Internet

Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

Instagram je v této době jednou z nejpoužívanějších platformou a sociálním médiem, i když mu výrazně šlape na paty TikTok. Denně se přihlásí více než miliarda aktivních uživatelů, aby si prohlédli obrázky či videa poslané přáteli, rodinou nebo oblíbenými celebritami.

Na Instagramu většina lidí ráda sdílí svůj život, ale najdou se i tací, kteří pouze číhají kolem a sledují jiné. Platformu tak využívají jen pro sledování jiných uživatelů. Zní to docela děsivě a každý kdo má na Instagramu veřejný profil určitě už přemýšlel, zda-li je možné vědět, kdo si prohlíží jeho profil. Pokud chcete mít nad svým profilem větší kontrolu a případně donutit uživatele k vašemu sledování, tak si vytvořte soukromý profil!

Jak zjistit, kdo co lajkuje na Instagramu?

Zjištění lajků (liků) na Instagramu bohužel již není možné z cizího profilu. Zatímco dříve šlo na stránce každého profilu pozorovat jeho nedávnou aktivitu, liky a komentáře, tak v roce 2019 se rozhodl Instagram pro své uživatele tuto možnost zakázat. Důvodem byla ochrana osobních údajů.

Jak zjistit, kdo mě stalkuje na Instagramu?

Bohužel, již není možné zjistit, kdo vás stalkuje na Instagramu tak dobře jako dříve, pokud vám uživatelé nezanechávají veřejné komentáře nebo reakce na vaše příspěvky. Instagram neposkytuje žádné oficiální nástroje nebo funkce, které by vám umožnily zjistit, kdo se dívá na váš profil, jak často nebo sleduje vaše aktivity na platformě. Pro odvážné existují některé neoficiální aplikace a služby třetích stran, které tvrdí, že dokáží odhalit uživatele, kteří sledují váš Instagram profil, tyto aplikace nejsou důvěryhodné a mohou ohrozit bezpečnost vašeho účtu. Navíc si mohou mnoho dat dovozovat a být nepřesné.

Jak funguje prohlížení Instagramu bez registrace?

Nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem, jak zobrazit fotky a profil uživatelů bez registrace na Instagramu, je použití internetového prohlížeče a zadání jména nebo ještě lépe nicku. V případě, že hledáte profil nějaké veřejně známé osobnosti, stačí do vyhledávače zadat její jméno. Většina profilů s vyšší návštěvností je ve vyhledávačích dobře indexována.

Jak funguje bio na Instagramu?

Bio na Instagramu je krátký popis, který se nachází v horní části vašeho profilu a slouží k tomu, aby ostatní uživatelé rychle pochopili, co děláte nebo kdo jste. Ideální pro zaujmutí je krátký textový popis, emoji a odkazy na další sociální sítě například přes Linktree.

Jak vypnout aktivitu na Instagramu?

Pokud chcete vypnout aktivitu na Instagramu a nechtějí, aby ostatní viděli, kdy jste byli aktivní, můžete to udělat následujícím způsobem:
Otevřete aplikaci Instagram a přihlaste se ke svému účtu.
Klepněte na ikonu vašeho profilu v pravém dolním rohu obrazovky.
Klepněte na tlačítko s třemi vodorovnými čarami v pravém horním rohu obrazovky a klepněte na tlačítko „Nastavení“ v dolní části seznamu.
Klepněte na položku „Soukromí“ v sekci „Účet“.
Klepněte na „Aktivita stavů“ a pak klepněte na přepínač vedle „Zobrazit stav aktivity“ tak, aby byl vypnutý. Potvrďte změny klepnutím na tlačítko „OK“.

Mohl by vás také zajímat článek, jak získat sledující na Instagramu nebo o nových trendech na Instagramu.

Jak vidět, kdo prohlíží váš profil na Instagramu

V podstatě žádný přímý způsob, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil, neexistuje. Instagram nemá vestavěnou funkci, která by umožnila kontrolovat, kdo si jejich profil prohlíží. Důvodem je soukromí uživatelé, kdy Facebook, který Instagram vlastní, má všechna data, ale nebude je s vámi sdílet, jelikož by došlo ke značnému poklesu zapojení uživatelů. Kontrolu máte Reels, kde můžete vidět profily, které vás sledují.

Použití aplikací třetích stran, ke zjištění sledovanosti profilu

Existují tedy aplikace třetích stran, pomocí kterých můžete zjistit, kdo si prohlížel váš profil Instagramu? Ano! V App Store i v Google Play se nacházejí tuny aplikací, které vás naprosto přesvědčí, že můžete vidět, kdo sleduje váš profil, bez toho aby vás doopravdy začal sledoval, jak je zvykem. Ale fungují? Rozhodně ne.  A aplikace jako „Kdo viděl můj profil?“ nebo „SocialView for Instagram“ mají špatná hodnocení a to jen díky jejich nefunkčnosti.

Pozor také na stahování pochybných aplikací. Vždy si prověřte, že daná aplikace neobsahuje nějaký škodlivý vir nebo jestli není jen obyčejně zbytečná.

Aplikace, kdo viděl můj profil Instagram

Aplikace za prvé jednoduše předstírají, že pracují dobře, ale přitom vám zobrazí jen náhodný seznam uživatelských jmen, který se pokaždé mění. Druhou věcí je, že tyto aplikace jsou vystaveny riziku, že budou hlavním ohrožením soukromí, protože všechny vaše údaje o účtu shromažďují jakmile se k němu přihlásíte a umožníte jím tak přístup. Běžně si takovéto aplikace účtují poplatek za své falešné služby a jsou přeplněné reklamami, které vás nakonec stejně odradí.

Nejzávažnější důvod, proč tyto aplikace nefungují, je poměrně primitivní. Datová politika Instagramu jasně uvádí, že sdílí pouze jméno uživatele, biografii na Instagramu, profilovou fotku a e-mailovou adresu s aplikacemi třetích stran, které nebyly prověřeny. Navíc API Instagramu Graph, které bylo představeno na začátku roku 2019, je mnohem restriktivnější než starší platforma. Znamená to, že aplikace, které nebyly schváleny Instagramem pro použití API, ztratí možnost přístupu k API úplně. Jak tedy snadno zjistit, kdo si váš veřejný profil prohlíží?

Sledování Insta

Použití Instagram Stories, Reels

V momentě, kdy na svůj Instagram profil přidáte fotku či video, a to do tzv. story, můžete jednoduše zjistit, kdo si váš profil prohlíží, i přesto, že není v seznamu lidí, které vás sledují. Je to tady naprosto neoficiální funkce ke zjišťování sledovanosti profilu tzv. Instastalkers, jelikož v dnešní době, když se lidé pohádají, tak se unfollownou na Instagramu, aby si tak vyjádřili případné nesympatie.

Jak nastavit svůj highlight neboli instastory?

V této funkci můžete také blokovat některé ze svých sledujících, se kterými prostě nechcete svoje příběhy sdílet. Stačí rozkliknout nabídku u jména uživatele, už v moment přidaného příběhu, a stisknout „skrýt příběh“.

Žádná jiná aplikace tedy nefunguje tak přesně, jak je prezentována. Většina aplikací specializovaných na získání dat ostatních uživatelů pro váš prospěch skutečně nefunguje. Prohlížení tzv. stories je jediná možnost, jak zjistit při veřejném nastavením profilu, kdo si prohlíží váš profil, ale skutečně vás nesleduje.

Je to tak i možná lépe. Jde o jakousi ochranu osobních údajů, a pokud nechcete aby si někdo tajně prohlížel váš profil, tak si jen nastavte účet soukromý a už vás to nebude trápit.

Pokud Vás tento článek zaujal, tak si můžete přečíst také náš článek o influencer marketingu nebo o syndromu vyhoření.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
5
Užitečné
27
Super
5
Nic moc
30
Trapas
33

1 Komentáře

  1. […] Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu? […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet