CestováníKultura

Top 7: Největší hudební festivaly v ČR

Léto, osvěžující drinky, noví lidé a skvělá hudba. To je ideální atmosféra na hudebním festivalu. Pro mnoho (nejen) mladých lidí, patří hudební festivaly ke správně prožitému létu. My se nyní podíváme na největší hudební festivaly v ČR. Některé už možná znáte a jiné vám budou třeba inspirací.

Největší hudební festivaly – multižánrové

Pokud vyrážíte s partou přátel, pravděpodobně nemáte stoprocentní shodu ohledně hudebního žánru. V takovém případě jsou pro vás multižánrové festivaly ideální volbou.

Votvírák

Největší český festival Votvírák již tradičně otevírá festivalové léto. Festival v areálu milovického letiště loni potěšil kolem 65 tisíc fanoušků hudby a všestranné zábavy. Votvírák je unikátní svoji polohou v areálu letiště v Milovicích a pojme bez problémů až 100 tisíc návštěvníků. Velkou popularitu festivalu získalo právě zejména jeho zaměření na široké spektrum publika s důrazem na mladou generaci a rozlehlý areál, který najdete v okolí Prahy.

Koncepce Votvíráku je tradičně zaměřena výhradně na českou a slovenskou scénu ve třech hlavních pilířích: rock/hard & heavy, kvalitní mainstreamový pop a v poslední době také hip hop a taneční scéna. Tanečním žánrům se začíná v Milovicích čím dál více dařit a v posledních letech zaznamenaly na festivalu značný zájem.

Největší hudební festivaly - Votvírák

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava můžete navštívit v Dolních Vítkovicích. Jedná se o multižánrový festival plný hudby, koncertů, divadel, filmů a workshopů. Každý si tu najde to své. Těšit se můžete na českou i zahraniční scénu. Letos se můžete těšit na Sam Smitha, Lennyho Kravitze nebo Queens of the Stone Age a další známé české i zahraniční interprety ze všech možných žánrů. Najdete tu několik možností k ubytování a bohaté občerstvení je samozřejmostí.

Colours of Ostrava

České Hrady

České Hrady jsou asi nejznámější a vůbec nejoblíbenější festival u nás. Obsahuje 8 zastávek a každá je spojená s českým hradem. Tento festival si můžete vychutnat jak v Čechách, tak na Moravě. Zažijete nejlepší kapely, které máme v ČR. Mezi ně patří například Marek Ztracený, UDG, Visací zámek, Kapitán Demo, Anna K.., Rybičky 48 nebo Mirai. Festival trvá celé léto (červenec + srpen). Pokud si koupíte vstupenku i na sobotní festival, v ceně je i vstup na hrad, tak toho využijte!

Největší hudební festivaly - České hrady

Benátská!

Nebo také známá jako Benátská Noc, patří mezi největší festivaly v České republice. Festival, který začal v roce 1993 v Českém ráji s pódiem z lešenářských trubek a šatnami účinkujících v obýváku rodinného domu, je nyní důvodem, proč si spousta lidí nechává poslední červencový víkend volný. Není se čemu divit, každý rok je na festivalu to nejlepší z české a zahraniční scény. Letos se můžeme těšit na Bena Cristovaa, kapelu Divokej Bill nebo Sergeie Barracudu. Ze zahraniční scény vystoupí kapela Scooter nebo rockoví Slade.

Benátská noc

Největší hudební festivaly – žánrové

Máte jasno v tom co je váš žánr? Pak už jen stačí najít ten správný festival. Mrkněte proto na naše tipy.

Let it Roll

Let It Roll je největší drum and bassový festival na světě. Na české taneční scéně se pojem Let It Roll objevil již v roce 2002. začínal jako série klubových akcí a následně se konal v pražských továrních halách, které se rychle staly nejnavštěvovanějšími drum and bassovými akcemi v České republice. V roce 2008 se organizátoři rozhodli vedle zimní edice halových akcí uspořádat i letní open air festival. Let It Roll se už od začátku odlišoval od jiných festivalů originálním designem pódií, jejichž vzhled se pravidelně obměňuje a dokresluje tak unikátní atmosféru festivalu.

Největší hudební festivaly - Let it Roll

Rock for People

Rock for People je jeden z největších českých rockových hudebních festivalů. Jeho první ročník pořádala agentura Ameba Production v srpnu roku 1995 na atletickém stadionu v Českém Brodě. Domovským městem festivalu zůstalo toto téměř sedmitisícové město až do roku 2006. Třináctý ročník, který se konal v roce 2007, festival přesunul do Festivalparku na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové. Nové a mnohem větší prostory umožnily pojmout více kapel a více diváků.

Rock for People získal mezi letními akcemi v Evropě skvělé jméno. Jeho vyprodaný šestadvacátý ročník (sezóna 2022) organizátorům přinesl zařazení do desítky nejlepších evropských festivalů.

Rock for People

Beats for Love

Beats for Love je hudební festival zaměřený na elektronickou hudbu. Koná se každoročně v Ostravě, na území industriální památky Dolní oblast Vítkovic. Festival vznikl v roce 2013. První ročník navštívilo 25 000 diváků, druhý ročník už 35 000, třetí ročník dokonce 40 000, a čtvrtý ročník přes 42 000 a bylo vyprodáno. V pátém ročníku návštěvnost i kapacita festivalu narostla.

V anketě Bestcoolfest byl vyhlášen v roce 2016 a 2017 nejlepším festivalem v České republice a v roce 2017 byl nominován do prestižní ankety European Festival Awards. Pro přepravu návštěvníků do okolních obcí a měst z tohoto festivalu, společně s festivalem Colours of Ostrava, bývají vypravovány i speciální noční vlaky.

Největší hudební festivaly - Beats for Love

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *