Jak na ...

Myslete pozitivně ↑ Síla pozitivního myšlení

Mračit se a říct, že „něco nejde“, je snadné. Kromě mizerné nálady tím ale nic nezískáte. Mnohem lepší je myslet pozitivně. Stačí dělat, co vás baví, přečíst si několik citátů a věřit. Důvěřovat svým schopnostem, píli a vlastnostem. Osobní rozvoj je pojem, který by vás měl zajímat, protože jen díky němu si dokážete splnit sny a docílit úspěšných výsledků. Jak tedy na pozitivní myšlení?

Tip: Přečtěte si také zajímavý článek o pozitivní psychologii.

Co konkrétně dělat, abyste byli pozitivní?

V dnešní koronavirové době se stačí jen setkat s člověkem majícím covid-19, to vám však nedoporučuji. Co byste ale opravdu měli? Pozitivně myslet. Nevidět vše hned černě. A pracovat na sobě, abyste došli k cíli: splnění svého snu.

Tipy, jak být pozitivní

  • Neotálejte. Pokud něco můžete udělat hned, neprokrastinujte. Když se ovládnete, ušetříte se rozmrzelosti, která by vás flustrovalo, kdybyste věděli, že to stále ještě nemáte hotové.

Když se nevzpamatujete a konečně do toho nekopnete, nikdy se v ničem neposunete. Neustálým odkládáním se sami spoutáváte. Svou lenost si pak budete vyčítat celý život. Kdo by však chtěl zažít ten pocit nenaplněných snů a promarněných dnů?

  • Pomáhejte lidem, dobrovolničte, konejte dobré skutky, rozsévejte kolem sebe šťastnou náladu. Když budete spokojení a veselí vy, bude takové i vaše okolí. Kdy jste naposled pomohli někomu staršímu? Kolik zim už přešlo od vaší poslední návštěvy prarodičů? Co se třeba zapojit do organizace karnevalu nebo Dne dětí? Pomáháte obci s přípravou nějaké akce? Pokud uvažujete, že byste nabídli své bezplatné služby, odměnou vám bude skvělý pocit a rozjařené kukuče ratolestí. Vysvětlete spolužákovi či kamarádovi látku, již nechápe, pomozte mu s těžkým úkolem. Vzájemná ochota a výpomoc jsou základem dobrých vztahů.
  • Nesuďte, koho neznáte. Snažte se do lidí vcítit. Potkáte-li někoho obézního, neznamená to přece automaticky, že je to nenasytný člověk. Naopak tak většinou vypadá nemocný člověk – někdo, komu správně nefunguje nějaký orgán nebo mu třeba lékaři zkazili operaci, i to se může stát.
  • Když vás někdo nebo něco štve, nenechte se rozhodit. Podle hesla: „Jedním uchem tam a druhým ven“ pouštějte nepodstatné věci z hlavy. Přemýšlejte jen nad pěknými záležitostmi, jděte si za svými sny, starejte se o sebe a o druhé jen, máte-li v úmyslu jim nějak pomoci. Někdy stačí se jen hezky usmát na cizího člověka, je to pocit k nezaplacení. Tím spíš, když vám jej opětuje.
  • Žijte svůj život tak, jak to naplňuje vás. Nedejte na nevyžádané rady okolí, které nemůže tušit, co se odehrává ve vaší mysli, protože nemá vaše srdce, a tak necítí lásku k tomu, k čemu vy třeba ano. Nedejte se zviklat a urputně, přes mrtvoly jděte za svými sny. Za tu radost to stojí. Musíte na sebe myslet. Netýrejte se odpíráním si aktivit a cílů, o nichž víte, že by vás učinily spokojenými.
Klidný život

Klišé, jež fungují

S úsměvem jde všechno líp.

S chutí do toho, půl je hotovo.

Pravdivé citáty slavných

Dokud je příležitost, popadněte ji za pačesy.
Žijte přítomností a plánujte do budoucna.

Síla pozitivního myšlení

Když víte cíl svého snažení, mnohem lépe se doberete úspěchu. Dávejte si malé cíle, jejichž plněním se později dostanete ke svému dominantnímu, velkému snu – dlouhodobé vizi.

Dávejte si dosažitelné cíle. Jedině tak vás bude pozitivní myšlení provázet.

Jste-li podnikatel nebo vedoucí pracovník, delegujte své povinnosti na podřízené. Sami si nechte jen takové úkoly, jež nelze předat jiným a nad nimiž chcete mít svou absolutní kontrolu.

Jak přeprogramovat mozek na pozitivní myšlení?

Jste odmalička škarohlídi a vidíte vše temně? Zamyslete se nad tím, proč takové stanovisko zaujímáte. Velmi často to bývá proto, že se cítíte málo spokojení. Máte pocit, že se vše obrací proti vám. Ale tak to není, musíte se jen umět radovat z maličkostí a nečekat, že vám vše dobré hned spadne do klína.

Nutností je projevit určitou snahu sebereflexe a vytvořit si každodenní návyky, díky nimž můžete svůj život změnit. Jednoduše řečeno na sobě musíte pracovat, nebát se nových příležitostí. Ano, je to nezvyk, ale svou denní rutinu musíte obohatit o to, že některé záležitosti zkrátka přehodnotíte.

Pro ilustraci: proč máte nedostatek pozitivního myšlení?

Stěžujete si pravděpodobně, že máte hluboko do kapsy. Myslíte si však, že změnit práci nemůžete, protože:

  • nemáte patřičné vzdělání
  • jste introvert
  • bojíte se
  • ihned se zavrhnete, že neuspějete u pohovoru
  • a tak dále.

Další příklad překážek pozitivního myšlení

Nebo vás dosavadní práce nudí a nenaplňuje. Chcete dělat něco jiného, jenže se do vaší hlavy vtírá miliarda negativních předsudků.

Musíte se však snažit přiblížit svému srdci. Pracovně člověk stráví velkou část života, a tak je velmi důležité, zda vás tato činnost baví. Na to opravdu pozor.

Ono vás to stejně jednou či později doběhnout musí; ty emoce, že váš koníček je úplně jiný, než čím se živíte, a že chcete vydělávat peníze svými zálibami.

1. krok

Musíte se odvážit. Překonat ostych. Napsat třeba do nějaké firmy, že byste u nich rádi absolvovali stáž, kde vám poskytnou know-how, jednoduše vás naučí základy toho vámi zvoleného oboru výměnou za vaši odvedenou práci. Myslíte si možná, že se stáže týkají jen studentů, leč opak je pravdou. Stáže se může zúčastnit kdokoli – že musíte studovat, je jen mýtus zakotvený ve vaší hlavě.

Učte se také z knih a internetu. Není nutné si platit předražené kurzy, spousta přínosných informací je na síti zdarma, jen je uchopit.

Překonejte strach a vaše pozitivní myšlení bude krásně naladěno.

2. krok

Nevzdejte to. Vytrvalost přináší ovoce. Úspěch se dostaví o něco později, ale první náznaky svého obohacení budete pociťovat už zkraje.

Pozitivní myšlení a práce na sobě musejí jít ruku v ruce.
Pozitivní myšlení
Pozitivní myšlení je základ úspěchu.

Problémy na cestě k pozitivnímu myšlení

Bude vás pravděpodobně trápit prokrastinace a možná jste trochu chaotičtí. Jak si udělat ve věcech pořádek a lépe organizovat svůj čas, se dočtete v našem článku o time managementu.

Podívejte se také na náš článek o tom, jak meditovat. Správné rozjímání a relaxace totiž skvěle podpoří vaše pozitivní myšlení.

Tip: Mrkněte také na text, jak pracovat s feedbackem. Zpětnou vazbu potřebují všichni lidé, aby se z ní mohli poučit a dělat věci lépe. Každý chce vědět, jak ho vidí ostatní.

Věřím, že kdo chce, cestu k docílení toho, že bude dobře ovládat pozitivní myšlení, si najde.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *