BydleníCestování

Obytná dodávka: Proč jí teď potřebuje každý?

Milovníkům cestování tato moderní a poměrně praktická metoda cestování jistě neutekla, ovšem občasní návštěvníci kempů si možná ťukají na čelo, proč že je okolo tolik zdánlivě obyčejných dodávek. Pojďme se společně na tento unikátní trend podívat více zblízka, jestli jí teď potřebuje opravdu každý.

Hlavně nenápadně!

Nedávno jsem procházela naším malým městem a k velkému překvapení jsem zjistila, že je tu mnoho dodávek, které jen tak nevinně stojí na parkovišti. Nevinnost ovšem končí tam, kde začíná vývod ,,špinavé“ vody na boku auta, zasunutý schůdek pod bočními dveřmi nebo vlastně jen ztmavená okna. Co je tedy jedna z největších výhod obytné dodávky? Vlastně to, že jí ani nepoznáte!

Dodávka na parkovišti
Nenápadnost jako hlavní přednost. I Zdroj: Vanisti

Nenápadný ano, ale soběstačný?

Na letošním veletrhu karavanů v Brně bylo více než zřejmé, kolik zájmu dává veřejnost do jednoduchého cestování. Přiznejme si všichni, že cestování je vlastně o tom, ztratit se z dohledu denního shonu a lidem, které vídáme na denním pořádku. Proto tedy potřebujeme stroj, který nám to umožní. Obytná dodávka je slečna mnoha tváří. Je libo jen matrace a plynový vařič? Nebo toužíte po absolutně nezávislé dámě, co vás schová týdny a měsíce od světa? Není problém! V podstatě tak tedy jen záleží, jak si svou vlastní obytnou dodávku stvoříte.

🎓 Zajímavost: Letošní výstava karavanů se uskutečnila na 18000m², což je největší plocha, na které se kdy konala. Není divu, byl to již 20. jubilejní ročník!

Čtvero ročních období

Možná jsem zapomněla zmínit, že si dodávku vlastně můžete už s vestavbou koupit a rovnou vyrazit na cesty. Zlaté české ručičky ale ze všeho nejradši vyrábí a vymýšlí vlastní verze. Domácí kutilové zkrátka slaví, protože není moc lepších věcí, než vlastníma rukama vyrobený pojízdný domov.

Pokud se dodávku rozhodnete koupit už hotovou, nejspíš vám v létě nebude horko a v zimě zima. Výrobci vestaveb dávají dobrý pozor na komfort zákazníka a tak je v jejich dodávkách zateplení stěn i nezávislé topení standartním vybavením.

V případě kutila je ale proces mnohem zábavnější. A taky zdlouhavější. Všechny stěny se musí rozebrat. Každá škvíra vyplnit pěnou. Polepit celou karoserii speciální folií. A pak to celé zamaskovat. Už vám to nepřijde tak zábavné? Ale kdeže, jen si představte ten pocit po dobře odvedené práci! Navrch přidejte topení třeba od EcoFlow které nepotřebuje zvláštní instalaci a máte vyhráno.

Obytná dodávka, zima a sníh
V obytné dodávce i zimním období. I Zdroj: Van For Holiday

Opravdu tak dokonalá?

Existují vůbec nějaká negativa, říkáte si? Proč jí nemá každý, když je to tak dokonalý nástroj? A má to cenu, když po světě jezdí tolik luxusní, soběstačné karavany? Pojďme se společně podívat na pár zásadních negativ obytných dodávek:

  • Vysoká počáteční investice,
  • Méně prostoru,
  • V případě vlastní přestavby jsou potřeba šikovné ruce a trpělivost,
  • ,,Obyčejný vzhled“.

Ano, nebo ano?

Ne každý samozřejmě může ve výše popsaných negativech vidět problém. Pokud se zájemce zařídí podle vlastních preferencí, může do pár měsíců vykouzlit svou vysněnou ,,káru“ na prozkoumávání celého světa, nebo se vydat do deštivého Skotska se střechou ,,v kapse“. Je tedy dodávka takové ,,MUST HAVE“ jak se zdá? Na to si budete muset odpovědět jen a jen vy. Záleží jen na vás, jakým způsobem tuhle příležitost chytnete za pačesy. Hodně štěstí!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
heblikova.k@seznam.cz
Ahoj, jmenuji se Kateřina. Ráda píšu, fotím a cestuju. Jsem podzimní tvor, co se nejradši toulá čistou přírodou.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Bydlení