InternetJak na ...Návod

Jak zjistit aktivitu na Messengeru?

Je zaneprázdněný a nemá čas přečíst si vaši zprávu? Nebo je celou dobu na mobilu a jen vás ignoruje?

Vývojáři naštěstí počítali s tím, že podobné otázky si bude klást dost lidí a, třebaže do hlavy nikdo nikomu nevidí a nezjistí, jaký je důvod neodepisování, pro všechny zvědavce na Messengeru zajistili alespoň funkci zvanou aktivní stav, která jim umožní vidět, kdy byla osoba, kterou mají buď v přátelích nebo odpověděli na její žádost o zprávy, naposledy online.

Teda skoro pro všechny zvědavce – zobrazování aktivního stavu lze totiž i deaktivovat.

Jak poznám, že je někdo aktivní na Messengeru?

V případě, že jsou lidé, se kterými jste na Messengeru v kontaktu, online, zobrazí se u jejich chatu malé zelené kolečko. Všechny, kdo jsou právě aktivní, vidíte i na horní liště.

Pokud člověk není online, zelené kolečko mizí a místo něj se objevuje počet minut, před kterými byl naposledy aktivní. V případě, že jeho neaktivita trvá více než hodinu, nezobrazuje se už nic a poslední aktivitu uvidíte až po otevření chatu a jen orientačně, v hodinách.

aktivita na messengeru
Všechny aktivní kontakty se zobrazují na horní liště.

Co znamená, že je někdo aktivní na Messengeru?

Otázkou je, podle čeho se ona aktivita na Messengeru vlastně posuzuje.

Jste „aktivní“ vždy, když odemknete mobil a třeba se díváte na video na Youtube nebo vyřizujete poštu?

Odpověď je: ne. Status „aktivní“ znamená, že má člověk právě otevřený Facebook nebo Messenger. S aplikací nemusí přitom nijak interagovat – scrollovat, rozklikávat odkazy nebo si s někým psát. Zelené kolečko se ukazuje i v případech, kdy odložíte mobil a neodejdete předtím z aplikace.

Údaj o aktivitě tedy není moc směrodatný – vůbec totiž nemusí odpovídat realitě. Proto, než někoho nařknete, že schválně neodepisuje, uvědomte si, že „aktivní“ nerovná se „s očima přilepenýma na displeji“.

Sledovací aplikace

sledovací aplikace

Přesnějším nástrojem pro zjištění aktivity na Messengeru, toho, s kým je daná osoba v kontaktu a jaké zprávy si s nim píše, jsou různé sledovací aplikace.

Například:

  • Snoopza
  • mSpy
  • Howerwatch
  • Fone Watcher

Jejich používání vám však může způsobit nejen výčitky svědomí, ale, v případě, že je používáte ke sledování osoby starší 15 let bez jejího souhlasu, i problémy se zákonem.

Kromě etické a právní otázky to má ještě jeden háček. Abyste mohli mít přehled o něčích aktivitách, musíte do jeho zařízení nejprve nainstalovat sledovací software. Ani aplikace vám tedy neumožní sledovat každého, koho si zamanete. Vždy musíte znát přihlašovací údaje a většinou mít i fyzický přístup k zařízení dotyčného.

Tip: Podívejte se, jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

Jak skrýt svou aktivitu před ostatními?

Aktivita na Messengeru sice není příliš vypovídající údaj, ale i tak si možná nepřejete, aby se vašim kontaktům zobrazovala.

Zobrazování aktivního stavu se naštěstí dá vypnout pomocí pár kliků.

  1. Otevřete Messenger
  2. Rozklikněte svůj profilový obrázek vlevo nahoře
  3. V nabídce, která se objeví, klikněte na aktivní stav
  4. Klikněte na přepínač a potvrďte, že chcete zobrazování aktivního stavu vypnout

Upozornění: pokud zobrazování aktivního stavu vypnete, nebudete ani vy vidět, kdy jsou vaši přátelé aktivní.

Co když někdo sleduje můj mobil?

Pokud máte podezření, že vaši aktivitu někdo monitoruje pomocí sledovací aplikace (poznáte to například tak, že mobil se rychleji vybíjí nebo se vám v kapse začne bezdůvodně přehřívat), podívejte se, jestli v něm není nainstalovaná nějaká aplikace, která tam nemá co dělat, a podezřelý software případně smažte.

Jestli se vám nechce probírat se všemi nainstalovanými aplikacemi, jednoduše uveďte mobil do továrního nastavení (ale nezapomeňte si předtím zálohovat důležitá data jako fotky a telefonní čísla).

Změňte si také všechna hesla a s nikým je nesdílejte. Pachatelem totiž není neznámý hacker stovky kilometrů daleko, ale někdo z vašeho okolí, kdo pravděpodobně okoukal váš kód pro odemykání obrazovky a v nestřeženém okamžiku vám do mobilu nainstaloval sledovací aplikaci.

Vyplatí se pořídit si antivirus a provádět pravidelné aktualizace operačního systému.

Přečtěte si také o tom, jak zjistit, kdo si prohlíží váš Instagram nebo o tom, jak na Messenger bez FB.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
8
Super
1
Nic moc
3
Trapas
0
Anna Kuklíková
Ačkoliv jsem kreativní osoba, na svou vysněnou módní návrhářku jsem to nedotáhla. Dnes mě najdete na půdě Masarykovy univerzity, kde studuji ukrajinštinu a mezinárodní vztahy. Baví mě historie, psychologie, cestování, asi milion ručních prací a samozřejmě psaní. O své milované Ukrajině jednou napíšu cestopis.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet