InternetKultura

TOP 15: Nejlepší vánoční filmy a pohádky

Vánoční filmy a pohádky patří neodmyslitelně k Vánocům, stejně jako cukroví, koledy nebo porce kapra a salát. V tomto článku se podíváme na 15 nejlepších vánočních filmů a pohádek, které si můžete pustit v průběhu Vánoc, až si budete užívat originální vánoční dárky, co jste dostali. Znáte je všechny? Pojďme to společně zjistit.

Nejlepší vánoční filmy

Sám Doma (1990)

Dnes již kultovní klasika, kterou všichni asi známe ale stejně – co by to bylo za Vánoce bez hlášek jako „Harry, jdu do baráku“ nebo „Zapomněli jsme na Kevina“. Malý potížista Macaulay Culkin, bránící svůj dům před dvojicí zlodějů, určitě dobře doplní vánoční atmosféru i ve vašem obýváku.

Vánoční prázdniny (1989)

Ti z vás, kdo už povedenou rodinku Griswoldových znají vědí, že tady se vánoční pohoda nebude rodit vůbec snadno. Nekonečná smůla, která tuto rodinu provází, nepřestává ani o Vánocích, ba naopak. Zvládnou i přes všechny problémy nakonec oslavit Vánoce v klidu? To zjistíte v této starší ale stále velmi populární komedii.

Nejlepší vánoční filmy a pohádky - Vánoční prázdniny

Pelíšky (1999)

Tuhle českou klasiku od Jana Hřebejka netřeba dlouho představovat. Skvělé herecké obsazení například v podobě Miroslava Donutila nebo Evy Holubové a děj zasazený do šedesátých let, dělají z tohoto filmu nestárnoucí klasiku, která se již stala součástí Vánoc většiny z nás.

Santa je úchyl! (2003)

Poněkud temnější komedie poukazující na to, že ne pro všechny jsou Vánoce obdobím radosti. Dvojice bývalých trestanců v převlecích Santy a Elfa vykrádají nákupní centra a pravý smysl Vánoc je jim ukradený. Vše se začne měnit, když se jeden hlavních představitelů seznámí s osmiletým chlapcem, který má na Vánoce úplně odlišný pohled. Nehledejte zde velký happy end. Film je spíše alternativním pohledem na vánoční svátky.

Santa je úchyl

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Ani tato ujetá komedie není typickým rodinným filmem, který byste o Vánocích čekali. Vánoce svedou Harolda a Kumara po letech opět dohromady a budou se dít věci. Pokud hledáte změnu mezi filmy, které na Vánoce běží rok co rok, tahle komedie bude možná to pravé pro vás. Ovšem počkejte, než půjdou děti spát.

Vánoční koleda (2009)

Tento film má snad vše, co by vánoční film měl mít. Napraveného hříšníka, rodinné shledání i kouzlo Vánoc. Starý lakomec Ebenezer nemá rád Vánoce, vlastně nemá rád nic. Ovšem jedna magická událost všechno změní. Takže pokud hledáte pohodový film s dobrým koncem, je tento film jednou z možností.

Nejlepší vánoční filmy a pohádky - Vánoční koleda

Vánoční přání (2016)

Ideální film pro navození vánoční atmosféry. Tato komedie o Vánocích není plná dramatických zvratů ale obsahuje krásný příběh poukazující na to, že vánoce určitě nejsou jen dárky a krásně ozdobený dům. I zde jedna nadpřirozená událost změní běh událostí. Podívejte se na příběh hlavní postavy Joy a užijte si vánoční pohodu.

Nejlepší vánoční pohádky

Grinch (2000)

Tenhle zelený mrzout opravdu nemá rád Vánoce a to dokonce tak, že se je pokusí ukrást. Tento plán ho však svede dohromady s malou holčičkou, která Vánoce miluje i přesto že se jí nelíbí konzumní stránka vánoc. Přiměje Grinche změnit názor na Vánoce? Na to se podívejte v této pohádce s Jimem Carrey. Pohádka má i animovanou verzi z roku 2018.

Polární expres (2004)

Krásně animovaná pohádka vám ukáže Vánoce z pohledu malého chlapce, který stále věří v kouzlo vánoc. Naskočte s ním na kouzelný Polární expres, kde zažijete nespočet dobrodružství a kouzelných okamžiků. Vánoční nálada zaručena.

Nejlepší vánoční filmy a pohádky - Polární expres

Shrekovy Vánoce (2007)

Tenhle zelený zlobr už dávno není samotář z bažiny. Má ženu a hlavně hromadu dětí, takže Vánoce už se ho rozhodně týkají. Jak ale můžou vypadat Vánoce, které společně slaví zlobr, mluvící oslík a dračice? Na to se už podívejte sami.

Casper a strašidelné Vánoce (2000)

Casper je duch, ovšem děti se ho nebojí protože si ho dávno zamilovali. Na Štědrý den ale dostane úkol, který jeho průběh Vánoc otočí vzhůru nohami. Budou jeho Vánoce opravdu strašidelné? Vše vám ukáže tato roztomile animovaná pohádka.

Anděl Páně (2005)

Pohádka přímo stvořená na Vánoce. A to doslova. Ivan Trojan v roli nešikovného anděla vás provede tím jak vypadají vánoce v nebi ale i na zemi. Na vlastní kůži zjišťuje, že prožít celý lidský život bez hříchu není snadné a přehodnotí svůj pohled na hříšníky. Krásná česká pohádka, která už k vánocům prostě patří.

Nejlepší vánoční filmy a pohádky - Anděl páně

Ledové království (2013)

Odvážná Anna, horal Kristoff a jeho věrný sob Sven. Tahle parta se vydává zachránit Elsu v pohádce plné krásných animací, vtipných momentů i chytlavých písní. Nejen malé holčičky si tuto pohádku zamilují.

Mrazík (1964)

Jedna z nejstarších a nejznámějších pohádek vůbec. Tento příběh svede dohromady siláka Ivana a skromnou Nastěnku. Příběh o lásce i pokoře už se stal součástí našich Vánoc stejně jako stromeček v obýváku.

 Mrazík

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Náš výčet zakončíme něčím, co rozhodně patří mezi nejlěpší vánoční filmy a pohádky. Oříšky provází postupně Popelku příběhem, který ve spojení s dokonalým zpěvem Karla Gotta navodí vánoční atmosféru snad každému z nás.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet