Jak na ...Návod

7 tipů jak zvýšit seběvědomí

V dynamickém prostředí digitálního věku představuje neustálá změna jedinou jistotu. Bez fixních bodů člověk může ztrácet pevnou půdu pod nohama a propadnout se na společenské dno. Sebedůvěra potácející se v bludném kruhu proher vykonává neustálý pohyb bažin s odvěkou touhou zvednout se a ochutnat zapomenutou vůni čerstvých malin  nadšení a jásotu zdravého já.

7 tipů jak si zvýšit sebevědomí?

Při dodržení sedmi tipů zvýšení sebevědomí se zaručeně dostanete z nejhoršího. Krok za krokem vás navedu na jedinou možnou správnou cestu. Chtěli byste v životě zažívat úspěch na všech frontách? Čtěte prosím dále. Připravím ingredience, jež zažehnout motor jedinečných kladných výsledků. S optimálním mindsetem získáte skvělou práci, zázemí, finanční jistotu, ideálního partnera či partnerku. Splní se vám veškerá přání. Budete cestovat a radovat ze z úspěchů.

Usmějte se

Podívejte se na sebe do zrcadla. Mrzutost odhodťě a vyceňte zuby! Zakřičte na sebe: „Jsem skvělá! Jsem úžasná!“ Provádějte cvičení každý den po dobu 10 minut. Po pár dnech rozzářenost předávejte dál. Vašim přátelům, známým i náhodným kolemdoucích. Nejdříve ostatní nebudou věřit vaší proměně. Budou si jej ověřovat. Ovace se vám několikanásobně vrátí zpátky. Jako bumerang budete dostávat hostiny bujarých zrcadel.

Přijměte se

Identifikujte své silné i slabé stránky. Jste člověk s velkým potenciálem. S velkou pravděpodobností nebudete nikdy nejlepeší. Vždy se najde někdo, kdo vás bude převyšovat. Není nutné se kvůli tomu trápit. Dokonalý není nikdo. Nic si nenalhávejte a berte skutečnost bez okrasných kudrlinek.

Akce

Zvládla jste úvodní dva kameny. Nyní je čas vyrazit do terénu. Nebát se začít riskovat. Hledat možné zroje růstu. Zisk je funkcí rizika. Proto neváhejte ani na chvíli. Pokud budete hledat důvody proč něco neudělat, nikam se nedostanete. Bohatí lidé sami říkají: „Udělal jsem spoustu chyb. Těch pár věcí, které se mi povedly, mi přinesly neuvěřitelné hodnoty.“ Zkušenost představující vnitřní bohatství je třetí díl do skládačky.

Buďte trpělivý

Svými činy se vyčleníte z davu. Mnozí vám začnou připadat, že stojí na místě, či dokonce spí. Sebevědomí nezískáte nicneděláním v koutě. Dítě, které proleze každou dírou v plotě, nabyde potřebné dovednosti. Takové si dokáže poradit v každé situace a nebude se bát neuúspěchu. Těchto sedm stupínků vás přivede na místa, která potřebujete pro změnu osobnosti. Pokud budete dělat věci stejně jako doposud, nic se nezmění. Zkuste cokoliv. Stereotyp nepoužívejte a již se k němu nevracejte.

                Předchozí stránku prosím vyhoďte! Podobných rad od více či méně kvalifikovaných trenérů, koučů, myslitelů jsou nejen na internetů hromady! Zjišťovali jste si před přečtením tohoto článku cokoliv o mě? Víte jaké mám vzdělání, jakou praxi jsem zakusil a zda jsem vhodný pro napsání takových myšlenek? Uvažujte kriticky. Jakou odměnu přijmu po napsání? Udělal jsem to jen pro peníze? Ověřili jste si autenticitu textu? Některé z uvedených bodů samozřejmě pro vás mohou fungovat.

Stejně jako léky nebudou účinné pro všechny. Pokud to s nabytím ztracených jistot myslíte vážně, nečtěte krátký esej. Vyberte si knihu. Na trhu je velké množství od vysoce kvalifikovaných lidí. Susan Knight svou lingvistickou ekvilibristikou mapuje na několika set stránkách „NLP v praxi“ postupnou proměnu. Uvádí lidskou mysl jako otevřený systém pro jednoduché kódování a to v jakémkoliv věku.

Tíhnete k alternativám? Přihlašte se na kurz Vipassany. Během 10 dní se zbavíte zbytečného a těžkého nánosu. Volba je pouze a jen na vás. Lidé mají lecos společného. V celé historii se ovšem nevyskytly dva naprosto stejní jedinci. Příroda nepoužívá ústavu demokracie. Neříká všichni mají stejnou výsadu. Všemi směry vysílá „máš právo na mutaci a odlišnost“. Vždy zde budou proměny. Úspěšných lidí bude jen procentuální minimum.

To ještě neznamená, že musíš být za každou cenu loser. Vše je jen přechodný stav. Nečekej na vhodnou chvíli. Budoucnost začíná už dnes. Ne za hodinu. Ale právě v tuto chvíli. Odlož notebook, tablet, smartphone a vykroč. Udělej první krůček. Sám si zvol naplňující cestu. Můžeš i nemusíš být bohatý, sebejistý slavný. Tvůj jedinečný otisk tě předurčuje být na místech nesrovnatelných s ostatními. Nekopíruj ostatní a jejich proslovy. Nedůvěřuj sedmi tipům či jiným pochybným názorům. Buď sám sebou. Hlavně se toho neboj!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

1 Komentáře

  1. […] je dobré pečovat o rozvoj svého zdravého sebevědomí, vzdělávat se, protože školou nic nekončí. Nasávat informace a pracovat na sobě musíme […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *