Jak na ...Návod

6 Tipů: Jak nejlépe obarvit oblečení?

Obarvení oblečení může být zábavnou výzvou a může přinést nový život do vašeho šatníku. Nicméně, pokud nevíte, jak správně oblečení obarvit, může to skončit katastrofou. Následující tipy vám pomohou obarvit oblečení snadno a úspěšně.

Vyberte si vhodnou barvu

Nejprve si musíte vybrat barvu, kterou chcete oblečení obarvit. Většina obchodů s barevnými pigmenty nabízí širokou škálu barev, ale je důležité si vybrat barvu, která se bude hodit k vašemu oblečení. Můžete si také přečíst návod na obarvení, abyste získali představu o tom, jaký druh barvy je nejvhodnější pro váš materiál.

Připravte si materiál

Důkladná příprava je klíčová pro úspěšné obarvení oblečení. Před obarvením si umyjte oblečení, abyste odstranili veškeré nečistoty a zbytky mýdla. Poté oblečení namočte v roztoku soli a vody (poměr jedna šálek soli na každých pět litrů vody). Tento krok pomůže zvýšit nasákavost materiálu, což zlepší výslednou barvu.

Použijte vhodný prostředek

Pro obarvení oblečení je nejlepší použít speciální barvící prostředek, který je k dostání v obchodech s potřebami pro domácnost. Tento prostředek pomáhá přenášet barvu na tkaninu a zajišťuje, že se barva udrží v tkanině. Pokud používáte prášek na obarvení, důkladně ho promíchejte s vodou a dejte do nádoby s horkou vodou.

Obarvěte oblečení

Namočte oblečení do barvicího roztoku a míchejte v něm po dobu, kterou uvádí návod na obalové etiketě. Důležité je, aby oblečení bylo namočené dostatečně dlouho. Barva se totiž musí rovnoměrně rozprostřít. Pokud necháte oblečení namočené příliš dlouho, barva může být příliš tmavá a nepravidelná.

Dobře opláchněte

Po dokončení obarvení oblečení musíte opláchnout oblečení v čisté vodě, aby se odstranila veškerá zbylá barva. Pokud neodstraníte zbytky barvy, tak může obarvené oblečení pouštět barvu a zašpinit tak ostatní oblečení.

Vysušte

Můžete použít sušičku, ale nezapomeňte, že horký vzduch může způsobit, že se barva uvolní. Nechte oblečení přirozeně usušit na suchém místě v průvanu.

Jak obarvit oblečení

Následující tipy vám mohou pomoci při obarvování oblečení:

  • Pokud chcete obarvit oblečení jasnější barvou, nechte oblečení namočené v barvicím roztoku po dobu delší, než je uvedeno v návodu na obalové etiketě.
  • Pokud se rozhodnete obarvit bílé oblečení na tmavou barvu, vyberte si kvalitní barvící prostředek.
  • Pokud nejste jisti, jak bude nová barva vypadat na vašem oblečení, můžete nejprve vyzkoušet malý kousek oblečení, abyste viděli, jak bude barva vypadat.

Všechny tyto tipy vám mohou pomoci dosáhnout úspěšného obarvení Vašeho oblečení. Pokud se rozhodnete obarvit oblečení, nezapomeňte, že vždy je lepší začít s menšími kousky a postupovat postupně k větším.

Přečtěte si, jak vyčistit skvrny z koberce.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *