InternetKultura

Avengers: 10 zajímavostí o tomto fenoménu

Avengers! Tato, dnes již kultovní, filmová série si získala desítky milionů fanoušků po celém světě. Příběhy komiksových superhrdinů, kteří ožívají na filmovém plátně vyprodávají kina trhají rekordy sledovanosti. V současné době existuje už 23 filmů Marvel Cinematic Universe a další se chystají na premiéru. Všechny se odehrávají ve stejném vesmíru a jsou propojené postavami, událostmi a prostředím.

Avengers

Avengers a ceny sběratelských předmětů

Jak už to v komiksovém světě bývá zvykem, sběratelské předměty jsou s ním úzce spojené. My se nyní podíváme na několik takových artefaktů.

  • V roce 2022 nabízel kalifornský aukční dům Julien’s Auctions ve své aukci filmových rekvizit štít, který byl ve filmu Captain America, za neuvěřitelných 200 000 amerických dolarů.
  • V roce 2023 se rukavice postavy Iron Mana vydražila za 29 250 amerických dolarů, čímž třikrát překonala počáteční odhad.
  • Jedna z karet agenta Coulsona ze sběratelské sady Captain America je odkazem na sešit „Captain America Comics #1“ z prosince 1940, kde dává pěstí Adolfu Hitlerovi.
Nick Fury

Avengers a přesah mimo filmová plátna

O tom, jak velkou diváckou základnu filmová série má, si můžeme udělat obrázek i z následujících informací.

  • Díky filmu vzrost zájem o jídlo zvané Shawarma. Bylo zaznamenáno, že v Los Angeles a v New Yorku vzrost zájem o toto jídlo a některé libanonské restaurace hlásily rekordní tržby.
  • Během bitvy v New Yorku si můžeme všimnout plakátu k broadwayskému muzikálu „Lví král“ od Disney Theatrical Productions.
Avengers - štít Captain America

Až neuvěřitelně propracované detaily

Pozorní diváci a zapálení fanoušci si mohou všimnout velké množství detailů, které odkazují na další filmy ze série ale také na historické události nebo slavné osobnosti. Však se podívejte sami.

  • V jednom z televizních přenosů po závěrečné bitvě si můžeme všimnout tiskového tajemníka Bílého domu. Ztvárnil jej Jay Carney, který v té době byl skutečně tiskovým tajemníkem prezidenta Baracka Obamy.
  • Po závěrečné bitvě si můžeme všimnout na obrazovce počítače Nicka Furyhodokumentu „S.H.I.E.L.D. File A113“. Jde o odkaz na učebnu na Kalifornském uměleckém institutu, kde studovalo mimo jiné i mnoho významných členů studia Pixar. Tento odkaz se poprvé objevil v Toy Story – Příběh hraček, už v roce 1995.
  • Na palubě Helicarrieru si můžeme všimnout lehkého bojového letounu Dassault/Dornier Alpha Jet A, který byl původně určený pro německou Luftwaffe, dále bitevního letounu Boeing AV-8B Harrier II a víceúčelového bojového letounu Lockheed Martin F-35 Lightning II.
Avengers - Helicarrier
  • Captain America nosí boty značky Converse. Odkazuje to na fakt, že tuto značku dobře zná, protože vyráběla boty pro americké vojáky během druhé světové války.
  • Projekty NASA, které lze vidět na začátku filmu jsou skutečné. Mise JDEM (Joint Dark Energy Mission) byla společným projektem NASA a Ministerstva energetiky Spojených států pro výzkum temné energie.

Celá filmová série má stovky odkazů, které provazují filmy mezi sebou ale také s historií, komiksy i členy tvůrčího týmu, který má na svědomí celou sérii Avengers.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet