Jak na ...Vaření a recepty

Top 7: Nejlepší letní koktejly

Léto si každý z nás spojí se svou oblíbenou kratochvílí. Pro někoho je to dovolená u moře, pro někoho cestování a další z vás se již možná vidí na cestě na svůj oblíbený hudební festival. Ať už jsou vaše plány jakékoliv, dost možná si je rádi zpříjemníte dobrým koktejlem. My se dnes podíváme na nejlepší letní koktejly, které si můžete vychutnat, ať už jste kdekoliv.

Nejlepší letní koktejly – Alkoholické

Pobyt u moře, na chatě nebo jen grilování u vás na zahradě, si můžete doplnit oblíbeným míchaným drinkem. Že žádný oblíbený nemáte? Nevadí, možná ho objevíte právě v našem výběru.

Aperol Spritz

Jednoduchý a velmi chutný koktejl už nějakou dobu sklízí úspěchy po celém světě. Vyrábí se z pouhých tří ingrediencí a pro teplé večery je jako stvořený. Umíchat tento jednoduchý koktejl zvládnete velmi rychle a snadno.

Sklenici naplníme ledem zhruba do poloviny. Poté přidáme jeden díl sody, tři díly Prosecca a nakonec krouživým pohybem dva díly Aperolu. Koktejl ozdobíme plátkem pomeranče, popřípadě i čerstvým tymiánem. Pokud zrovna nemáte prosecco, můžete nahradit pomocí toniku.

Nejlepší letní koktejly - Aperol Spritz

Gin Tonic

Klasické míchané drinky, které neomrzí. Jednoduchý recept na letní drink Gin Tonic si oblíbí každý, kdo preferuje nahořklé alkoholické koktejly. Počátkem 19. století gin využíval k léčbě malárie, v současnosti nesmí chybět na žádné zahradní párty či grilovačce. Jak ho správně namíchat?

Do sklenice, kterou jsme zhruba do poloviny naplnili ledem, nalijeme požadované množství ginu. Můžeme dochutit limetovým nebo citrusovým sirupem. Poté dolijeme sklenici tonikem a přidáme plátky citronu nebo limetky. Další variantou jsou plátky okurky, v tom případě ale vynechte citrusové sirupy.

Gin Tonic

Sex on the Beach

Broskvový, trpký a citrusový koktejl Sex On The Beach je ideální nápoj na uklidnění po dlouhém dni. Je to oblíbený letní koktejl, díky kterému se člověk cítí jako na pláži, ať je kdekoli. Mezi koktejly recepty má tento světoznámý alkoholický koktejl výsadní místo.

Naplníme sklenici ledem a přidáme vodku, broskvovou vodku a pomerančový džus. Následně zalijeme i brusinkovým džusem. Před podáváním doplníme sklenici ledem a drink z vodky ozdobíme klínkem pomeranče nebo ananasu.

Nejlepší letní koktejly - Sex on the Beach

Citrus Grappino

Alkoholické koktejly jako Citrus Grappino jsou ideální volbou pro horké večery. Hodí se jak na party u bazénu, tak například ke klidnějšímu posezení s drahou polovičkou. Recepty na letní drinky Citrus Grappino potěší každého milovníka likéru Fernet Stock Citrus.

Džbán zhruba do tří čtvrtin naplníme kostkami ledu. Ty zalijeme hroznovým nápojem (nejlepší je Vinea či Top Topic) a přidáme klíčovou ingredienci – Fernet Stock Citrus. Poté už zbývá jen ozdobit jednoduchý drink několika kuličkami hroznového vína, které překrojíme na půlky, a plátky citronu. Vše dobře promícháme a můžeme podávat.

Nejlepší letní koktejly – Nealkoholické

Ne každý si zrovna může dopřát alkoholický koktejl. To by vás určitě ale určitě nemělo připravit o chuť a osvěžení, které tyto drinky nabízí. A proto máme i pro vás několik variant.

Atomic Cat

Výhodou tohoto letního nealkoholického drinku je jeho snadná příprava. Atomic Cat se skládá z pouhých dvou ingrediencí, přesto překvapí svou lahodnou chutí.

Sklenici naplníme cca do tří čtvrtin ledem, přes který nalijeme pomerančový džus a tonik. Osvěžující letní drink Atomic Cat dle libosti ozdobíme a ihned podáváme. Na ozdobu lze kromě plátku pomeranče použít například koktejlovou třešeň, míchátko, slámku apod.

Atomic Cat

Levandulová limonáda

Limonáda s vůní levandule je díky svému osvěžujícímu účinku na léto naprosto ideální. Ve sklenici navíc vypadá nádherně, tudíž se jako letní drink bez alkoholu skvěle hodí na každou party i formálnější slavnost.

V hrnci smícháme 250 ml vody, cukr a sušenou levanduli. Přivedeme k varu a vaříme 2 minuty. Vzniklý sirup necháme zcela vychladnout. Poté jej smícháme s 1 litrem vody a citronovou šťávou a na závěr ozdobíme plátky citronu a sušenou levandulí.

Nejlepší letní koktejly - Levandulová limonáda

Nealko Mojito

Neboli Virgin Mojito – varianta oblíbeného letního drinku vhodná pro všechny, kteří z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí pít alkohol. Příprava zabere jen pár minut a úspěch je jistojistě zaručen.

Do sklenice nasypeme cukr, vložíme nakrájenou limetku a mátu a vše společně podrtíme (nejlépe tak, abychom lístky nepotrhali). Přidáme ledovou tříšť, limetkovou šťávu a sodovku, vše promícháme a na závěr ozdobíme plátkem limetky a lístky máty.

Lístky čerstvé máty z populárního Mojita činí skutečně osvěžující nápoj. Virgin verze se od té klasické navíc liší jen vynecháním bílého rumu. Mojito je tedy skvělou volbou na každý večírek či sešlost, jelikož lze snadno připravit jak alkoholickou, tak nealkoholickou variantu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *