Vaření a receptyZdraví

Nejlepší nápady na originální jednohubky

Jednohubky mohou vypadat jako placičky nebo v Česku se tak nazývá nakrájené pečivo. Konzumují se při obyčejných i slavnostnějších příležitostech. A tak se s nimi můžeme setkat na svatbách, ale ládovat se jimi lze i na Silvestra nebo při nějaké jiné oslavě. Jednohubky jsou skvělé naslano i na sladko.

Co jsou to jednohubky?

Jedná se o drobné, na jedno kousnutí snězitelné pamlsky, které jsou většinou spojené párátkem, aby ingredience byly při sobě a držely tak požadovaný tvar. Zespodu může být třeba kolečko rohlíku, na něm kostička salámu, dále kostička sýra, nějaká zelenina a také se tam hodí pomazánka. Jednohubky jsou výborná svačina.

Spojení párátkem ale není pravidlem. Dokonce to ani nemusí být pečivo. Jednohubkami se myslí také různé drobné mlsy typu závin, malí šneci z listového těsta a podobně. Jelikož se tyto dobroty mohou dělat i na sladko, nikoho nepřekvapí, že spodní část jednohubky nezřídka tvoří dětský piškot nebo jiný základ.

Jednohubky (říká se jim také kanapky nebo chuťovky) můžete připravit, když se vám ohlásí návštěva. Je to výborný způsob, jak lze přišedší pohostit. Aby se vám nikdy nestalo, že vás někdo překvapí a vy pro něho nic nebudete mít, doporučuji mít vždy doma něco po ruce. Ať už jde o trvanlivé piškoty, listové těsto nebo dortové ozdoby. Mějte doma také čokoládu na vaření – ta se vám nezkazí a vesele ji využijete tehdy, jestliže někdo zavolá, že přijede, a vy se nebudete muset vylekat, že nevíte, co mu nabídnout, protože je neděle a do krámu na vesnici byste se museli leda tak vloupat.

Sladké jednohubky

Tento tip na „mlsy na jedno spolknutí“ zvládne i malé dítě. Kdybyste se doma nudili, můžete to se svou ratolestí zkusit. Jak vidíte, piškoty se slepí marmeládou, nabarví čokoládou a zkrášlí barevnými dortovými ozdobami. Vše propíchneme párátkem. Nejen, že to hezky vypadá, ale i chutná.

Jak se můžete přesvědčit rovněž v dalším videu, jednohubky zvládnou i malé děti a mohou je i jíst. Je to opravdu paráda. Stačí vám k tomu obyčejné dětské piškoty, banán, čokoláda a lentilky nebo dortové ozdoby. Zkrátka fantazii se meze nekladou!

Slané jednohubky

A teď přichází na řadu slané varianty. Výborné jsou třeba kapustové nebo smažené pikantní jednohubky. Jak už jsme řekli, lze je probodnout párátkem, avšak není to nutné. Používá se listové těsto, rohlíky nebo jiné koupené pečivo (lze si také ovšem nějaké upéct).

Kapustové jednohubky

Kdo by to byl řekl, že se mohou tyto mlsy udělat i z kapusty. A že to vůbec nevypadá hrozně, ale naopak se sbíhají sliny, jen když tuto dobrotu spatříte. Podívejte se na video, jak na to, a pusťte se do toho.

Smažené pikantní jednohubky

Jednohubky se mohou i usmažit. Jeden takový recept pro vás máme také. No není to k nakousnutí? Jsou sice ostré, ale co na tom? Hlavně, že si pochutnáte!

Jednohubky z listového těsta

Jak název napovídá, hlavní ingrediencí je listové těsto. To rozválíme a rozkrojíme na díly, které naplníme klobásou a sýrem. Těsto spojíme a potřeme vejcem. Můžeme posypat sýrem a upečeme. Boží, viďte?

Fitness jednohubky

Červenou řepu nastrouháme. Smícháme ji s nízkotučným tvarohem, pepřem a solí. Touto pomazánkou namažeme tmavý toustový chléb. Okurku hadovku nakrájíme na plátečky a spíchneme je spolu s nápaditě vyřezanou hvězdičkou z tvrdého sýra párátkem ke chlebu. Nádhera. A jak to skvěle chutná!

Přečtěte si také, jak sestavit týdenní jídelníček a získat sebevědomí. Podívejte se i na článek, podle kterého zjistíte, jestli vám to bude klapat ve vztahu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
1
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *