Kultura

Praha a její skvělé tajné kavárny!

Pojďme se společně podívat do různých zákoutí našeho hlavního města, které nám nabízí nespočet kaváren. Zpravidla se vyplatí zkoušet nové věci a u zážitků spojených s kávou a jídlem to platí dvojnásob. Jaké nejlepší kavárny nám Praha skrývá a kde je hledat? Tento článek vám rozšíří přehled.

Kavárny Praha nabízí na každém rohu

Kromě všem známých řetězců máme na výběr i z řady podniků, jejichž název světovou značku sice nenese, ale návštěva za to stojí. Oceníte je nejen když si potrpíte na opravdu kvalitní kávu nebo čaje, ale i pokud jste například vegetariáni, vegani, nebo váš život doprovází potravinová intolerance. Většina kaváren v dnešní době automaticky nabízí alternativy a počítají s vámi. A ani lockdown vám objevování kaváren nepřekazí, výdejní okénka jsou tu pro nás stále. Společně s podpořením kaváren načerpáte inspiraci, kam si po úplném otevření podniků zajít sednout.

Do kterých tedy vyrazit?

Ve městě plném kreativních podnikatelů nemohou chybět kavárny, které jdou s dobou a potrpí si na kvalitu, díky níž se spokojení zákazníci rádi vrací.

Například takových hipster kaváren Praha nabízí nespočet. Pokud se tu už alespoň nějakou dobu pohybujete, určitě jste už slyšeli o Kavárně co hledá jméno. Najdete ji kousek za zastávkou metra Anděl a ačkoli se tam obvykle dveře netrhnou, vyplatí se počkat. Ať už na stůl v běžném režimu, tak na výdejní okénko. Podobně je na tom i Cafefin. Vietnamská kavárna, kterou najdete na náměstí Jiřího z Poděbrad. Její majitelé nedávno otevřeli v Moskevské ulici Coffee truck, jehož koncept potěší nejen vaše chuťové buňky, ale také váš Instagram.

Pokud se pohybujete poblíž centra, za návštěvu stojí určitě i EMA espresso bar. Pro kávu třeba z Panamy, Etiopie, nebo Kolumbie si můžete zajít do poboček na Florenci, Palmovce a v Karlíně.

Pokud vás zajímají internetové kavárny, které Praha také skrývá, přivítají vás třeba v podniku Cybeteria ve Štěpánské ulici, nebo v Interlogic na Budějovické.

Na zajímavý výběr kaváren se můžete podívat také v tomto článku o nejlepších kavárnách v Praze.

Jaké další kavárny stojí za návštěvu?
 • Cacao Prague na Náměstí Republiky
 • Čekárna na Vyšehradě
 • SmetanaQ na Smetanově nábřeží
 • Cobra v Holešovicích
 • Café Letka na Letné
 • Kočičí kavárna v Karlíně
 • Místo v Dejvicích

Studentské kavárny v Praze

Díky počtu vysokých škol míří do hlavního města studenti ze všech koutů republiky. Kam po otevření podniků vyrazit za učením nebo psaním práce, když už se nezvládáte soustředit v domácím prostředí? Svoji student-friendly kavárnu si můžete vybrat níže.

V samotném srdci Prahy se nachází Studentský Klub Celetná, kde na vás v krásném historickém prostředí čeká klid na práci a výběr kávy, pití a polévek. Studentská atmosféra vám pomůže v boji s prokrastinací a můžete tu navíc platit i kreditem na kartě ISIC.

O pár ulic dál najdete kavárnu v Kampusu Hybernská, což je jinými slovy kombinace klidu a výborné kávy. Majitelé se hodně zaměřují na ekologii a udržitelnost, tudíž svou návštěvou získáte i dobrý pocit.

Za Václavským náměstím se nachází Cafedu, kde kromě kávy nabízí i nonstop studovnu přístupnou na čip z vaší ISIC, Lítačky, nebo podobného průkazu.

Další tipy
 • Kavárna Na Hollaru na Smetanově nábřeží
 • Cafe Prostoru u Národní technické knihovny
 • Café Kampus na Starém Městě
 • Café NONA na Národní třídě

Objevujte nová místa

Pokud jste již vyčerpali všechna doporučení a chcete zkusit zase něco nového, zkuste hledat na sociálních sítích. Existují účty, které se na kavárny přímo zaměřují. Krok vedle neuděláte ani sledováním různých influencerů, kteří podniky často navštěvují a o tipy se dělí ve svých příspěvcích.

Recenze a doporučení si můžete najít i v cestovatelských aplikacích, jako je Tripadvisor.

Zkuste také článek o nejlepších knihách a time managementu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
3
Nic moc
0
Trapas
0
Ivana Šašková
Je mi 21 let a studuji sociologii a sociální politiku na Karlově Univerzitě. Mezi mé zájmy patří i astrosociologie a světové jazyky, které se celý život učím. Dále svůj čas ráda věnuji právě psaní.

1 Komentáře

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura