Jak na ...

5 způsobů: Jak koupit bitcoin spolehlivě

Na jednoduchou otázku jak koupit bitcoin existuje více odpovědí. Některé způsoby jsou snazší, jiné složitější. Každý má své pro a proti.  Obecně ale platí, že koupit bitcoin není o moc složitější, než koupit eura na dovolenou. 

Jak koupit bitcoin?

Pojďme se podívat na nejběžnější způsoby nákupu kryptoměn.

Karetní aplikace

Na trhu dnes existuje mnoho firem, které poskytují běžné platební karty Visa nebo Mastercard a přidávají k nim funkčnost nákupu a prodeje kryptoměn. Obvykle to funguje tak, že máte běžnou platební kartu, kterou můžete utrácet kryptoměny nebo státní peníze a za to dostáváte odměnu (cashback) v kryptoměně. Aplikace ale umí i nakoupit bitcony či jiné kryptoměny. Funguje to tak, že jen kliknete na tlačítko a vaše eura, dolary či koruny se promění na bitcoiny. Není to o nic složitější, než ovládat z mobilu internetové bankovnictví.

Na burze

Pokud chcete s bitcoinem obchodovat více a získat nejlepší možný kurz, bude pro vás lepší nakupovat na burze. Je to stejné, jako když kupujete například akcie nebo zlato. Na burze zadáte kolik a za kolik chcete nakoupit a když se kurz na vámi požadovanou cenu dostane, máte nakoupeno.

Koruny dostanete na burzy snadno – buď tzv. SEPA platbou, to znamená převodem na účet, nebo pomocí platební karty. U platby kartu jsou ale obvykle poměrně vysoké poplatky, nezapomeňte si je nejprve zjistit.

Ve směnárně

Můžete také zajít do specializované směnárny a Bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Výhodou směnáren je to, že jejich rozhraní je obvykle jednodušší než u burz a pokud si vyberete českou směnárnu, komunikuje s vámi v rodném jazyce. Nevýhodou může pro někoho být o něco vyšší kurz bitcoinu.

Ať’ už bitcoiny kupujete v aplikaci, na burze, nebo ve směnárně, nezapomeňte si je vždy převést do své peněženky. Dokud to neuděláte, nejsou bitcoiny vaše! Pokud to směnárna neumí, vyhněte se jí obloukem. Podívejte se na recenze ověřených krypto burz a směnáren.

V bankomatu

Bitcoin můžete koupit i v bankomatu, který se moc neliší od toho, kde si normálně vybíráte peníze. Nicméně pro začátečníka to může být přeci jen složitější proces. Musíte mít například již nainstalovanou peněženku ve svém telefonu.

Od někoho

Poslední možností je koupit bitcoin od někoho, kdo už ho má. Výhodou je anonymita, nevýhodou pak to, že musíte někoho takového najít. I když hledání lidí ochotných ke směně za vás vyřeší specializované internetové vyhledávače.

Pokud si nejste jisti, který způsob je pro vás nejlepší, nebo se chcete o nákupu bitcoinů dozvědět více, můžete zdarma absolvovat mnoho různých kurzů. Tento kurz Bitcoin pro začátečníky vám dá i 10 $ na nákup vašich prvních bitcoinů.

Přečtěte si také náš článek o úvodu do kryptoměn.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *