InternetJak na ...

Jak na Messenger bez Facebooku na PC?

Komunikační aplikace Messenger je stále jednou z nejvyužívanějších internetových aplikací k výměně informací mezi lidmi. Jak je to s jejím používáním a instalací? To si v dnešním článku přiblížíme a objasníme.

Messenger je název komunikátoru sociální sítě Facebook. Tato síť byla spuštěna v roce 2004, a až v roce 2011 byl spuštěn právě tento komunikátor, jakožto samostatná platforma. Přesto ale stále podporována Facebookem k zasílání zpráv. V roce 2015 nastala změna a bylo možné využívat Messenger i bez facebookového účtu. Jak je ale tomu dnes?

Tip: Přečtěte si, jaká komunikační aplikace je nejbezpečnější a proč by měla být firemní komunikace šifrovaná.

Aplikaci Messenger můžeme od minulého roku používat i na počítači. Lze ji stáhnout jak v Microsoft Store tak i v App Store. Nyní uvedu stručný návod, jak na to.

Jak na Messenger bez Facebooku na PC?

  1. Stáhněte si online aplikaci Messenger

    Pro IOS v App Store, případně pro Windows v Microsoft Store.instalace messenger

  2. Spusťte aplikaci

    Zvolte možnost „Vytvořit nový účet“.instalace messenger2

  3. Registrujte se

    Vyplňte své údaje – jméno, email, telefonní číslo a hesloinstalace messenger3

Jak vidíme z návodu, možnost využívání Messengeru bez Facebook profilu je nyní, v roce 2021, již minulostí. Tato služba fungovala zhruba 4 roky. Pro využívání tohoto komunikátoru je propojení s mateřskou sítí nezbytné.

Tip: Přečtěte si také, jak citovat internetové zdroje.

Proč Messenger využívat?

Messenger je v dnešní době poměrně široce užívaným komunikačním médiem. Umožňuje sdílet zprávy, fotky, uskutečňovat videohovory či hovory normální a zasílat hlasové zprávy. Zajímavé také je, že ho můžeme používat na i zobrazení SMS zpráv z našich telefonů.

Užívání této aplikace na počítači je především velké ulehčení komunikace. Pro psaní zpráv není třeba zapínat internetový prohlížeč a připojovat se k Facebooku. Se spuštěným Messengerem na pozadí máme okamžitý přístup k psaní zpráv. Můžeme využít i nastavení upozornění, díky čemuž se nám mohou objevovat upozornění o zprávách přímo na obrazovce počítače, jako je tomu na telefonu.

Pokud vás článek zaujal, tak můžete pokračovat na článek o hashtagu nebo na článek o motivačním diáři Doller.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
5
Super
0
Nic moc
1
Trapas
1
Lucie
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší.

1 Komentáře

  1. […] napsat něco vulgárního, místo jednoho písmene uvedeme hvězdičku. Hodí se to třeba na Facebooku, který sprostá slova blokuje. Díky hvězdě však vaši vulgaritu nerozpozná a vy můžete dát […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet