Jak na ...NávodZdraví

5 Způsobů: Jak být šťastný v roce 2020?😊

Magický rok 2020 je v plném proudu a tvoje předsevzetí „být šťastný“ stále čeká na svoji realizaci? Ničeho se neboj. Máme pro tebe 5 způsobů, jak být šťastný v tomto roce.

Jak být šťastný?

Otázka, kterou si pokládá asi každý. Co nás činí šťastnými a co pro to dělat? I když jsme všichni individua, tak Vás následujících 5 způsobů může inspirovat a nakopnout.

1. Mít se na co těšit

V životě je důležité umět se vypořádat s minulostí a dívat se vpřed. Každý tvůj krok by měl směřovat k určitému cíli, na který se těšíš. Budeš-li mít stále na mysli tento tvůj cíl, každý jednotlivý krok pro tebe bude nejen snazší, ale přímo povznášející. Bude totiž nositelem vize.

Náš tip:

  • Přemýšlej o svém cíli, jako bys ho již dosáhl.Zkus si v mysli navodit pocit, že již řídíš svůj vysněný vůz, že již dokážeš mluvit otevřeně před lidmi, že jsi schopný oslovit tu ženu odnaproti atd…

Starší člověk může namítnout: „Na co já se mohu těšit? Mne už čeká pouze hřbitov.“ Toto tvrzení může být deprimující, naštěstí však stále existuje řada příkladů, které pro tebe může být perspektivou. Můžeš se tak těšit na návštěvu někoho z tvých blízkých, dobré jídlo, posezení u kávy, procházku v lese. Mnoho věcí jsme se naučili brát jako samozřejmost. Zkus pociťovat vděčnost za maličkosti.

jak být šťastný

2. Mít oporu

Pro ženu může být oporou její muž. Pro muže platí totéž, oporou mu může být jeho žena. Podíváš-li se na děti, jistě ti dojde, že oporou by zde měli být výhradně rodiče.

Možná ti na mysli vyvstane otázka: „Co dělat v případě, že nemám partnera či partnerku?“ Jistě existuje člověk, který ti umí naslouchat. Může to být dobrý kamarád, učitel ze školy, ale například i farář z místního kostela.

Když se od živých bytostí přesuneme k jiným alternativám, pro mnoho lidí je samotná víra největší oporou. Pokud jsi ateista, slovo „víra“ lze snadno zaměnit za spojení „vnitřní motivace“. Když si vypěstuješ dostatečně silnou vnitřní motivaci, staneš se téměř nedotknutelným. Dalo by se říci, že si tak vytvoříš odolný štít, od něhož se všechny problémy odrazí a zaniknou.

3. Přátel není nikdy dost

V roce 1920 Albert Einstein řekl: „Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš.“ Počátkem řešení všech problémů je o nich dokázat mluvit. Ano, můžeš si stoupnout před zrcadlo a promluvit k sobě. Jistou nevýhodou zrcadel je fakt, že mluvit nedokážou. Stále tak nemohou konkurovat reálnému člověku. Domácí mazlíčci jsou rovněž skvělí a v mnoha případech mohou mít terapeutické účinky, ale ani ti nejsou adekvátní náhradou skutečného přítele.

Nezapomeň, že správná přátelství fungují na principu „dávat a brát“. Jako jsou přátelé pro tebe dobrými společníky, buď dobrým společníkem i ty pro ně. Pochopení a radu dostaneš výměnou za tvoji schopnost naslouchat.

jak být šťastný

4. Spolupráce

Člověk je od nepaměti tvor společenský. Základy života v takovém společenství získáváme již v předškolním věku. Dalším stupněm je škola, následně práce. Ať chceme nebo ne, schopnost spolupráce v kolektivu je naší součástí. Každý člověk je tedy pomyslnou součástkou velkého soukolí zvaného lidstvo.

Představ si fotbalový tým, kde obrana neumí komunikovat s útokem. Za takových podmínek tento tým jistě nevyhraje. Snadno si lze takové fotbalové mužstvo zaměnit s týmem lidí u vás v práci. Buduj tedy vztahy i v profesní rovině.

Jak jednat asertivně?

5. Jak být šťastný tam uvnitř

Mnoho z nás hledá štěstí v hmotných věcech, kterými se obklopujeme. Kupujeme si lepší auta, větší domy, dražší oblečení. Pravdou však zůstává, že pomyslné štěstí je krátkodobé. Velmi brzy tě opustí tento pocit blaženosti z nově získaných věcí.

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Antoine de Saint-Exupéry

Trvalé štěstí je stav mysli. Takové dlouho trvající štěstí můžeš vybudovat pouze tehdy, podíváš-li se do svého nitra. Dělej věci, které ti dělají radost. Každý den věnuj čas sám sobě. S rostoucím pocitem vnitřního štěstí poroste i tvoje sebevědomí.

Do věcí, které nás přesahují, řadíme hodnoty jako víra, láska, porozumění, krása, vděčnost nebo soucit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *