TěloZdraví

[5 Top] Nejlepší přírodní oleje na vlasy z různých koutů světa

Každá žena touží po lesklých a zdravých vlasech, jelikož jsou první z věcí, kterých si ostatní lidé všimnou a ne nadarmo se vlasům říká koruna krásy. Ostatně své o tom věděla i kdysi dávno Kleopatra, která na své vlasy používala výhradně přírodní oleje a o jejích lesklých vlasech se ví dodnes.

V tomto článku naleznete 5 nejlepších přírodních olejů na vlasy. Prvním olejem, který Vám určitě příjde na mysl je arganový olej, neboli marocký zázrak. Ten je sice opravdovým klenotem. Ovšem v patách mu nekompromisně stojí i další přírodní oleje jako například kokosový, ricinový či jojobový, olivový či rýžový olej a my si představíme jednotlivě jejich účinky, benefity a sem tam i určité tipy.

Jelikož ovšem dané přírodní oleje mají svá specifika je nutné správně vědět svůj typ vlasů a samozřejmě nastavit by se měla i správné péče o vlasy.

Arganový olej

Arganový olej, mající kořeny v Maroku, je králem mezi přírodními oleji na vlasy, a to nejen z toho důvodu, že jeho ruční výroba je nákladná, pracná a jeho cena královská. Je ale především kouzelným pomocníkem nejen na kůži, k regeneraci či čistě pod makeup a taktéž zvyšuje a podporuje zejména lesk vlasů, přirozeně hydratuje, vyživuje i velmi poškozené vlasy a zabraňuje roztřepeným konečkům. Taktéž díky kyselině ferulové chrání proti UV záření, což ocení vlasy hlavně v létě.

Jeho bezkonkurenční výhodou a proč je tak opěvován je fakt, že jako jeden z mála olejů proniká až dovnitř vlasu a tím zvyšuje jeho pružnost. Je proto ideální i pro ženy s rovnými vlasy, zejména do délek.

Arganový olej na vlasy

Tudíž pokud ještě stále váháte na co je dobrý, odpovědí je: Úplně na všechno, co se týče vaší pokožky od vlasové péče až po regeneraci vaší kůže.

Kokosový olej

Univerzálním přírodním olejem na vlasy, který se řadí do kategorie těžších olejů je Kokosový olej, který byl jednu dobu velmi populární. Otázkou současnosti ovšem zůstává: Kokosový olej ano nebo ne ?

Odpověď je prostá. Pokud Vaše vlasy jsou spíše kudrnaté či poškozené tak rozhodně ano. Kokosový olej na vlasy udržuje vlasy zdravé a krásné. Díky svým účinkům vlasy regeneruje a vyživuje. Kromě toho udržuje pokožku klidnou, což ocení mj. lidé, které trápí svědivá či suchá pokožka. Vybrané účinky kokosového oleje:

 • vlasy uhladí,
 • dodá jim potřebný lesk
 • a tak říkajíc je „zkrotí“.

Pokud jsou spíše rovné a rychle se mastící, je vhodné zkombinovat v poměru 1:1 s lehčími přírodními oleji jako jsou např. Jojobový, Mandlový, Hroznový nebo Slunečnicový olej nebo se tomuto oleji spíše vyhnout a vsadit na oleje lehčí, které jsou uvedeny výše.

Kokosový olej na vlasy

Vždy vybírejte spíše nerafinovaný kokosový olej. Můžete s ním také vařit a navíc si k tomu vytvořit voňavou a pečující masku na vlasy pro zdravé vlasy. A jak kokosový olej vymýt ? Vlasy dvakrát – třikrát vymyjte.

Ricinový olej

Tento přírodní olej na vlasy a řasy se řadí mezi velmi těžké oleje. Hned ze začátku je dobré zmínit, že pokud ho chceme využívat na vlasy tak rozhodně zředěný nějakým lehčím olejíčkem.

Účinky tohoto přírodního oleje jsou natolik kouzelné, že se olej zařadil na 3. místo v našem článku a je znám pro své benefity po celém světě. Těmito účinky jsou:

 • bojuje proti vypadávání vlasů,
 • poskytuje vlasům potřebnou hydrataci,
 • změkčuje kadeře kudrnatých vlasů,
 • rozčesávání zacuchaných pramenů stane balzámem na duši.
 • Podporuje nejen růst ale i sílu a hustotu vlasů,
 • vlasy po něm velmi rychle rostou a jsou zdravé
Ricinový olej na vlasy

Jojobový olej

Dalším zázrakem, který nám matička příroda nadělila je Jojobový olej, který se jako jediný z námi vybrané Top 5 řadí mezi lehčí oleje. Svými účinky a benefity ale oproti ostatním rozhodně nezahálí!

Tento přírodní olej je uznávaný nejen v péči o pleť, kdy vyrovnává suchost a maz pleti, ale to samé dělá i s vlasy. Dalo by se říci, že se jedná o takového obojživelníka mezi přírodními oleji na vlasy. Suchým vlasům dodává potřebný lesk a hydrataci. U těch rychle se mastících snižuje tvorbu přebytečného mazu. Funguje taktéž jako přírodní silikon.

Tip pro nejlepší účinek: Flakónek s jojobovým olejem zahřát na chvíli pod teplou tekoucí vodou. Následně zkusit nakapat na ruku. ˇPokud je teplota stejná jako tělesná můžete vetřít několik kapek do ještě vlhkých vlasů.

Jojobový olej na vlasy

U rovných či rychle se mastících vlasů je výborným parťákem k jojobovému oleji mandlový olej. Tento přírodní olej je objevem posledních let, plný vitamínů a navíc bojuje s lupénkou. Stačí nanést přímo na pokožku hlavy těsně před umytím a masírovat. Taktéž zabraňuje tvorbě nadměrného mazu.

Olivový olej

Posledním přírodním olejem z naší kouzelné pětky je olivový olej, který určitě všechni znáte. Nejlepší variantou je Extra panenský olivový olej, který je nepostradatelným pomocníkem nejen v kuchyni při vaření, ale využívá se také jako rychlá vitamínová péče o naše vlasy. I když chvíli budete vonět jako pravý řecký salát. Za tu chvilku to ale opravdu stojí.

Olivový olej je bohatý nejen na vitamíny A, B, D a hlavně na vitamín E, který má antioxidační účinky. Navíc pravidelnou masáží a zábaly s tímto olejem docílíte nejen:

 • rychlejšího růstu vlasů,
 • minimalizujete riziko vypadávání vlasů,
 • vaše vlasy budou navíc hebké a zacelené.
Olivový olej na vlasy

Tip na závěr: Ke všem výše uvedeným přírodním olejům můžete vždy přidat i kapku esenciálního oleje, které Vaše vlasy ještě více vyživí a posunou o stupeň výše.

Přečtěte si také náš článek, jak ušetřit čas nebo dechových tipech.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo