Kultura

Top 10: Nejlepší fantasy filmy

Dostali jste chuť na objevování nových světů? Chcete navštívit říše, kde vládnou kouzla? Tyto nejlepší fantasy filmy vám tuto možnost dají. Pojďme se podívat ne seznam těch nejlepších fantasy filmů 21. století, které určitě stojí za zhlédnutí. Do komentářů nám nezapomeňte sdělit, jak by žebříček nejlepších fantasy filmů vypadal podle vás!

10. Hobit

Hobit je fantasy film vytvořený podle knižní předlohy J. R. R. Tolkiena. Filmové zpracování předlohu roztáhlo na tři celovečerní filmy, pokud se tedy do této série pustíte, máte o zábavu postaráno. Snímek sleduje příběh Bilbo Pytlíka, hobita, který vyniká tím, že se odváží opustit pohodlný život v Kraji a vydá se na velké dobrodružství. Na pomoc mu přispěchá dobrý čaroděj Gandalf Šedý a třináct trpaslíků v čele s legendárním Thorinem. Dobrodružství se neobjede bez skřetů, draků a všech roztodivných stvoření. Jejich cesta vede přes temné hory, kde Bilbo potká Gluma, bytost, která mu změní osud. Od něj získá magický prsten, který nositeli propůjčuje nevídané schopnosti. Prsten moci, jak později Bilbo zjistí, nezmění osud jen jemu, ale i celé Středozemi.

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
Desátý nejlepší fantasy film – Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

9. Hvězdný prach

Hvězdný prach je pohádka pro dospělé. Kouzelný britsko-americký film s romantickou zápletkou má rozhodně co nabídnout všem divákům. Určitě by se dal zařadit mezi nejlepší fantasy romantické filmy tohoto století. Nehemží se sice desítkami kouzelných tvorů a nenajdete v něm velké epické bitvy (až na finále), odnese vás však do světa, ve kterém na zem spadla hvězda. Krásná hvězda, po které všichni z různých důvodů touží a která má jméno Yvaine. Na hvězdu při své cestě narazí Tristan Thorne, obyčejný mladík, který má čísté úmysly. Společně se snaží přežít útoky tří čarodějnic, které vede čarodějnice Lamia. Užijte si tento příběh s kouzli a zjistěte, proč po hvězdě tolik všichni touží a jak celý příběh dopadne!

Hvězdný prach
Devátý nejlepší fantasy film – Hvězdný prach

8. Temný krystal

Máte rádi loutky? Hledáte-li klasické fantasy, které vyniká svojí formou, Temný krystal vás jistě potěší. Po staletí byla planeta Thra zelená a život na ní vzkvétal. Pak se magický krystal, veliký zdroj magické síly, rozbil a jeho jediný střípek se ztratil. Tak začal odvěký boj mezi dobrem a zlem, mezi zlými Skeksisy a dobrými Mystiky. Hlavním hrdinou celého příběhu se stává Jen, člen z kmene Gelflingů, který se vydá hledat ztracený úlomek krystalu. Jen je odhodlaný znovu scelit magický krystal a nastolit tak mír a rovnováhu na své planetě. Jestli střípek opravdu najde a zachrání Thra, zjistíte v této temně laděné kultovní klasice od slavného tvůrce Muppets Jima Hensona!

Fantasy film Temný krystal
Osmý nejlepší fantasy film – Temný krystal

7. Sirotčinec slečny Peregrinové

Podivnost je jejich superschopnost a představivosti se meze nekladou. Příběh dalšího z titulů inspirovaných knižní předlohou začíná, když se šestnáctiletý Jacob kvůli rodinné tragédii dostane na tajemný ostrov s opuštěným sirotčincem. Zde se Jacob potká se slečnou Peregrinovou a podivnými sirotky. Po době strávené v sirotčinci zjišťuje, že některé děti jsou více než podivné, dokonce i velmi nebezpečné. Zjišťuje také, proč jsou vlastně drženi na tajemném ostrově, kde se zastavil čas. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je skvělé temně laděné podívání pro dospělé, teenagery a vůbec všechny, kdo se rádi bojí.

Sirotčinec slečny Peregrinové
Sedmý nejlepší fantasy film – Sirotčinec slečny Peregrinové

6. Letopisy Narnie

Asi každý by rád měl ve své skříni vlastní říši, které by mohl vládnout. Takové štěstí potká čtyři londýnské děti Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucinku. Je před začátkem druhé světové války a většina dětí je z Londýna evakuována. Hlavní čtveřici k sobě pod ochranná křídla přijme vysokoškolský profesor a ubytuje je ve svém venkovském sídle. Tam při schovávané děti narazí na kouzelnou skříň, která v sobě ukrývá celou říši Narnii. Ani Narnie není perfektní a děti se musí stát hrdiny, kteří ji spasí před zlou Bílou čarodějnicí Jadisou. Letopisy Narnie patří mezi nejznámější fantasy. Z původní sedmidílné knižní série byly prozatím bohužel zfilmovány jenom tři díly. Lev, Čarodějnice a Skříň, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka. Všechny tři rozhodně stojí za shlédnutí a proto patří mezi nejlepší fantasy filmy.

Letopisy Narnie
Šestý nejlepší fantasy film – Letopisy Narnie

5. Avengers

Avengers je světoznámá série, která boří rekordy. Její fanoušci hltají každý její díl napnutí jako kšandy a těší se, co se bude dít dál. Celé vesmírné dobrodružství je zamotané a velmi promyšlené. Mezi hrdiny téhle parádní jízdy patří ikoničtí Iron Man, Hulk, Thor, Black Widow, Captain America nebo Hawkeye. Všichni se spojí a společně zachraňují svět pod mezinárodní mírovou agenturou, známou také jako S.H.I.E.L.D. Vždy, když se objeví nový nepřítel, který ohrožuje svět, jsou připraveni zasáhnout a zachránit situaci. Celý Marvel Cinematic Universe může být pro někoho, kdo není zarytým fanouškem komiksů, velmi matoucí. Filmů je mnoho a pamatovat si, jak který navazuje, je složité. Pomoci vám může náš článěk o Marvel filmech a jejich chronologickém pořadí.

Avengers
Pátý nejlepší fantasy film – Avengers Infinity War

4. Cesta do fantazie

Kreslený zázrak japonského studia Ghibli režírovaný světoznámým Hajao Mijazaki, to je Cesta do fantazie, která v každém okamžiku nabízí něco nového. Precizní umělecké zpracování, neotřelý děj, nádhernou hudbu, atmosféru, kterou nezapomenete a koneckonců i ponaučení pro každého. Dobrodružný snímek, který přináší nejen exotický vyprávěcí styl, ale také japonské nadpřirozeno se vším všudy. Všechny diváky jistě pohltí unikátní autorova vize, která činí film naplněný podivností, hravostí, radostí ale i smutkem.

Cesta do Fantazie
Čtvrtý nejlepší fantasy film – Cesta do Fantazie

3. Nekonečný příběh

Nekonečný příběh je třetí nejlepší fantasy film na tomto seznamu. Je to snímek, na který vzpomíná mnoho dospělých. Na svoji dobu byl tento film velmi revoluční a jeho zpracování velmi invenční. Hlavní hrdina desetiletý školák Bastian je ve škole šikanován svými spolužáky, ale vše se změní, když narazí na starou zaprášenou knihu. Ta má být ke všemu velmi nebezpečná. Chlapec však podlehne zvědavosti a začne číst příběh o zemi Fantasii, která je požírána Nicotou. Královna vládnoucí Fantasii povolá svého šampiona, statečného Atreje, který má celou říši zachránit. Cesta k záchraně je dlouhá, plná nebezpečí a vybírá si svoji cenu. Podaří se Atrejovi a i Bastianovi zachránit Fantasii? To zjistíte jen, když toto dobrodružství prožijete spolu s hrdiny!

Nekonečný příběh plakát
Třetí nejlepší fantasy film – Nekonečný příběh

2. Harry Potter

Wingardium leviosa! Tato série vás vynese do nebe stejně tak jako kouzla, která se v ní studenti Bradavické školy učí. Pokud jste tento film nikdy neviděli, rozhodně to napravte. Osmidílná filmová sága o Harry Potterovi kopíruje příběh výtečné knižní předlohy s osobitým kouzlem. Mladý Harry, který přišel o své rodiče v tragickém incidentu, sám sebe považuje za obyčejného kluka. V den jeho jedenáctých narozenin ho navštíví někdo, kdo mu změní život. Je jím sám Rubeus Hagrid, klíčník a šafář z Bradavic, školy, o které mladý Harry nikdy neslyšel. Ani nemohl, neboť mu to jeho teta se strýcem tajili. Harry tak odhalí, kým doopravdy je, co se stalo jeho rodičům a postaví se tváří tvář dobrodružstvím, která ho v kouzelnickém světě čekají.

Nejlepší fantasy film - Harry potter
Druhý nejlepší fantasy film – Harry potter

1. Pán Prstenů

Jiný fantasy film si první místo zkrátka a dobře nezaslouží.

Pán prstenů je epické filmové dílo, které si velmi lehce našlo cestu do srdcí milionů diváků. Celá trojdílná série je filmovou adaptací epické fantasy J. R. R. Tolkiena stejně tak jako Hobit zmíněný výše. Hlavní postava Frodo Pytlík zdědí po svém strýci záhadný prsten, který nechává svého nositele zmizet a prodlužuje mu život. Prsten je ale mnohem mocnější a jeho nositeli hrozí velké nebezpečí. Frodo se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a přidává se k nim čaroděj Gandalf. Cílem jejich cesty je Hora osudu, kde mají v plánu magický prsten zničit. Po cestě se jejich skupina několikrát rozdělí a přibydou do ní nový členové jako například hraničář Aragorn, elf Legolas či trpaslík Gimli.

Celý film je nejenom nádherným příběhem o boji dobra a zla, zároveň jde o umělecký zážitek plný bitev obřích rozměrů, krás Středozemě a pyšnící se propracovaností celého světa. Celou podívanou dokresluje nádherný soundtrack patřící jednoznačně k jednomu z nejlepších filmových soundtracků. Tak na co ještě čekáte?

První nejlepší fantasy film – Pán prstenů

Pokud vás zajímají další kinematografické zázraky, podívejte se na náš článek o nejlepších kultovních sci-fi filmech nebo nejlepších historických filmech.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0
Petr Martinů
Student FF UK, který miluje jazyky a pálivé jídlo. Bez sluchátek nevyjde z domu a věří v UFO.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Kultura