CestováníJak na ...Kultura

Letní dovolená v ČR | Jaké máme možnosti?

Ať už jste milovníkem zahraničních dovolených, nebo vaše srdce plesá při pomyšlení na dovolenou strávenou ve své domovině, tak letošní cílová destinace je pro všechny stejná – Česká republika.

Lidé, které láká si vzít půjčku na exotickou letní dovolenou, mají od tohoto pokušení na chvíli klid. Cestování bude letos ekologické i ekonomické.

Připravili jsme si pro vás několik tipů, co podniknout a kam vyrazit.

Letní dovolené v ČR

V Čechách je spousta míst (o kterých možná ani nevíte) a určitě vás mile překvapí. Mohou se z nich stát místa, která budete vřele dále doporučovat a kam se budete rádi vracet. Při plánovaném výletu můžete objevit neplánovanou krásu a strávit tam hodiny a hodiny, kdy se vám bude zdát, že čas kolem se zastavil.

Rozený vodomil

Jste raději na/ve vodě, než na suchu? Říkají o vás, že máte mezi prsty blány? Tak to budete určitě nadšencem pro vodní sporty, jako je např. víkend s přáteli na vodě, vyzkoušíte paddleboard, šlapadlo, vodní lyže, pronajmete si na víkend chatu u přehrady, nebo si koupíte třeba zahradní bazén.

Šplhoun obecný

Cítíte, že ve výškách jste jako doma? Máte rádi vítr ve vlasech? Máme pro vás několik doporučení, co nesmíte v létě zmeškat. Říká vám něco slovo ferraty? Věříme, že ano, pokud ne, v ČR jsou desítky míst, kde vás bude tato forma adrenalinu doprovázet každým krokem. Pokud přeci jen raději koukáte na svět z ptačí perspektivy, nesmíte opomenout krásné české skály, které jsou v každém kraji.

Větroplach

Vždycky jste chtěli být někde mezi nebem a zemí? Nasedněte do balonu a proleťte se nad naší krajinou. Minuli jste se povoláním a odjakživa jste chtěli být pilotem? Staňte se jím aspoň na zkoušku a nechte se unášet větrem. Nevadí vám výšky a chtěli byste padat volným pádem? Není nic jednoduššího, než zvládnout parašutistický výcvik a zakončit ho seskokem.

Beach boy/beach girl

Ten pocit, když ležíte na pláži s drinkem v ruce a nohy máte zavrtané v písku… Že je to minulostí a můžete si o tom nechat jen zdát? Kdepak. Tolik krásných pláží, které lemují naše jezera, přehrady, koupaliště, nádrže, pískovny, lomy atd. Pak už stačí jen vzít vychlazené pivko, plavky, ručník, sváču,  zavřít oči a člověku je jedno, jestli je u slané nebo sladké vody. Biotopy a lomy v posledních letech získávají na popularitě na úkor klasických bazénů a koupališť. Lidé začínají zase více vyhledávat přírodu bez chemie.

Trajdák lesní

Batoh, spacák, stan, rendlík, hořák, fazole, párky, zapalovač. Neumíte si bez těchto věcí představit svůj život? Razíte heslo „Všude dobře v přírodě nejlíp?“ Byli zvyklí jezdit za turistikou do Itálie, Rakouska, Německa, nebo k našim bratrům na Slovensko? Čechy jsou křížem krážem propletené turistickými stezkami, kempy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *