Bydlení

Vychytávky kolem domu, které ušetří peníze a zvýší komfort

Říká se, že domov není místo, ale pocit. Pocit bezpečí, pohody, svobody a lásky. Pokud si tyto emoce dokážete přenést do stěn a nábytku, pak svému domovu dáte konkrétní hmotnou podobu. Svou domácnost pak můžete vyšperkovat k dokonalosti a přizpůsobit vlastním potřebám. Myslete také na náklady spojené s provozem domu a investujte do opatření, která vám ušetří velké peníze.

Šetřete stylově: Tipy a triky na úsporná opatření

Tepelná čerpadla a fotovoltaika jsou hlavními činiteli v debatách o úspoře energie. Existují ale i další způsoby, jak snížit spotřebu a ještě si zpříjemnit bydlení. Byť se to může zdát jako těžká písemka, ušetřit za energie a zároveň zvýšit životní úroveň a potěšit oko není vůbec složité. Příkladem jsou venkovní žaluzie a rolety, které plní tolik funkcí, že by byl hřích je nepořídit. Kromě světla regulují právě také teplotu v domě a jsou skvělou cestou, jak ušetřit výdaje za energie – v létě i v zimě. Zapomeňte na větráky rozestavěné po domě i vysoké účty za topení. Prostupnost tepla se při zatažení sníží téměř o 90 %. 

Venkovní žaluzie a rolety jsou multifunkčním pomocníkem

Snažíte se pracovat, ale prudké slunce vám celý den zhoršuje viditelnost na obrazovce počítače nebo ohřívá místnosti na takové teploty, které přísluší leda tak sauně? Rolety a žaluzie nepropouštějí teplo a i za bílého dne dokážou dům zatemnit a odhlučnit tak, že si budete moci zdřímnout stejně kvalitně jako v noci. Zároveň domov ochráníte před výtržníky i silným větrem a stisknutím tlačítka z něj uděláte takřka neprostupnou pevnost.

Žaluzie vs. rolety. Jaký je rozdíl?

Žaluzie disponují oproti roletám možností naklápět lamely, a tím korigovat propustnost světla. Chcete-li do domu pustit světlo, ale zároveň odstínit přímé sluneční paprsky a jejich žár, pak vám žaluzie poslouží lépe než rolety. Mimo to mezi těmito dvěma typy stínicích technik rozdíl není. Moderní technologie nabízejí různé možnosti instalace, kdy je box nad okny úhledně schován pod omítku nebo případně vzhledově lichotí oknům i samotným žaluziím či roletám.

Tip: Přečtěte si také článek o efektivní práci z domova.

Autor: Veronika Decsy / Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení