Jak na ...

11 jasných signálů, jak poznat že se mu líbím?

Jak poznat, že se mu líbím? Muži se často ostýchají dát najevo své city. Proč? Jednoduše se bojí ukázat svou zranitelnost a náklonost. Někdy však stačí sledovat jejich chování a všímat si řeči těla. Snaží se například trávit čas s dívkami, co se jim líbí, ale nedokáží se vyslovit. Prostě něco reálně zkusit. V tomto článku si ukážeme několik tipů, které nám pomohou poznat, že se mu líbíme.

1. Řeč těla mi pomůže poznat, že se mu líbím

Vědecká studie prokázala, že 93 % naší komunikace tvoří neverbální projevy, jako jsou gesta, výrazy tváře a doteky. Jaké jsou nejčastější neverbální projevy a signály, kterými dává najevo, že k vám chová sympatie?

 • Dává si ruce v bok, čímž dává najevo svou sílu.
 • Zrcadlí vaše pohyby.
 • Neustále se usmívá.
 • Vyhledává oční kontakt.
 • Dlouze si vás prohlíží.
 • Nervózně si pohrává s vlasy, přešlapuje a upravuje si oblečení.
 • Jeho postoj je vzpříměný, aby vypadal mohutněji.
 • Na židli sedí s roztaženýma nohama, aby vynikla jeho mužnost.

Překračuje váš osobní prostor a nenápadně se vás dotýká? Když jdete vedle sebe, lepí se na vás? Samozřejmě. Dává tím najevo, že se mu líbíte a chce vám být co nejblíž. Letmé pohlazení ruky, nebo upravení vašich vlasů. To jsou signály, kterými dává najevo, že se mu líbíte nebo dokonce, že po vás touží.

Někteří muži mají ale jinou strategii. Mnohem více nečitelnou. Víte, jak poznat že se mu líbíte? Nevšímá si vás? Nevyhledává s vámi konverzaci? Někteří muži se snaží chovat nenuceně a zalíbit se ženě svým chováním. Snaží se pouze nenuceně imponovat. Tím na ní i částečně přenáší první kroky kontaktu. Už jste potkali takového muže? Ne? Tak to jste si toho možná jen nevšimli.

Během rozhovoru se k vám naklání. Lidé mají přirozenou tendenci přiklánět se během konverzace k lidem, kteří jsou jim sympatičtí. Pokud má kluk, který se vám líbí, tendenci naklánět svůj obličej blíž k vašemu, zatímco s vámi mluví nebo poslouchá váš rozhovor, je to dobré znamení, že se mu možná líbíte.

Někteří muži se zase necítí krásní a nemají sebevědomí.

Dotyky jako zdroj neverbální komunikace
Neverbální projevy tvoří 93 % komunikace.

2. Je velmi pozorný

Poslouchá. Jen tak o vás zjistí co nejvíce informací. Hltá každé vaše slovo a pamatuje si věci, které mu sdělíte. Neskáče do řeči. Do hovoru se zapojuje, sděluje vám své názory a zajímá ho, co si myslíte.

Psychologické výzkumy zjistily, že ženy všeobecně pokládají více otázek, než muži. Ano. Když se tedy muži líbíte, zahrne vás otázkami o vašem životě. Chce se vám psychicky přiblížit co nejvíce. Zajímá se o vše co děláte a máte ráda. Ptá se na vaši rodinu, přátele a záliby. Je vnímavý.

Poznat, že se mu líbím bývá jednoduché. Na každou schůzku připraví malé překvapení. Dává nám květiny, dárky. Rád plánuje společný program.

Když nejste spolu, volá a píše. Zajímá se co děláte a zároveň vám chce být na blízku.

Dárek partnerce jako projev lásky
Muži rádi dělají radost ženám, ke kterým chovají city.

3. Co se škádlívá …

Muži často svou náklonnost projevují tím, že s námi hrají hry. Ne každý řekne vše na přímo a upřímně. Naznačují, nechávají číst mezi řádky a nutí nás zamýšlet se, jestli je to vše jen zábava, nebo to dělají z citů. A užívají si to.

Když nás někdo zaujme natolik, že k němu začneme chovat city, máme dvě možnosti. Buď mu řekneme vše na přímo a budeme čekat, jak zareaguje. Což bývá mnohdy riskantní. Nebo se schováme za humor a zábavu. Nejenže mezi nás vneseme uvolnění, ale také dodáme našemu vyvýjejícímu vztahu jiskru.

Spousta mužů tedy volí druhou variantu. Neotřelým způsobem zkouší upoutat naši pozornost. Proto tedy neberme tento způsob komunikace za špatný a zkusme si to společně užít.

Smích je kořením každého vztahu. Umět se s partnerem smát a utahovat si jeden z druhého. K nezaplacení.

Spousta mužů si klade otázku, jak porozumět ženám. Není vždy lehké odhadnout, jestli jsou sympatie oboustaranné. Pravdou je, že vzorce chování u obou pohlaví, když se jim někdo líbí, jsou obdobné.

Humor ve vztahu je důležitý.
Smysl pro humor je jeden z důležitých aspektů při výběru partnera. Bez smíchu to nepůjde.

4. Smích a úsměv

Smích, úsměv je jasným signálem, že se někomu líbíte. Většinou se dotyčný více soustředí na svůj projev, více se na vás dívá a má nastavený základní jemný úsměv, kterým na vás chce zapůsobit. To je i tip pro ženy – smích je skvělým prostředkem, jak okouzlit muže.

5. Dotyky a blízkost

U tohoto bodu velmi záleží na tom, jaký člověk je. Někteří lidé se snaží protějšek oslovit fyzickou blízkostí a dotyky. Jiní se naopak vyhýbají člověku, který se jim líbí, aby nepůsobili dotěrně a že mají enormní zájem.

6. Více konverzace

S lidmi, kteří vám jsou sympatičtí nebo je chcete oslovit, tak více konverzujete. Snažíte se jich ptát a také jim vyprávět příběhy, které si myslíte, že vás v jejich očích posílí. Tón hlasu lidé často stylizují do nižší roviny s mírným úsměvem, což si většina lidí myslí, že je nejatraktivnější.

7. Drobné lichotky

Lidé mají tendenci hledat drobné způsoby, jak pochválit někoho, kdo je zaujal. Takže pokud vám kluk neustále upřímně chválí všechno od očí až po vaše tvůrčí snahy, může to být znamení, že se mu opravdu líbíte. Někteří lidé zase naopak popichují své protějšky – strategie se liší.

8. Vyčlení vás ze skupiny

Chce s vámi mluvit spíše o samotě. Když jste ve skupině, stále si najde způsob, jak si s vámi udělat malé chvilky, ať už vám klade přímé otázky, nebo jen vždy reaguje na věci, které říkáte. Vždy se směje vašim vtipům, dívá se na vás, i když se směje vtipu někoho jiného, nebo s vámi vede drobné postranní rozhovory, kdykoli může.

Pokud je to váš kamarád, někdo z vaší kanceláře nebo třídy nebo někdo, na koho občas narazíte na večírku, a on se stále snaží najít způsob, jak si spolu užít čas mezi čtyřma očima, je to znamení, že se s vámi snaží navázat osobnější kontakt. I když to může být jen počínající přátelství, může to také znamenat, že se mu líbíte romanticky. Mnoho lidí se také stydí balit někoho v přítomnosti dalších osob.

9. Na zprávy odpovídá rychle.

Někteří lidé prostě nekontrolují své telefony tak často, píší pomalu nebo jsou prostě jen velmi zaneprázdnění, takže to, že vám někdo neodpoví hned, neznamená, že se mu nelíbíte. Pokud ale kluk vždycky odpovídá na vaše zprávy docela rychle, bez výmluv a je proaktivní. Další tipy si můžete přečíst v anglickém článku o pozornosti mužů.

Další tipy, jak poznat, že se mu líbím

 • U stolu si sedne vedle vás.
 • Na setkání příjde vždy upravený.
 • Nikdy nepřijde pozdě na schůzku.
 • Vypráví zábavné historky, aby vás zaujal.
 • Pokud se nacházíte v blízkosti jiného muže, žárlí.
 • „Lajkuje“ všechny vaše fotky na sociálních sítích.

Pokud již dlouho vidíte signály, tak je téměř jisté, že se mu líbíte. Jak to posunout dál? Možná to bude na vás. Nebo je třeba vyhledat vhodnější situaci a možná také bude potřeba trochu přikořenit alkoholem.

Přečtěte si také článek Jak změnit svůj život k lepšímu, nebo Jak být spokojený.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
7
Užitečné
34
Super
6
Nic moc
9
Trapas
0
Lea Balgová
Jmenuji se Lea a pocházím z Jižní Moravy. Miluji jógu, jízdu na kole, cestování a přírodu. Na lidech si nejvíce cením upřímnosti a lidskosti.

9 Okomentováno

 1. […] Navažte s ženou oční kontakt. Pousmějte se na ni. Dejte ji najevo, že se Vám líbí. Dobrý první dojem, je klíčem k úspěchu. Nyní přichází to nejtěžší – […]

 2. […] si také o tom, jak poznat, že se mu líbím nebo o technikách asertivního […]

 3. […] si také článek jak poznat, že se mu líbím nebo seznamovací […]

 4. […] však stačí přečíst některé základní signály a hned budete vědět například to, jak poznat, že se mu líbím. To se může hodit nejenom v osobním životě, ale také při pracovních pohovorech, kdy […]

 5. […] Jdete na výlet s kamarádem a nevíte, jestli tím nemyslel něco víc? Přečtěte si, jak poznat že se mu líbím. […]

 6. […] Partnerská kompatibilita. Abychom pochopili, co přesně znamená partnerská kompatibilita, musíme si nejdříve vysvětlit slovíčko partnerství. Jak zní přesný význam tohoto slova, které všichni s oblibou používáme? Partnerství znamená dlouhodobé a vzájemné bytí s milovaným člověkem. Nejčastěji se partnerství týká dvou osob, což samozřejmě není pravidlem. V případě, že vaši polovičku teprve hledáte a chcete zjistit, zda se někomu ve vašem okolí líbíte, přečtěte si o signálech, které muži nevědomky dělají. […]

 7. […] Přečtěte si také Jak poznat že se mu líbím nebo Jak dosáhnout štěstí a […]

 8. […] 3 signály, jak poznat že se mu líbím? […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *