Nezařazené

Tipy na sekáče v Praze, které stojí za to!

Secondhandy, česky zvané sekáče, se v posledních letech těší velké oblibě. Proč byste v nich měli nakupovat i vy a jaké jsou ty top secondhandy v Praze?

Sekáče a slow fashion

V průběhu času se mění záměr, se kterým lidé sekáče navštěvují, jelikož už dávno nejde o pouhou vidinu úspory peněz (ačkoliv i to je velké plus věcí z druhé ruky). Nespornou výhodou sekáčového nakupování představuje fakt, že jím šetříme životní prostředí a nepodporujeme fast fashion. Další textilní odpad je totiž to poslední, co naše planeta potřebuje. Pomalá móda je tak šetrná nejen k naší peněžence, ale zejména k přírodě.

💡 Zajímavost: Věděli jste, že podle odhadů je textilní výroba zodpovědná za přibližně 20 % celosvětového znečištění vody?

Pokud necháte ekologické důvody stranou, dalším důvodem, proč lidé preferují nákup oblečení v secondhandech, je možnost sebevyjádření a odlišení se. V sekáčích totiž můžete najít skutečně originální vintage kousky, které nenosí široké masy. Pokud si navíc dáte při hledání záležet, je pravděpodobné, že objevíte poklady v podobě kvalitních materiálů a nestárnoucích střihů.

Při výběru se zaměřte na kvalitní materiály.
Při výběru se zaměřte na kvalitní materiály.

Nebojte se hledat i takové kousky, které běžně nebývají vaší první volbou. Ať už se jedná o kravaty, kožené kovbojské boty, či vzorované šátky, tyto extravagantní maličkosti váš outfit pozvednou na vyšší level!

Praha stosekáčová

Jelikož se v Praze nachází skutečně nepřeberné množství nejrůznějších sekáčů, každý si zde najde to svoje. A kam se tedy pro kousky z druhé ruky vydat? Pojďme se podívat na výběr těch nejlepších pražských sekáčů!

👕1981 Secondhand

Nuselský sekáč 1981 je zkrátka klasika, která nikdy nezklame. Kromě kamenného obchodu, který najdete na adrese Oldřichova 31, má i eshop. Tento secondhand navíc disponuje velkou sekcí pánské módy, a tudíž si zde vybere skutečně každý!

👕Kuzmarkt

Secondhand s berlínskou atmosférou se nachází na pražské Letné. Majitelka obchodu je velkou milovnicí retro módy, kousky shání po celé Evropě a sama vše pečlivě vybírá. Najdete zde nejen originální a pestrobarevné košile či kožené bombery, ale i menší kousky nábytku nebo třeba bytové dekorace.

👕Guilt Letná

V letenském sousedství se nachází i další sekáč, který si zaslouží vaši pozornost. Objevíte zde nejen true vintage kousky, ale i upcyklované, tedy již upravené oděvy. Secondhand navíc nabízí úpravu zde nakoupených kousků přesně na míru.

Skládání oblečení metodou Konmari podle Marie Kondo
Pražské sekáče nabízí to pravé pro každého milovníka slow fashion.

👕Recycle Store

Do třetice Letná a sekáč nacházející se na Veverkově ulici, což je jedna z nejvíce hipsterských ulic. Pokud si chcete pořídit skutečně originální kousek, který nebude mít nikdo jiný, zamiřte sem. Tento secondhand se od ostatních odlišuje tím, že zde najdete pouze upcyklované kousky, jako jsou pleteninové sety a háčkované doplňky.

👕Lula Vintage Prague

Na Vodičkově ulici se nachází sekáč Lula Vintage, původně instagramový projekt Lucie Kratochvílové. Najdete zde kvalitní materiály, klasické střihy i prémiové kousky oblečení. Kamenný obchod je situován v samém centru Prahy a nabízí skvělý zákaznický servis.

👕Textile House

Jedná se o sekáč, který má pobočky po celé Praze. Navíc otevřel i své vintage pobočky, v nichž najdete již předvybrané zboží, a nemusíte se tak prodírat plnými štendry či koši, jako tomu bývá u jejich klasických poboček. Vintage shopy by Textile House se nachází na Veletržní ulici a v pražském Karlíně.

Tak co, už víte, který sekáč navštívíte při své další návštěvě Prahy?

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Egona
Vystudovaná bohemistka, která hoří láskou k literatuře 19. století, černobílé analogové fotografii a výběrové kávě. Toulám se pohorách, píšu a prostě existuji.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *