InternetKulturaNezařazené

TOP 10: Nejlepší francouzské komedie všech dob

Jste milovníkem francouzských komedií? Francouzské komedie jsou plné ironického humoru a nadsázky. Tyto filmy se často zabývají společenskými kulturními otázkami, jako jsou třeba mezilidské vztahy. Francouzští herci jsou navíc známí svými skvělými hereckými výkony a příběhy filmů jsou neotřelé a poutavé. Na základě hodnocení kritiky a diváky, popularity a kvality scénáře, režie a hereckých výkonů, byly tyto filmy vybrány jako nejlepší francouzské komedie všech dob.

1) Amélie z Montmartru (2001)

Amélie z Montmartru je francouzský film o mladé barmance z Paříže. Amélie se rozhodne najít štěstí v životech svých blízkých. Díky svým šibalským vtípkům a dobrodružství se jí to nakonec podaří a ona konečně najde lásku a štěstí sama v sobě. Tento životní příběh plný humoru, romantiky a dobrodružství je jedním z nejoblíbenějších francouzských filmů všech dob.

Amélie
Amélie

2) Dovolená po francouzskou / Les Bronzés (1978)

Film Dovolená po francouzsku vypráví o ženě, která touží po změně a rozhodne se vyjet na dovolenou do Paříže. Zde se setkává s novými lidmi a prožívá nezapomenutelné zážitky. Díky zkušenostem, které nabyla v Paříži, se nakonec rozhodne k velkým změnám ve svém životě. Tento humorný láskyplný film plný dobrodružství ukazuje, že někdy stačí jen odvaha a odhodlání k dosažení svých cílů.

Dovolená po francouzsku
Dovolená po francouzsku

3) Blbec k večeři / Le Diner de Cons (1998)

Blbec k večeři je francouzská komedie z roku 1998, režírovaná Patriciem Vehem. Film se skládá ze série setkání mezi skupinou přátel, kteří se střídají v roli hostitele a pozvaného. Film je plný absurdního humoru a vtipů. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších francouzských komedií, která ukazuje, že i v nejtěžších časech je důležité mít smysl pro humor.

Blbec k večeři
Blbec k večeři

4) Velký flám / La Grande Vadrouille (1966)

V tomto filmu jsou hlavními hrdiny dva Francouzi, kteří se během druhé světové války spojí s anglickým letcem, aby unikli z okupované Paříže. Film je plný humoru, vtipů a napínavých scén, které diváka neustále drží v napětí. Je to jedna z nejoblíbenějších francouzských komedií všech dob.

Velký flám
Velký flám

5) Povedení strejcové / Les Tontons Fligueurs (1963)

Jedná se o francouzskou komedii z roku 1963. Film sleduje příběh bohatého podnikatele, který se rozhodne změnit svůj život a stát se detektivem. Spolu se svým kamarádem se snaží vyřešit záhadný případ. Film je plný humorných situací.

Povedení strejcové
Povedení strejcové

6) Návštěvníci / Les Visiteurs (1993)

Komediální film pojednává o středověkém rytíři a jeho sluchově, kteří se náhodou přenesou do současného moderního světa. Zmatení a ztracení v nové době se snaží najít cestu zpět do svého vlastního času.

Návštěvníci
Návštěvníci

7) Nenávist / La Haine (1995)

Tato francouzská komedie vypráví příběh tří přátel z pařížského předměstí. Film ukazuje násilí, diskriminaci a beznaděj, se kterými se tito mladí lidé musí vyrovnávat. Film je plný silných emocí a jeho hlavním cílem je upozornit na problémy, se kterými se potýkají mladí lidé z předměstí. „La Haine“ je silným a provokativním komentářem k francouzské společnosti a představuje jeden z nejvýznamnějších francouzských filmů.

Nenávist
Nenávist

8) Invaze barbarů / Les Invasions Barbares (2003)

Film sleduje příběh umírajícího muže, Rémyho, který se v posledních dnech svého života snaží uspořádat své vztahy a životní priority. Film je plný emotivní rozhovorů, které diváka vtáhnou do myšlení hlavního hrdiny. Invaze barbarů je příběhem o životě, smrti a lidských vztazích. Film byl oceněn řadou cen.

Invaze barbarů
Invaze barbarů

9) Klec bláznů / La Cage aus Folles (1978)

V tomto filmu se setkáváme sleduje s příběhem Albina, zpěváka v drag kabaretu, a jeho partnera Georgesa. Pár se snaží předstírat, že jsou „normální“ rodinou, aby mohli v klidu pečovat o návštěvu svého syna se snoubenkou. Klec bláznů je humorných sarkastickým filmem, který ukazuje, jak lze překonat společenské bariéry a předsudky. Film je jedním z nejvýznamnějších děl gay kultury a představuje jedno z prvních děl, které se odvážně zabývá homosexuálními tématy.

Klec bláznů
Klec bláznů

10) Dobrodružství rabína Jákoba / Les Aventures de Rabbi Jacob (1973)

Tento film patří mezi nejslavnějších a nejúspěšnějších francouzské filmy všech dob. I když je film z roku 1973, tak je jeho humor stále živý a relevantní. V hlavní roli je židovský rabín Jákob, který se v Paříži zašlete do několika absurdních situací. Rabína hraje Louis de Funés, který svým výkonem pobaví každého, kdo má rád klasický francouzský humor. Dobrodružství rabína Jákoba je film, který by měl být na seznamu každého fanouška francouzských komedií a francouzské kultury, protože je to nejlepší francouzská komedie všech dob.

Rabín
Rabín Jákob

Přečtěte si můj minulý článek o nejlepších animovaných filmech pro dospělé i pro celé rodiny s dětmi.

Pokud vás filmová inspirace zaujala, tak se můžete podívat také na krimi seriály nebo na nejlepší animované filmy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
2
Super
2
Nic moc
2
Trapas
1
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet