Internet

Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

Instagram je v této době jednou z nejpoužívanějších platformou a sociálním médiem. Denně se přihlásí více než miliarda aktivních uživatelů, aby si prohlédli obrázky či videa poslané přáteli, rodinou nebo oblíbenými celebritami. Na Instagramu většina lidí ráda sdílí svůj život, ale najdou se i tací, kteří pouze číhají kolem. Platformu tak využívají jen pro sledování jiných uživatelů. Zní to docela děsivě a každý kdo má na Instagramu věřejný profil určitě už přemýšlel, zda-li je možné vědět, kdo si prohlíží jeho profil.

Mohl by vás také zajímat článek, jak získat sledující na Instagramu nebo o nových trendech na Instagramu.

Jak vidět, kdo prohlíží váš profil na Instagramu

V podstatě žádný přímý způsob, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil, neexistuje. Instagram nemá vestavěnou funkci, která by umožnila kontrolovat, kdo si jejich profil prohlíží. Důvodem je soukromí uživatelé, kdy Facebook, který Instagram vlastní, má všechna data, ale nebude je s vámi sdílet, jelikož by došlo ke značnému poklesu zapojení uživatelů.

Použití apllikací třetích stran, ke zjištění sledovanosti profilu

Existují tedy aplikace třetích stran, pomocí kterých můžete zjistit, kdo si prohlížel váš profil Instagramu? Ano! V App Store i v Google Play se nacházejí tuny aplikací, které vás naprosto přesvědčí, že můžete vidět, kdo sleduje váš profil, bez toho aby vás doopravdy začal sledoval, jak je zvykem. Ale fungují? Rozhodně ne.  A aplikace jako „Kdo viděl můj profil?“ nebo „SocialView for Instagram“ mají špatná hodnocení a to jen díky jejich nefunkčnosti.

Aplikace, kdo viděl můj profil Instagram

Aplikace za prvé jednoduše předstírají, že pracují dobře, ale přitom vám zobrazí jen náhodný seznam uživatelských jmen, který se pokaždé mění. Druhou věcí je, že tyto aplikace jsou vystaveny riziku, že budou hlavním ohrožením soukromí, protože všechny vaše udáje o účtu shromažďují jakmile se k němu přihlásíte a umožníte jím tak přístup. Běžně si takovéto aplikace účtují poplatek za své falešné služby a jsou přeplněné reklamami, které vás nakonec stejně odradí.

Nejzávažnější důvod, proč tyto aplikace nefungují, je poměrně primitivní. Datová politika Instagramu jasně uvádí, že sdílí pouze jméno uživatele, biografii na Instagramu, profilovou fotku a e-mailovou adresu s aplikacemi třetích stran, které nebyly prověřeny. Navíc API Instagramu Graph, které bylo představeno na začátku roku 2019, je mnohem restriktivnější než starší platforma. Znamená to, že aplikace, které nebyly schváleny Instagramem pro použití API, ztratí možnost přístupu k API úplně. Jak tedy snadno zjistit, kdo si váš veřejný profil prohlíží?

Sledování Insta

Použití Instagram Stories

V momentě, kdy na svůj Instagram profil přidáte fotku či video, a to do tzv. story, můžete jednoduše zjistit, kdo si váš profil prohlíží, i přesto, že není v seznamu lidí, které vás sledují. Je to tady naprosto neoficiální funkce ke zjišťování sledovanosti profilu tzv. Instastalkers, jelikož v dnešní době, když se lidé pohádají, tak se unfollownou na Instagramu, aby si tak vyjádřili případné nesympatie.

Jak nastavit svůj highlight neboli instastory?

V této funkci můžete také blokovat některé ze svých sledujících, se kterými prostě nechcete svoje příběhy sdílet. Stačí rozkliknout nabídku u jména uživatele, už v moment přidaného příběhu, a stisknout „skrýt příběh“.

Žádná jiná aplikace tedy nefunguje tak přesně, jak je prezentována. Většina aplikací specializovaných na získání dat ostatních uživatelů pro váš prospěch skutečně nefunguje. Prohlížení tzv. stories je jediná možnost, jak zjistit při veřejném nastavením profilu, kdo si prohlíží váš profil, ale skutečně vás nesleduje.

Je to tak i možná lépe. Jde o jakousi ochranu osobních údajů, a pokud nechcete aby si někdo tajně prohlížel váš profil, tak si jen nastavte účet soukromý a už vás to nebude trápit.

Pokud Vás tento článek zaujal, tak si můžete přečíst také náš článek o influencer marketingu nebo o syndromu vyhoření.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
5
Užitečné
22
Super
4
Nic moc
24
Trapas
28

1 Komentáře

  1. […] Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu? […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet

honor super mobil Internet

Recenze Honor 10x 2022

Honor pokračuje ve vydávání smartphonů během epidemie. Současné americké sankce jí brání ve využívání mobilních ...