Jak na ...NávodNezařazené

Partnerská kompatibilita: Jak poznat, že to bude klapat?

Partnerská kompatibilita. Abychom pochopili, co přesně znamená partnerská kompatibilita, musíme si nejdříve vysvětlit slovíčko partnerství. Jak zní přesný význam tohoto slova, které všichni s oblibou používáme? Partnerství znamená dlouhodobé a vzájemné bytí s milovaným člověkem. Nejčastěji se partnerství týká dvou osob, což samozřejmě není pravidlem. V případě, že vaši polovičku teprve hledáte a chcete zjistit, zda se někomu ve vašem okolí líbíte, přečtěte si o signálech, které muži nevědomky dělají.

Po celý náš život, ať už (si) to přiznáme či nikoliv, hledáme naši spřízněnou duši. V dnešní době nejen v reálném světě ale i na online seznamkách. Hledáme někoho, kdo nám bude oporou, kdo nás pochopí a vyslechne. Hledáme životního partnera, který nás bude brát takové, jaké jsme. Protějšek, který najde řešení všech problémů a který nám udělá život šťastnější a zářivější, ve všech ohledech. To je v partnerství to nejdůležitější a nejžádanější. A jakými způsoby tedy poznáme, že jsme s partnerem kompatibilní?

Stejné zájmy = jsme kompatibilní

Partnerská kompatibilita se dá poznat různými způsoby, jedním z nejčastějších jsou stejné zájmy partnerů. Pokud Vás zajímá stejný, nebo alespoň podobný okruh zájmů, máte vyhráno! Stejné záliby Vám totiž zajistí dlouhou společnou konverzaci a především vyžití v jejich plnění. Pokud vašemu vztahu chybí nějaké to společné vyžití, vůbec to nevadí, kreativitě se meze nekladou a vy si to svoje vlastní vytvoříte!

Motýlci v břiše

Dalším znakem partnerské kompatibility je vzájemná chemie. Pokud Vám partner voní, máte neustálou potřebu se ho dotýkat, příjemně to mezi vámi vibruje a cítíte tzv. motýlky v břiše, dejte vašemu vztahu šanci, jste na dobré cestě. Tyto na první pohled přehlédnutelné znak jsou jasným ukazatelem vzájemné přitažlivosti a chuti na toho druhého. 

Motýlci v břiše

Společná budoucnost

Důležitým bodem pro budoucnost vztahu je společná vize. Shodli jste se na tom, že chcete velkou rodinu a dům se zahradou? Že Vás oba láká cestování a chcete si pořídit psa? Potom si můžete začít hledat společné bydlení a plánovat rodinu. Je zde velká šance, že spolu budete šťastní! Společná vize budoucnosti se ovšem netýká pouze materiálních věcí, ale také těch nehmotných.

Stydíš se být sem sebou?

Zdali máte problém se před partnerem projevit tak, jak se projevujete s rodinou či přáteli, znamená to jediné – red flag neboli dejte pozor jak se vztah bude dále vyvíjet. V kompatibilním partnerství byste se měli chovat přirození, bez zábran a studu. Takto se dá totiž také prokázat funkčnost vašeho vztahu. Pokud se spolu smějete nahlas z plných plic, občas u toho chrochnete nebo se jiným pěkným způsobem neovládnete, znamená to, že se před partnerem nestydíte a víte, že s ním můžete dělat úplně vše. Třeba se i smát z plných plic, jak kdybyste měli roční deficit.  

Opravdu se protipóly přitahují?

Povaha, dost ošemetné téma, které lidi buďto spojí nebo rozdělí. Ať si říká, kdo chce, co chce, povaha je důležitým aspektem při vybírání partnera. Klidná a vyrovnaná osoba si příliš dlouho nebude notovat s partnerem, který je výbušný. I přesto že by se měly protipóly přitahovat, v tomhle smyslu s tím nesouhlasím. Partneři by prostě měli mít podobnou povahu i podobný humor, aby jim to klapalo a nedocházelo k nepochopení či trapným situacím. 

Zkusme si, zda nám to klape!

Nejlepší způsob, jak můžete otestovat pevnost vašeho vztahu, je společná dovolená. Vyrazte s partnerem nejlépe na týdenní pobyt mimo vaše známá místa a pokud možno na vlastní pěst, bez cestovky a plánu. V krizových situacích poznáš přítele, jeho chování a reakce na stresové situace.

Společná dovolená

Už vím co znamená partnerská kompatibilita

Samozřejmě partnerství není pouze o těchto „pár“ věcech, které nám pomůžou určit, jak kompatibilní ve vztahu budete, ale je hlavně o porozumění, trpělivosti, důvěře, vzájemné toleranci a otevřenosti. Tyto schopnosti se ve vztahu nedají získat jen tak nebo tím že se je naučíte přes noc, takhle to opravdu nefunguje. Na vztahu se musí pracovat, usilovně a s odhodláním. Musí chtít oba partneři a musí k sobě být hlavně otevření a upřímní. Jedině touto cestou lze vybudovat pevný vztah, plný lásky a respektu. 

V úplném konci bych se ráda podělila o citát z článku, který rozvíjí tematiku partnerské kompatibility.

“Compatibility is more important than love ― believe it or not ― and goes hand in hand with respect and communication at the top.”

therapist Susan Pease Gadoua told The Huffington Post

V překladu citát znamená, že je kompatibilita důležitější než láska, věřte či ne, a jde ruku v ruce s respektem a komunikací. S citátem souhlasím a sama zastávám názor, že láska je překrásná a měli bychom si ji vážit, ale nezajistí nám společnou budoucnost. Protože na té se musí pracovat.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Anna Adamů
Mými největšími koníčky je focení, psaní, sportování a chození na kafíčka. Jsem veliká perfekcionistka, vyžívám se v organizování sebe i svého okolí a na vše mám svůj názor. V novém kolektivu jsem spíše introvertka, ale lidé co mě znají ví, že mám po většinu času problém přestat mluvit.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *