Internet

Bitcoin zpátky na cestě vzhůru, Ethereum se nenechává zahanbit.

Minulý týden přišel celkový propad na trhu, způsobený nepříznivými novinkami ohledně ruských vojsk blížících se k ukrajinským hranicím. Na grafu Bitcoinu tento propad dosáhl téměř 10 %, Ethereum kleslo o 13 %.

Všeobecná panika začala, když Americká vláda vydala prohlášení o tom, že Ruský útok může začít kdykoliv. Zároveň doporučila svým občanům, aby zemi opustili. Tato nejistota z investorů opadla a dnes vytlačili cenu Bitcoinu o 6 % vzhůru a pohybujeme se opět kolem hranice 44 tisíc US dolarů. Bitcoin je od začátku roku v útlumu. Ethereum vystoupalo o 10 % a jeho cena se pohybuje kolem 3100 US dolarů. Sice jsme stále nepřekonali ceny, kolem kterých jsme se pohybovali týden zpátky, ale pokud se situace kolem Ukrajinského pohraničí nebude zhoršovat, měla by to být pouze otázka času.Graf vývoje ceny btc od 10. 2. – 15. 2. 

Jeden z možných důvodů rychlého návratu cen kryptoměn může být neustálé zvyšování inflace ve světě. V ČR vystoupala hodnota inflace za leden k 10 %. (Pro představu, pokud by došlo k udržení této hodnoty, 1 000 000 Kč by měl na konci roku kupní hodnotu pouze 900 000 Kč). Toto je pro většinu lidí čím dál větší motivace k investování svých peněz a kryptoměny s akciovým trhem se ukazují jako jedna z nejlepších možností.

Přístupnost kryptoměn se s nynějším velkým boomem velmi zlepšuje a už se nejedná pouze o záležitost pro počítačové mágy. Různé směnárny nabízí čím dál tím více uživatelsky příjemnější služby a zajímavé nabídky pro nové investory. Zároveň rozšiřují svůj sortiment o více menších měn, což nováčkům přináší větší možnosti k diverzifikaci, kvůli kterým byli dříve nuceni zakládat si různé menší směnárny a swapy (stránky které nabízí směnu jedné měny za druhou).

Stále nejoblíbenější kryptoměna je Bitcoin, který ovšem svůj podíl na celkovém trhu každý rok zmenšuje na úkor nových kryptoměn.

Co se v budoucích dnech stane je sice ve hvězdách, ale grafy nám naznačují, že uzavírají lokální dna a chtěly by se dostat opět ke svým dosavadním maximům, ne-li ještě výše.
Toto samozřejmě bude hodně ovlivněno děním v reálném světě, a hlavně politickou situací. Nicméně propady cen v této investiční sféře bývá poměrně častý a člověk se hlavně nesmí nechat vystrašit a v panice prodávat, pokud opravdu nemusí!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet