NezařazenéZdraví

Zvládání artrozy 3. stupně: Nové trendy v terapii a rehabilitaci

Artroza, často nazývaná jako osteoartritida, je degenerativní onemocnění kloubů, které postihuje miliony lidí po celém světě. V České republice díky méně zdravému životnímu stylu, časté nadváze a absenci pohybu ještě častěji. Ve stadiu 3 se příznaky artrozy logicky zhoršují, což vede často i k opravdu nesnesitelné bolesti, omezení pohybu a narušení kvality života pacientů.

Nicméně, moderní medicína přináší nové trendy v terapii a rehabilitaci, které mohou zlepšit prognózu a pomoci pacientům lépe zvládat tuto obtížnou diagnózu. A hlavně – žít kvalitnější a bezbolestnější život.

Co se děje s vaším kloubem v této fázi? Kloubní štěrbina stále více zužuje, vznikají osteofyty, objevují se i další nepříjemné problémy jako subchondrální skleróza či deformace kloubní jamky i dokonce hlavice.

Jak na atrozu 3. stupně?

Farmakoterapie zůstává základním pilířem léčby artrozy 3. stupně. Nové trendy v léčbě bolesti zahrnují inovativní léky, jako jsou opioidní analgetika, která mohou být účinná při silné bolesti. Navíc, léky cílené na snížení zánětu, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), poskytují další možnost pro pacienty trpící bolestí a zánětem spojeným s artrozou.

Orthokine: Jednorázové řešení bolesti kloubů

Od roku 1998 se autologní biologická metoda léčby Orthokine používá v Německu a nyní se rozšířila do celého západního světa včetně Česka, kde je zájem tyto problémy šetrně řešit. Tato revoluční technika využívá vlastní krevní sérum pacienta, získaného z jeho žilní krve, a aplikuje ho přímo do postiženého kloubu. Léčba se opakuje jednou týdně, což poskytuje efektivní úlevu od zánětů a bolestí kloubů. V jedné léčebné kůře se uvádí okolo 6 injekcí. Navíc, Orthokine není jen dočasným řešením – je to trvalé rozloučení s bolestí kloubů.

Účinky Orthokine léčby

1. Regenerace a odstranění zánětu

Krevní sérum obsahuje vyšší obsah protizánětlivých složek, což eliminuje bolest a zánět v kloubu. Tato vlastnost je klíčová při léčbě artritidy a artrotózy.

2. Podpora regenerace

Díky zvýšenému obsahu růstových faktorů stimuluje Orthokine přirozenou regenerační aktivitu těla, což vede k rychlejšímu hojení a obnově tkání.

3. Posílení kolagenového vlákna

Orthokine podporuje tvorbu kolagenu, zejména v místech, kde je přirozená regenerace snížená nebo nedostatečná, což zlepšuje stabilitu a sílu kloubů.

Výsledky

Většina pacientů, konkrétně 80 %, hlásí po zákroku lepší pohyblivost postiženého kloubu. Během prvních šesti měsíců se u čtyř z pěti pacientů stav ještě zlepší, a to o více než 30 %, což vede k mírnění bolesti a jiných obtíží. U dvou ze tří pacientů se pozitivní výsledky udrží až dva roky po dokončení regenerační fáze.

Zdroj: klouby.com, euc.cz

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *