signály že se mu líbím

Jak poznat, že se mu líbím? Muži se často ostýchají dát najevo své city. Proč? Jednoduše se bojí ukázat svou zranitelnost. Někdy však stačí sledovat jejich chování a všímat si řeči těla. V tomto článku si ukážeme několik tipů, které nám pomohou poznat, že se mu líbíme.

Řeč těla mi pomůže poznat, že se mu líbím

Vědecká studie prokázala, že 93 % naší komunikace tvoří neverbální projevy, jako jsou gesta, výrazy tváře a doteky. Jaké jsou nejčastější neverbální projevy, kterými dává najevo, že k vám chová sympatie?

 • Dává si ruce v bok, čímž dává najevo svou sílu.
 • Zrcadlí vaše pohyby.
 • Neustále se usmívá.
 • Vyhledává oční kontakt.
 • Dlouze si vás prohlíží.
 • Nervózně si pohrává s vlasy, přešlapuje a upravuje si oblečení.
 • Jeho postoj je vzpříměný, aby vypadal mohutněji.
 • Na židli sedí s roztaženýma nohama, aby vynikla jeho mužnost.

Překračuje váš osobní prostor a nenápadně se vás dotýká? Když jdete vedle sebe, lepí se na vás? Samozřejmě. Dává tím najevo, že se mu líbíte a chce vám být co nejblíž. Letmé pohlazení ruky, nebo upravení vašich vlasů. To jsou signály, kterými dává najevo, že po vás touží.

Dotyky jako zdroj neverbální komunikace
Neverbální projevy tvoří 93 % komunikace.

Je velmi pozorný

Poslouchá. Jen tak o vás zjistí co nejvíce informací. Hltá každé vaše slovo a pamatuje si věci, které mu sdělíte. Neskáče do řeči. Do hovoru se zapojuje, sděluje vám své názory a zajímá ho, co si myslíte.

Psychologické výzkumy zjistily, že ženy všeobecně pokládají více otázek, než muži. Ano. Když se tedy muži líbíte, zahrne vás otázkami o vašem životě. Chce se vám psychicky přiblížit co nejvíce. Zajímá se o vše co děláte a máte ráda. Ptá se na vaši rodinu, přátele a záliby. Je vnímavý.

Poznat, že se mu líbím bývá jednoduché. Na každou schůzku připraví malé překvapení. Dává nám květiny, dárky. Rád plánuje společný program.

Když nejste spolu, volá a píše. Zajímá se co děláte a zároveň vám chce být na blízku.

Dárek partnerce jako projev lásky
Muži rádi dělají radost ženám, ke kterým chovají city.

Co se škádlívá …

Muži často svou náklonnost projevují tím, že s námi hrají hry. Ne každý řekne vše na přímo a upřímně. Naznačují, nechávají číst mezi řádky a nutí nás zamýšlet se, jestli je to vše jen zábava, nebo to dělají z citů. A užívají si to.

Když nás někdo zaujme natolik, že k němu začneme chovat city, máme dvě možnosti. Buď mu řekneme vše na přímo a budeme čekat, jak zareaguje. Což bývá mnohdy riskantní. Nebo se schováme za humor a zábavu. Nejenže mezi nás vneseme uvolnění, ale také dodáme našemu vyvýjejícímu vztahu jiskru.

Spousta mužů tedy volí druhou variantu. Neotřelým způsobem zkouší upoutat naši pozornost. Proto tedy neberme tento způsob komunikace za špatný a zkusme si to společně užít.

Smích je kořením každého vztahu. Umět se s partnerem smát a utahovat si jeden z druhého. K nezaplacení.

Spousta mužů si klade otázku, jak porozumět ženám. Není vždy lehké odhadnout, jestli jsou sympatie oboustaranné. Pravdou je, že vzorce chování u obou pohlaví, když se jim někdo líbí, jsou obdobné.

Humor ve vztahu je důležitý.
Smysl pro humor je jeden z důležitých aspektů při výběru partnera. Bez smíchu to nepůjde.

Další tipy, jak poznat, že se mu líbím

 • U stolu si sedne vedle vás.
 • Na setkání příjde vždy upravený.
 • Nikdy nepřijde pozdě na schůzku.
 • Vypráví zábavné historky, aby vás zaujal.
 • Pokud se nacházíte v blízkosti jiného muže, žárlí.
 • „Lajkuje“ všechny vaše fotky na sociálních sítích.

Přečtěte si také článek Jak změnit svůj život k lepšímu, nebo Jak být spokojený.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Lea Balgová
Jmenuji se Lea a pocházím z Jižní Moravy. Miluji jógu, jízdu na kole, cestování a přírodu. Na lidech si nejvíce cením upřímnosti a lidskosti.

Mohlo by se vám také líbit

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *