Cestování

Do 25 minut, kam na výlet v okolí Prahy vlakem

Zajeďte si na výlet. Vyražte z Prahy vlakem na krásná místa. Cesta Vám zabere maximálně 25 minut. Výlety do okolí Prahy vlakem jsou skvělou možností cestování pro každého. Kam tedy na výlet v okolí Prahy vlakem do 25 minut?

Karlštejn

Karlštejn je krásné a historické městečko, které se nachází pouze 25 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Město je nejvíce známý svým hradem, který byl postaven v 14. století. Prohlédnout si můžete také kostel svatého Petra a Pavla, který se nachází v centru města. Zajeďte si na Karlštejn a užijte si celodenní výlet. Celý den můžete strávit procházkou po městečku nebo prohlídkou hradu.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě- Karlštejn

Křivoklát

Křivoklát je další historické městečko, které se nachází pouze 25 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Městečko je známé svým hradem, který byl postaven v 12. století. V okolí hradu najdete krásné lesy a přírodu. Křivoklát je ideální místo pro procházky a pěší výlety.

Do 25 minut, kam na výlet v okolí Prahy vlakem

Černošice

Černošice jsou krásné městečko ležící na břehu řeky Berounky. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci. Můžete se projít po břehu řeky a vychutnat si krásnou přírodu. Černošice jsou také známé svými kavárnami a restauracemi, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo.

Do 25 minut, kam na výlet v okolí Prahy vlakem

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně jsou skvělým místem pro výlet s rodinou nebo přáteli. Jeskyně jsou jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů v České republice. Jsou vzdáleny pouze 25 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Jeskyně jsou otevřeny po celý rok a nabízejí návštěvníkům krásnou přírodu.

Do 25 minut, kam na výlet v okolí Prahy vlakem
SONY DSC

Říčany

Říčany jsou další krásné město v blízkosti Prahy, které stojí za návštěvu. Město se nachází pouze 20 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Říčany nabízejí mnoho aktivit. Můžete se projít po městském parku, navštívit zdejší muzeum nebo se projít historickým centrem města. Říčany jsou také výchozím bodem pro několik turistických tras, které vedou do okolní přírody.

Říčany

Svatý Jan pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou je malé městečko, které se nachází pouze 25 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Městečko je známé svou skalní soutěskou, která nabízí krásné výhledy a příjemné procházky. Svatý Jan pod Skalou také nabízí řadu historických památek a zajímavostí, jako je například kostel svatého Jana Křtitele.

Svatý jan

Lázně Průhonice

Lázně Průhonice jsou oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek. Nachází se pouze 15 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Lázně nabízejí širokou škálu lázeňských procedur, wellness a sportovních aktivit. Kromě toho můžete navštívit také zdejší Průhonický zámek a park, který je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Lázně

Řež

Řež je malé město, které se nachází pouze 20 minut jízdy vlakem od centra Prahy. Město je známé svým výzkumným jaderným reaktorem, který je otevřen pro veřejnost a nabízí zajímavou prohlídku. Řež je také výchozím bodem pro turistické trasy v okolní přírodě.

Řež

Výše uvedené tipy jsou pouze několik z mnoha možností, kam můžete na výlet v okolí Prahy vlakem. Ať už se rozhodnete kamkoli jet, nezapomeňte si užít krásnou přírodu a památky, které Vám naše země nabízí.

Přečtěte si, jaké jsou nejhezčí kempy ve Švýcarsku.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *