InternetJak na ...Návod

Jak napsat hvězdičku na notebooku?

Existuje několik možností, jak vložit znak hvězdy do textu na počítači. Jaké jsou nejznámější a nejjednodušší? Pojďme se spolu podívat na všechny postupy!

Tlačítkem na numerické klávesnici

Nejsnazší způsob, jak napsat hvězdičku na notebooku, je pomocí numerické klávesnice. Tlačítko se symbolem hvězdičky naleznete v její horní části vpravo – nad číslicí 9.

Kombinací kláves

Dále můžete znak hvězdy vyťukat pomocí kombinace několika kláves. Stiskněte alt gr (pravý alt) a spojovník (často nepřesně označovaný za pomlčku. Pomlčka se ovšem píše stiskem levého altu a současně číslic 0150 a používá se za jiných okolností než spojovník.).  Možné je také držet levý alt a zároveň číslici 42.

Výběrem v textovém editoru

V textovém editoru Libreoffice, který je zdarma, tento diagram vybereme kliknutím na Vložit a Speciální znak. Hvězdička je hned v prvním řádku tabulky. 

Pomocí nabídky START

V levém dolním rohu počítače klepněte na políčko Lupa vedle nabídky START. Tam zadejte: Mapa znaků. Poté se objeví tabulka se všemi možnými symboly – a tedy i hvězdička, která je na desátém sloupci prvního řádku.

Zkopírováním

Velmi jednoduchým způsobem, jak napsat hvězdu na notebooku, je zadat do vyhledávače heslo znak hvězda. Internet vám vzápětí velmi pravděpodobně „vyhodí” právě tento kýžený diagram.  

Poté stačí už jen znak zkopírovat označením levým tlačítkem myši a stiskem jejího pravého tlačítka zvolit možnost Kopírovat. Potom si přepněte na dokument, v němž hvězdičku potřebujete použít. Stiskněte pravé tlačítko myši a pak Vložit. 

Pokud to chcete zvládnout téměř bez myši, postačí, když si vybraný znak pouze  označíte a na alfa klávesnici zmáčknete levý alt a písmeno C. Potom přejděte do dokumentu a stiskněte levý alt a V

Využití hvězdičky

Znak hvězdy se používá zpravidla v textech (typicky knižních) jako poznámka pod čarou. Jednoduše se ve stati těsně za konkrétním slovem udělá nahoře symbol*. Zřetelně je to vidět například v dobrodružných sci–fi knihách Julese Verna. Na konci stránky se k symbolu uvede jeho význam – třeba doplňující informace či poznámka nakladatele nebo překladatele. 

Dále je možné znak hvězdy využít jako cenzurní znaménko. Chceme-li napsat něco vulgárního, místo jednoho písmene uvedeme hvězdičku. Hodí se to třeba na Facebooku, který sprostá slova blokuje. Díky hvězdě však vaši vulgaritu nerozpozná a vy můžete dát naplno najevo svůj názor. 

Jak napsat hvězdičku na notebooku?
Jak napsat hvězdičku na notebooku?

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
3
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Internet