Jak na ...Návod

Jak na vision board neboli nástěnku vizí?

Už jste slyšeli termín nástěnka vizí nebo vision board? Ve svém příspěvku Vám nabízím několik informací, týkajících se vision board čili nástěnky vizí. Dozvíte se, co to vision board znamená, jaké formy v dnešní době existují, a jak si ji sestavit tak, aby Vám pomohla docílit Vámi vytyčených cílů. Pojďme se tedy důkladně podívat na vision board.

Vision board – nástěnka vizí?

Co to tedy taková vision board neboli nástěnka vizí je? Vision board je doslova „vizuální deska“. Jedná se o nástroj, který Vám má pomoci krůček po krůčku/anebo i mílovými kroky docílit Vašich snů, přání. Pokud si vytyčené cíle „hodíme na papír“, máme větší šanci jich dosáhnout.

Když máte svoji vision board pořád na očích, můžete nejen neustále sledovat, v jaké fázi Vaší cesty jste, ale také Vás Vaše vision board může inspirovat ve chvílích, kdy vše nejde podle plánu a může Vám připomínat, proč podnikáte právě to, či ono a že několika nezdary nemusí Vaše cesta za splněným cílem skončit. S pomocí obrázků, které souvisejí z Vašimi vizemi, přáními, cíli, se budete posouvat k jejich zdárnému splnění.

Zdá se vám, že jste minulý rok nic nestihli? Tak zkuste nástěnku vizí na celý rok. Na jednu nástěnku si můžete dávat cíle a přání, která chcete v tomto roce splnit. Na druhou již můžete dávat úspěchy a splněné cíle. Pokud se vám stane nějaký úspěch, který na nástěnce vizí nemáte, tak si ho stejně na nástěnku splněných cílů přidejte.

nástěnka vizí na rok

Když budete chtít za rok zhubnout 8 kilo, tak si můžete tento cíl umístit doprostřed nástěnky a přidávat na nástěnku částečné úspěchy. Nástěnku budete mít na očích a bude vás to i podvědomě motivovat ke splnění cíle.

Nebo si můžete do středu umístit to, co již nyní máte a za co jste vděční (rodina, kamarádi, zázemí, práce, zdraví). Prostě do středu umístíte to, o co se můžete opřít, co vám dělá radost, co může být vaším odrazovým můstkem. Když se pak třeba měsíc svým cílům nebudete blížit, ale spíše vzdalovat, tak máte na nástěnce onen opěrný bod, který vás může mentálně opět vzpružit.

Aplikace v telefonu/tabletu

Asi nikoho nepřekvapí, že v dnešní době moderních technologií již existují také aplikace do mobilních telefonů a tabletů – což je varianta pro ty z Vás, kteří buď neholdujete papírové formě, nebo chcete šetřit naši planetu, anebo prostě jen máte rádi moderní technologie. Aplikací na téma vision board je poměrně velké množství. Stačí si vybrat dle svých potřeb.

Výroba vision board

Jak si takovou vision board vytvořit? Jak vyrobit nástěnku vizí? Pro příznivce papírové formy stačí tak velká nástěnka, aby se Vám tam vešly všechny informace, které si chcete na vision board dát. Mohou to být obrázky, fotky, hesla, slogany, názvy firem, prostě cokoliv co souvisí s Vašimi vizemi a plány.

Nástěnka vizí by měla obsahovat cíl i instrumenty, které k cíli povedou. Cíl dokáže inspirovat a dílčí kroky zase lépe ukáží možnou cestu k dosažení cíle.

Mnoho lidí si vytváří také svůj imaginární vision board ve své mysli, když usínají. Hlavní sílou je ovšem vizualizace fyzická, kterou máte na očích, proto spíše využijte zhmotnění svých vizí a cílů.

Na vision board si také můžete umístit kalendář a zapisovat si do něj své pokroky. Vytvořit vision board přesně pro své potřeby není úplně jednoduché. Ve chvíli, kdy se Vám to podaří, máte vše, čeho chcete dosáhnout stále přímo před očima. Již to je první krok na cestě za Vaším úspěchem.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *