Krásná jemná pleť vyžaduje každodenní péči. Je do pečlivé očištění ráno i večer, případně během dne. Ráno stačí po umytí očištění tonikem a nanesení lehkého hydratačního krému. Pokud chcete mít pěknou pleť pod rouškou, tak pod ní nemažte krémy s UV faktory – ty patří na čelo a na části obličeje, kam opravdu svítí slunce. A také se pod roušku neličte – makeup vám zanese póry a pleť, která pod rouškou pořádně nedýchá, je náchylná k pupínkům a zánětům.

Pleť pod rouškou u mužů

U pánů jsou zásady velmi podobné – základem je čistota pleti i roušky. Muži, kteří mají vousy to mají o něco složitější – o vousy je potřeba více pečovat. V tomto případě se jedná o čištění a mytí. Drobečky z jídla ve vousech se mohou přenést na roušku a to se líbí bakteriím, které tam nechceme.

 • Ráno i večer – umytí obličeje i vousů, vysušení, úprava.
 • Kontrola vousů po každém jídle.
 • Výměna či dezinfekce roušky v průběhu dne dle pokynů výrobce.

Péče o pleť v bodech

Pojďme si krátce shrnout zásady správné péče o pleť pod rouškou (Zde si ještě můžete přečíst o klasických principech péče o pleť:

 • Ráno si pečlivě umyjte vyčistěte pleť a použijte pouze hydratační krém.
 • Pod rouškou se neličte, ani nepoužívejte krém s UV faktorem.
 • Roušku či respirátor udržujte dle pokynů výrobce – dezinfekce, praní, výměna.
 • Po cvičení nebo větší námaze, když se zpotíte, tak pleť opět umyjte a použijte hydratační krém.
 • Pokud můžete, tak nechte pleť každou hodinu až dvě od roušky na pár minut odpočinout – na chvíli si ji sundejte.
 • Při příchodu domů si pleť umyjte a použijte hydratační krém.
 • Večer si pleť důkladně umyjte a vyčistěte tak, jak jste zvyklí a použijte váš oblíbený krém.
 • Na drobné nedostatky (pupínky, akné, vyrážku, opruzeniny od roušky) je dobrý krém se zinkem (a stačí obyčejný na miminkovské prdýlky).
 • Výborné zklidňující a protizánětlivé účinky mají tonika s levandulí.

Přečtěte si také článek o boji proti vráskám nebo o zásadách zdravého životního stylu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie Svibová
„Není to ten nejsilnější, kdo přežije, ani ten nejinteligentnější, ale ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit.“ Charles Darwin

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Tělo