Kultura

Nejlepší animované pohádky všech dob

Animované pohádky jsou oblíbenou formou zábavy pro děti i dospělé. Od počátků animace v první polovině 20. století až po současnost vzniklo mnoho skvělých animovaných filmů, které jsou stále oblíbené a sledované po celém světě. V tomto článku si představíme nejlepší animované pohádky všech dob.

Kniha džunglí (1967)

Kniha džunglí je klasická pohádka napsaná Rudyardem Kiplingem, kterou v roce 1967 zpracovala společnost Disney do animovaného filmu. Příběh se odehrává v indické džungli a hlavním hrdinou je sirotek Mowgli, kterého vychovávají zvířata. Film je plný skvělých písní a ikonických postav, jako je medvěd Balů, pantera Bagíra a tygr Šér Chán.

Kniha džunglí

Lví král (1994)

Lví král je animovaný film z produkce Disney z roku 1994, který se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů všech dob. Příběh sleduje život lvího mláděte jménem Simba, které se musí stát králem savany po smrti svého otce. Lví král je známý svou skvělou hudbou, včetně písní jako je „Hakuna Matata“ a „Circle of Life“.

Lví král

Alenka v říši divů (1951)

Alenka v říši divů je animovaný film z produkce Disney z roku 1951, který je založen na stejnojmenné knize Lewise Carrolla. Film sleduje dobrodružství dívky Alenky, která se dostane do fantastické říše plné zvláštních a neobvyklých postav. Pohádka je známá svým surrealistickým stylem a ikonickými postavami jako je Kloboučník a Srdcová královna.

Animované pohádky

Wall-E (2008)

Wall-E je animovaný film z produkce studia Pixar z roku 2008, který se stal jedním z nejlepších animovaných filmů vůbec. Příběh se odehrává v budoucnosti, kde je Země opuštěna a pokryta odpadem. Hlavním hrdinou je malý robot Wall-E, který se zamiluje do robota EVE a snaží se ji zachránit.

Animované pohádky

Ledové království (2013)

Ledové království je animovaný film z produkce Disney z roku 2013, který se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů všech dob. Příběh sleduje dobrodružství princezny Anny a její sestry Elsy, která má magické schopnosti. Elsa dokáže kontrolorvat sníh a led. Animovaný film je známý svou skvělou hudbou a ikonickými postavami, jako je sněhuláka Olaf, který touží po teple, a sob Sven, který je nejlepším přítelem hlavních hrdinů.

Animované pohádky

Toy Story (1995)

Toy Story je animovaný film z produkce studia Pixar z roku 1995, který se stal prvním celovečerním animovaným filmem vytvořeným pomocí počítačové animace. Příběh sleduje dobrodružství hraček.

Toy story

Pinocchio (1940)

Pinocchio je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších animovaných pohádek v historii. Film vypráví příběh dřevěného panáčka, který sní o tom, že by se chtěl stát skutečným chlapcem. Film se stal populární nejen díky svému jedinečnému příběhu, ale také kvůli skvělé animaci a mnoha vynikajícím písním.

Pinocchio

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Celosvětově známá pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků, je prvním celovečerním animovaným filmem z produkce Walt Disney Studios. Film sleduje příběh krásné princezny Sněhurky, kterou pronásleduje závistivá královna. Sněhurka najde útočiště u sedmi trpaslíků, se kterými žije šťastně až do chvíle, kdy se královna objeví znovu. Tato pohádka je považována za klasiku nejen díky svému vynikajícímu zpracování, ale také kvůli ikonickým postavám a písním, které jsou dodnes populární.

Sněhurka

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
3
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura