Jak na ...Nezařazené

Vztah na dálku a jak ho přežít

V dnešním světě se čím dám víc párů potýká s tím, že se nemohou vídat často. Díky internetu máme možnost najít si vztah na dálku s člověkem, který bydlí na konci republiky, nebo třeba v úplně jiné zemi. Jak se z toho nezbláznit a udržet si šťastný a kvalitní vztah?

Nezůstávejte pouze u psaní zpráv

Ať už jste ostřílený pisálek, který své drahé polovičce dokáže napsat nespočet odstavců o tom, jak se měl, nebo dáváte přednost stručným zprávám, dříve či později vás to stejně omrzí. Chatování může být zábava, ale stane se snadno monotónním. A ačkoliv nic nenahradí osobní kontakt, rozhodně se vyplatí rutinu trochu obnovit. Dopřejte si pár videohovorů, zavolejte si při venčení psa, posílejte hlasové zprávy cestou do práce. Pokud jste trochu staromódní a beznadějní romantici, napište jim nějaký pěkný dopis, ten potěší každého. 

Aplikace pro páry

Pokud se alespoň základně vyznáte v technice a vlastníte chytrý telefon, dalším zajímavým způsobem, jak trochu osvěžit vztah a dozvědět se něco nového, jsou různé online aplikace. Můj osobní tip je například Noteit. Můžete ji získat zdarma, nainstalujete si ji do telefonu vy i váš partner/ka a můžete si navzájem posílat drobné vzkazy.

Dále se vám možná bude líbit Agapé. Tam si můžete vybrat, zda využijete zdarma verzi, nebo podpoříte její tvůrce a zaplatíte si prémium. Bohatě si však vystačíte se základní verzí. Každý den se vám i vašemu partnerovi zobrazí otázka, na kterou napíšete odpověď a teprve potom se můžete podívat, co napsal ten druhý. Je to super příležitostí k tomu, abyste se dozvěděli zajímavosti a otevřeli potenciální hluboké konverzace. 

Aplikací je však nespočet a každá z nich nabízí něco trochu jiného. Proto je dobré se nenechat odradit a zkoušet, která sedne přímo vám. 

Tipy na rande na dálku

Přestože bychom asi všichni mnohem raději chytli parnerovu ruku a vyšli spolu na procházku, ve vztahu na dálku to často nejde. Proto je dobrý nápad naplánovat si online rande a strávit společný čas alespoň tímto způsobem. Hned první a snad nejjednodušší možností je společně se podívat na film. Ať už jste fanoušky fantasy, romantických, či trochu vášnivějších filmů, proč si je neužít společně? Ideální je vzít si k tomu sluchátka, kliknout na tlačítko hovoru a můžete si při tom sdělovat dojmy a zážitky. Nebo se nabízí stáhnout si libovolnou online hru na počítači a společně si ji zahrát.

Dalším rozkošným tipem je společné vaření a večeře při videohovoru. Každý z vás bude ve své vlastní kuchyni, můžete si však připravit stejné jídlo a pak ho společně snít. Pokud ani jeden z vás není michellinský kuchař, ničemu to nevadí. Vzájemně si objednejte jídlo a nechte si ho doručit kurýrem.

Rozhodně to ale není všechno. Aktivit, které si na svém online rande můžete užít, je mnohem víc.

  • Společná večeře,
  • Hraní her,
  • Sledování filmu,
  • „Společná“ procházka,
  • Vzájemné čtení knihy.
Tip na rande ve vztahu na dálku. Zdroj: Pixabay.com

Komunikace je důležitá i ve vztahu na dálku

Přestože se toto téma omílá neustále, i tak zůstává velkým problémem v mnoha vztazích. U těch, ve kterých spolu nemůžeme trávit čas, se jedná snad ještě o větší problém. Když se partnerovi, se kterým se vídáte, něco nelíbí a není spokojený, často ani nemusí promluvit. Dokážete to vycítit intuicí, vidíte signály, které k vám nevědomky vysílá.

Pokud se spolu ale nevidíte a veškerý váš kontakt je pouze přes kameru a zprávy, je mnohem snazší něco přehlédnout. Proto se řiďte tím, že váš parner vám nevidí do hlavy. Pokud neřeknete, co se vám nelíbí, nemá šanci to zjistit. Jestli po něčem toužíte, nebojte se to říct nahlas. Vytvořte mezi vámi bezpečné prostředí, ve kterém budete moct sdílet jak příjemné, tak hůře vyslovitelné věci.

Mějte hezký vztah i sami se sebou

Ačkoliv toto platí hlavně ve vztazích, kdy se s partnery vídáme osobně, ani v tomto případě byste neměli zapomínat sami na sebe. Je snadné ztratit se v myšlenkách, trávit veškerý čas u telefonu a počítače, neustále si vypisovat veškeré detaily, co se vám dějí v životě a celý den myslet jen na to, jak moc vám chybí. Aby ale vztah dokázal v klidu fungovat, musíte v něm růst a vyvíjet se. Proto se nebojte zajít ven s přáteli, udělat si víkendový výlet s rodinou anebo si prostě dát na den pauzu od telefonu, jít se projít po městě a udělat si čas sám na sebe

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Robin Sedlmaierů
Jsem dvacetiletý student české filologie a žurnalistiky v Olomouci, který zahořel láskou ke psaní už jako dítě a stále ho to neopustilo. Na střední škole jsem studoval marketingové komunikace a žurnalistiku, takže mi ani tato témata nejsou úplně cizí.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *