InternetKultura

TOP 10: Nejlepší americké komedie všech dob

Nejlepší americké komedie. Právě na ty se podíváme v tomto článku. Pojďme se na ně společně podívat, připomenout si nestárnoucí klasiky ale také třeba objevit nové, které vám přinesou televizní večery plné hlasitého smíchu.

Prci, prci, prcičky (American pie)

První díl této kultovní série se datuje do roku 1999. A vzhledem k úspěchu, který měl u diváků, dostával postupně další pokračování. V roce 2020 tato série čítala již devět samostatných filmů, což je úctyhodné číslo. Jednotlivé díly vás postupně provedou životem partičky kamarádů Jima, Oze, Kevina a Finche. A to od prvních pokusů o kontakt s dívkami, přes úspěšné i neúspěšné vztahy, svatby i rozchody. Víte co je MCBP nebo co se stalo na hudebním táboře? Odpovědi najdete během sledování filmů.

Prci, prci, prcičky - Nejlepší komedie

Kdo hulí, ten umí

Jak už název napovídá, tenhle film je plný dýmu z marihuany a s tím spojených vtipných momentů. Dvojice hlavních postav, které ztvárnili rapeři Method man a Redman, Získají díky speciální rostlině schopnost komunikovat se svým mrtvým kamarádem. Ten jim pomůže napsat přijímací testy tak, že o ně mají zájem nejlepší americké univerzity. Což vede k přijetí na Harward, kam ovšem ani v nejmenším nezapadají. Jestli si se studiem poradí i když jim dojdou zásoby, můžete zjistit v této poněkud ujeté komedii.

Kdo hulí, ten umí

Interview

Dave Skylark má úspěšnou televizní show, která odkrývá tajemství největších celebrit současnosti. Jejich pořad ovšem může nabrat úplně nový rozměr, pokud zvládnou rozhovor s jejich poněkud překvapivým fanouškem – Kim Čong-unem. Zda se jim to podaří a jakou roli sehraje v celém příběhu americká vláda nebo Eminem? To se podívejte sami.

Interview - Nejlepší americké komedie

Vlk z Wall Street

Mezi nejlepší americké komedie určitě patří i tento snímek. Kvalitní obsazení a originální příběh, navíc založený na skutečných událostech. To vše najdete v tomto filmu. Leonardo DiCaprio ztvární Jordana Belforta, skutečnou postavu, která se nesmazatelně zapsala do historie Wallstreetu. Z nuly se vypracoval na multimiliardáře a vydělané peníze si se svým týmem uměl pořádně užít. Jak jeho příběh, který se často odehrává za hranou zákona i chápání většiny smrtelníku dopadne, je zodpovězeno v tomto populárním filmu.

Vlk z Wall Street - Nejlepší americké komedie

Pařba ve Vegas

Rozlučky se svobodou konané v Las Vegas bývají asi vždy divoké. Tahle partička však posune tuto tradici na úplně novou úroveň. Účastníci rozlučky se probudí v hotelovém pokoji a jen těžko dávají dohromady, co se vlastně včera stalo. Všichni mají spoustu otázek. Jako například, kde vzali policejní auto? Proč si nic nepamatují? Kde se vzal v koupelně tygr? Ještě důležitější otázkou je, kde je k sakru ženich? Film postupně odkrývá tajemství předchozí noci a určitě vás pobaví.

Pařba ve Vegas - Nejlepší americké komedie

Božský Bruce

Hlavní roli si v tomto snímku střihl Jim Carrey. Hraje obyčejného chlapíka, kterému se moc nedaří a láme si hlavu nad tím, proč bůh neudělal životy všech plné štěstí. Bůh, kterého nemohl obsadit nikdo jiný než Morgan Freeman, mu dá možnost si jeho roli vyzkoušet a propůjčí mu své božské schopnosti. Přinesou mu štěstí? Zvládne tuto funkci lépe než sám bůh? Odpovědi máte v této pohodové komedii.

Božský Bruce

Yes Man

Už podruhé se mezi nám mezi nejlepší americké komedie dostal film, ve kterém má hlavní roli Jim Carrey. A opět se v jeho životě budou dít věci. Jak se vám změní život, když začnete na veškeré výzvy a nabídky začnete odpovídat Ano? Opravdu hodně! Však se podívejte sami, kam hlavního hrdinu zavede tato životní filozofie a co mu do života přinese.

Yes Man

Policejní Akademie

Nyní se vrátíme do minulého století, kde ovšem vznikla nadčasová komedie, která si svoje místo na televizních obrazovkách dokáže najít dodnes. V roce 1984 uvedl režisér Hugh Wilson na světlo světa první díl Policejní akademie, která postupem času přerostla v dlouhou sérii filmů. Film ukazuje jak to může vypadat, když policejní akademie sníží přijímací nároky. Připomeňte si tuto klasiku a pobavte se u nestárnoucí komedie.

Policejní akademie

Borat

Poměrně dost kontroverzní komedie, poukazující na etnické, politické a mezilidské problémy a rozdíly mezi životem na východě Evropy a ve spojených státech. Borat je kazašský televizní reportér, který se vydá do spojených států aby natočil pro svůj lid, jaký život se tam nabízí. Jak moc rozdílné tyto kultury jsou, si ovšem začne uvědomovat až když se vydá do ulic New Yorku, kam absolutně nezapadá.

Borat

Rodina Addamsova

Náš výběr komedií zakončíme nejstarším dílem ze všech. Není jím nikdo jiný, než prapodivná rodinka Addamsových. Hned na první pohled poznáte, že se nejedná o běžnou americkou rodinku. Bledé tváře, tmavé rodinné sídlo na samotě nebo hřbitov na zahradě. To vše vám napoví, že tahle rodina má trochu jiný pohled na zábavu, ostatní lidi i život jako takový. Co dalšího tato rodina skrývá, vám odkryje tato nestárnoucí černá komedie.

Rodina Addamsova

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet