Kultura

TOP 10: Nejlepší akční komedie všech dob

Akční komedie jsou žánrem, který kombinuje akční prvky s humoristickými situacemi a dialogy. Tyto filmy jsou obvykle plné napětí, výbuchů, zápasů a střílení, ale také obsahují mnoho vtipů a situací, které vás rozesmějí. V následujícím článku se podíváme, jaké jsou nejlepší akční komedie všech dob.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tento klasický film režiséra Richarda Donnera z roku 1987 se stal průkopníkem žánru akčních komedií. V hlavních rolích se objevili Mel Gibson a Danny Glover jako dva policisté, kteří bojují proti zločinu v Los Angeles. Film je plný vtipných dialogů a skvělých akčních scén.

Nejlepší akční komedie

Smrtonosná past (1988)

Další klasická akční komedie z roku 1988, tentokrát od režiséra Tonyho Scotta, v níž si zahráli Bruce Willis a Alan Rickman. Willis hraje roli policisty, který se snaží zachránit rukojmí v mrakodrapu, který ovládají teroristé. Film obsahuje mnoho akčních scén a vtipů. Hlavní postava v roli Bruce Willise vyniká jeho charismatem a schopností improvizovat v obtížných situacích.

Nejlepší akční komedie

Terminator 2: Den zúčtování (1991)

Tento film Jamese Camerona z roku 1991 je klasikou sci-fi žánru, ale zároveň je také skvělou akční komedií. Arnold Schwarzenegger se vrací v roli Terminátora, tentokrát jako ochránce Sarah Connorové a jejího syna Johna. Film je plný napínavých akčních scén a Schwarzenegger zde dokazuje své herecké schopnosti v roli robotického ochránce.

Nejlepší akční komedie

Křižovatka smrti (1998)

Tento film režiséra Bretta Ratnera z roku 1998 je plný akčních scén a vtipných dialogů. Jackie Chan a Chris Tucker si zde zahráli dvojici policistů, kteří spolupracují na případu únosu dcery čínského konzula. Film obsahuje mnoho akčních scén s Jackie Chanem.

Nejlepší akční komedie

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Tento britský film režiséra Edgara Wrighta z roku 2007 je skvělou parodií na akční filmy a detektivní příběhy. Simon Pegg hraje roli detektiva, který je přeložen do malého města, kde zjistí, že tamější policie má podezřele nízkou kriminalitu. Film je plný vtipných situací a parodií na známé akční filmy.

Nejlepší akční komedie

Deadpool (2016)

Tento film režiséra Tima Millera z roku 2016 je skvělou akční komedií pro dospělé. Ryan Reynolds hraje roli Wadea Wilsona, bývalého speciálního vojáka, který se stává mutantem s nevyléčitelným rakovinou. Film je plný akčních scén a vtipů.

Nejlepší akční komedie

Zombieland (2009)

Tento film režiséra Rubena Fleischera, z roku 2009, je skvělou kombinací žánrů hororu a akční komedie. Woody Harrelson hraje roli zabijáka zombie, který se setká s dalšími přeživšími v postapokalyptickém světě plném zombie. Film obsahuje mnoho akčních scén a vtipných situací.

Zombieland

21 Jump Street (2012)

Tento film režiséra Phila Lorda a Chrise Millera z roku 2012 je skvělou parodií na stejnojmenný televizní seriál. Channing Tatum a Jonah Hill hrají policisty, kteří se infiltrovali do střední školy, aby vypátrali nebezpečný drogový gang. Film obsahuje mnoho vtipných situací a skvělých hereckých výkonů.

21JS

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tento film režiséra Edgara Wrighta z roku 2010 je založen na komiksu a je skvělou kombinací akčních scén, romantiky a vtipů. Michael Cera hraje roli Scotta Pilgrima, mladého hudebníka, který musí porazit sedm zlých ex-přítelkyň. Film je plný skvělých akčních scén a vtipných situací.

SP

Tintinova dobrodružství

Tento animovaný film režiséra Stevena Spielberga z roku 2011 je skvělou akční komedií pro celou rodinu. Film je založen na slavných komiksech o Tintinovi a jeho dobrodružstvích. Tintin a jeho přátelé se vydávají na cestu za tajemstvím jednorožce a setkávají se s mnoha nebezpečnými situacemi a vtipnými postavami.

Nejlepší akční komedie

Přečtěte si, jaké jsou nejlepší francouzské komedie všech dob.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura